On se vaan pahasti vinksallaan tämä yhteiskunta kun vain kaikkein höpsöin tajuaa sen että henki hengestä on kuin onkin optimaalisen oikeudenkäytön ihannetavoite.
Meinaan että iltalehdistö kertoi juuri että Hakkarainen antaisi noiden pidätettyjen isismurhaajien maistaa omaa lääkettään mutta evokkimoralistit vastutavat ankarasti koska niinhän se menee evomoraalin mukaan että vahvoilla on oikeus syödä heikot.
Meinaan että iltalehdistö kertoi juuri että Hakkarainen antaisi noiden pidätettyjen isismurhaajien maistaa omaa lääkettään mutta evokkimoralistit vastutavat ankarasti koska niinhän se menee evomoraalin mukaan että vahvoilla on oikeus syödä heikot.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Silmä silmästä ja koko maailma sokeutuu.
Jyrbän ja sami-a:n kannattaisi varmaan muuttaa Lähi-itään. Siellä saavat kummankin rasismi, homo- ja naisviha ja kaikki katkeruus lämpöisen vastaanoton. Samaa jumalaahan sielläkin palvellaan.
Jyrbä kaipaa vain sitä, että raiskauksesta saisi raiskaustuomion. Hän haluaisi "pyöveliksi" raiskaamaan. Sivutyönään hän myös mielellään tappaisi ihmisiä.
Jonkunhan nämä tuomiot pitää laittaa käytäntöön.
"Hakkarainen antaisi noiden pidätettyjen isismurhaajien maistaa omaa lääkettään mutta evokkimoralistit vastutavat ankarasti"
Kristitty tuntisi Jeesuksen opetukset, jyri ei.
Jeesuksen opetukset ovat jyrin mielestä sitä halveksittavaa evomoraalia. Isismoraali taas hienoa kretumoraalia.
On jo näköjään asian jouduttamiseksi todennut epäillyt syyllisiksi.
Kummallisen ristiriitainen on Jyrbä-klovnin suhtautuminen tappamiseen. Jyrbää ei saisi kiveelläkään puolustaman kotimaataan vihollisen sotatoimia vastaan, mutta avoliitossa asuvat ja heidän "äpäränsä" tuo wanna-be-jehova kivittäisi eturivistä.
Ja kuten tuossa muutkin huomauttivat, Jyrbän vainoharhaiset mielipiteet ovat yksi yhteen ISIS-terroristien kanssa siitä mitä tulee homouteen, aviorikokseen, naisten asemaan, aborttiin, evoluutioon, kouluopetukseen, koulutukseen ja sivistykseen ylipäätänsä. Vain palvomansa legendakokoelman nimi erottaa nämä hyväuskoiset idiootit, joita myös jihadisteiksi kutsutaan.
Mutta eihän siinä mitään: Mitä enemmän sinä Jyrbä tuota vainoharhaisuuttasi tänne suollat, sitä vakuuttuneemmaksi ihmiset tulevat siitä kuinka uskonto voi sekoittaa ihmisen moraalikäsityksen niin häränpersiilleen että pitää totaalisen väärää asiaa totaalisen oikeutettuna. Koska Jeesus. Koska Mooses. Koska Jumala. Koska Allah.
Raaka murha ja sen uusiminen. Onko oikein, että tämä hirviö saa vain n.10v tuomion ja ei istu sitäkään koko aikaa? Joko kuolemantuomio tai vähintään 50v linnaa ja huonoissa oloissa. Valitaan tuo vähintään 50vuotta linnaa, eikä mitään lomaoikeutta. Hakkarainen ihan oikeassa tuomioita pitää koventaa. Tätä asiaa pitää ajatella henkilökohtaisesti, jos sinun läheinen tapettaisiin, niin minkä tuomion haluaisit tappajalle? Samaa, kuin sinä olen ihmetellyt miksi ihmeessä nuo Pessut noin oikeassa monissa asioissa? No suunta kääntyy Ruotsissa sosialistit, vasurit menettänyt lyhyessä ajassa lähes puoli miljoonaa äänestäjää.