Miehiä on aina kiinnostanut tietää (minä mukaan lukien) kiihottavatko sukkahousut naisia?
Juttelin asiasta vaimoni ja parin muun naispuolisen ystävän kanssa ja tulin siihen tulokseen, että sukkisten kosketus ihoa vasten ei kiihota (kuten meitä monia miehiä),
mutta ne saavat naiset tuntemaan itsensä naiselliseksi ja seksikkäiksi ja ehkä
sitä kautta kiihottumaan.
Mutta, jos joku nainen kiihottuu pelkästä sukkahousujen kosketuksesta, niin olisi kiva kuulla vähän fiiliksiä. :)
Sori, että kirjoitin tälle palstalle, olisi ehkä kuulunut seksi osastolle, mutta luulen tämän saavan enemmän huomiota täällä.
Naiset, kertopaaka sukkahousuista
10
458
Vastaukset
- Pervoriitta
PERVO !
- merkkimerkki
ei kiihota,
eikä kyllä saa tuntemaan oloa seksikkääksi tai muutakaan..
sukkahousut, vaikka kuinka ylös ne kiskoisi niin haarakiila jää aina hieman roikkumaan
ja sit vyötärökuminauha on miltei kainaloissa asti ja sen sitten tuntee aina kun se rullaantuu alaspäin kumartuessa tai muutenkaan liikkuessa..
IMO sukkahousut on yksi maailman epäseksikkäimmistä vaatekappaleista.- Oikeaa_kokoa
Ostat vääränkokoisia, "yhden" koon sukkahousuja tai "monenkoon" sukkahousuja jotka ei sovi kenellekään. Osta omaa kokoasi niin ei roiku eikä nouse kainaloihin, mutta maksaa enemmän.
- merkkimerkki
Oikeaa_kokoa kirjoitti:
Ostat vääränkokoisia, "yhden" koon sukkahousuja tai "monenkoon" sukkahousuja jotka ei sovi kenellekään. Osta omaa kokoasi niin ei roiku eikä nouse kainaloihin, mutta maksaa enemmän.
itseasiassa kaikki viime aikoina ostamani sukkahousut ovat olleet ihan kokonumerolla varustettuja (koko vastaa käyttämieni päällyshousujen kokoa, joten sen periaatteessa pitäisi olla minulle sopiva.) niitä "yksi koko ei sovi kenellekkään"-sukkiksia olen käyttänyt viimeksi joskus parikymppisenä.
silti tuntuu et haarakiila roikkuu ja rullaantuva vyötärönauha painaa vatsaan (ehkä minä sitten olen vain liian herkkänahkainen..) - Täti-pitkäsääri
Viimeksi kun ostin Lindexiltä 5 kpl pakkauksia "monenkoon" (44-52) sukkahousuja niin niissä säären mitta riittää hyvin (minulla säären pituus 85 cm haarasta lattiaan) ja haara pysyy hyvin ylhäällä. Yläosakin on oikean mittainen eikä vyötärönauha nouse vyötäröä ylemmäs (joskus aiemmin näissä oli liian pitkä yläosa).
- Mikähän_oikein_olet
Vain äärimmäisen pieni osa naisista voi ehkä kokea sukkahousut kiihottavina ja silloinkin kyse on jostain erikoismalleista. Tavalliset sukkahoustu ei kiihota naisia, ne on vaan tavallinen asuste. Kiihottaako sinua pitää tavallisia pitkiä kalsareita? Miesten nykykalsarit on kuin leggingsejä, kiihottaako niiden kosketus sinua kun vielä puristaa sopivasti "sieltä".
- Aika_katkaista
Eiköhän ketjun voi pistää tästä poikki!
Siirryhän pervostelemaan seksipuolelle - sinne sinä kuulut.
- Kalsarieino
No vittu...ei...
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2493780- 593616
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1002974Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk572718Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve1252529Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352112Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1012041Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva441901Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1191871Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli711219