http://mvlehti.net/2015/12/16/lukija-kiimaiset-matut-leikkimaan-pikkulasten-leikkipaikkaan/
huh huh!
"Ikkunaostoksilla"?
huh huh!
"Ikkunaostoksilla"?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
paskalehdet paskapuheita! luuletko, että ketään kiinnostaa? kasvappa sinäkin aikuiseksi ja tule sitten uudestaan tänne!
Taidat omata samoja taipumuksia kuin tummemman pigmentin värittämät "ystäväsi"?
Palstan akkojen tyhmät vastaukset.
Mv lehti on pakottanut totuudellaan valtamedian kertomaan asioista todenmukaisemmin. Satoja muslimien tekemiä rikoksia on tullut päivänvaloon puhumattakaan siitä että esimerkiksi poliisi on auttamattoman alimiehitetty hoitamaan tehtäviään.
Se että kyseinen julkaistu pelottaa johtuu siitä tosiasiasta että kyseinen henkilö on tekemisissä rikollisten kanssa ja jopa osallistuu rikolliseen toimintaan.
satoja ehkä kahden kymmenen vuoden aikana, mutta tänä vuonna vajaat kymmenen.
No minä ainakin ihmettelen mitä ihmettä aikuiset miehet tekevät hoplopissa ilman lapsia?????
Onhan se outoa että aikuiset ihmiset yksin on jossain hoplopissa mutta itselleni nousi myös sellainen ajatus tästä että herättikö kuvaajan huomio kyseisten miesten ihonväri kun toisaalla tuollaisissa paikoissa pyörii varmasti kantasuomalaisiakin aikuisia yksin se vaan että heikäläiset eivät erotu joukosta ja kiinnitä ihmisten huomiota kun kaikki huomio on kohdistettu lähinnä vain mamuihin.
Valitettavaa se on että tälläiset lasten leikki paikat herättää kaikkien sairaiden huomion ja ehdottomasti pitäisi olla työntekijöiden sekä vanhempien tarkkoja tuollaisiin leikkipaikkoihin voi huomaamatta ilmestyä vaikka minkälaista limanuljaskaa ihonväristä riippumatta.
Meidän perhe käyttää paljon hoplopin palveluita. Ja ei siellä ole koskaan ennenpyörinyt lapsettomia aikuisia. Joten ihmettelen kovasti mitä nämä matut siellä nyt pyörii. Jos hoplopeissa todella annetaan lapsettomien nuorten miesten pyöriä, niin minä en enää lapsia sinne vie. Pitäköön nämä miehet sitten tuon lastenleikkipaikan.
Kaupoissa käy maahanmuuttajia, siskon naapurin entisen miehen serkku kertoi että katselevat lapsia, joten kaikki kaupat boikottiin. Samoin kirjastot, parturit, bussit, lapset pois harrastuksista kun ulkomaalaiset isät ovat katsomassa...
Herätkää helvetti tähän päivään. Joku päästään vialla oleva apina on tuonkin jutun saanut tuohon laatulehteen. Onhan siellä kyseisen leikkipaikan vastauskin, mutta aivan varmasti lyhennettynä tuon journalismin ykköstähden toimesta
Minusta tuo kyseinen lehti keskittyy vain ulkomaalaisista kirjoittamiseen käytetään "totuutta" aseena niinsanotusti vaikka nyt on paljon ollut mediassa tapauksia myös suomalaisten tekemistä touhuista esim. facessa kiertää ketjuviesti jossa varoitetaan vanhempia kun joku suomalais mies tarjonnut karkkia lapsille alusvaatteisillaan ja lähtenyt myös jahtaamaan perään jne..Miksei mv uutisoi näistä tapauksista tai varoita joissa tekiä on suomalainen?
Tätä minä ihmettelen syvästi.On hyvä että asioita tuodaan julkisuuteen,mutta jos mv on niinkuin moni väittää rehellinen ja totuuksia kertova kanava niin eikä se valkoisen väriset pedarit oo aivan samalla tavalla vaaraksi yhteiskunnalle? Miksi mv ei mainitse niistä mitään?
"Nyt se on todistettu: Maahanmuuttokriittinen ja sensaatiohakuinen MV-lehti haastaa valtamediat"
MV keskittyy maahanmuuton lieveilmiöihin, ei sen tarkoituskaan ole keskittyä suomalaisten porsasteluihin. Ja parempi niin, hesari, IS, IL ym pitävät siitä kyllä huolen.
Mv-lehti saa mainostuloja jokaisesta klikkauksesta. Se keskittyy vain uutisiin jotka ovat kiinnostusta herättäviä. Ei mitään väliä, onko uutinen totta. Kuka on kiinnostunut jos suomiukko hakkaa muijansa sairaalakuntoon, mutta jos mamu tekee jotain niin heti kiinnostus herää. Mamuja vastustava paskasakki klikkaa heti ja linkittää tännekin, kuten tämä n.n. ja RaukkaWatson.
Itseasiassa kirjoittaa. Tuo esiin ihan jokaisen pedarin huolimatta siitä mikä on etninen tausta. Eihän se ole Janitskinin vika että matu sakki tekee noin 20 kertaa enemmän rikoksia kuin kantasuomalaiset.
Painu putin vittuun
Mitä yhteistä on terijoen hallituksella ja mitä vittua lehdellä?
Kaikki, on tympeä vastaus.