Joo tota tilasin just ton harley benton HBLP-Set1
ja siihen ton millenium kitaranpidikkeen...
Et niinku aattelin kysyy menikö rahat ihan hukkaan ja kuinka pitkään tällanen alottelija soittaa tol kepillä!!??
Ja pystyyks kitarannuotit opetella pianonuottikirjan avulla??? kiitos:)
ja siihen ton millenium kitaranpidikkeen...
Et niinku aattelin kysyy menikö rahat ihan hukkaan ja kuinka pitkään tällanen alottelija soittaa tol kepillä!!??
Ja pystyyks kitarannuotit opetella pianonuottikirjan avulla??? kiitos:)
Vastaukset 3
Vanhimmat
Täytyy sanoo että hukkaan on menny rahat jos ostit Harley Bentonin kitarapaketin. Virheen teit kun tilasit tuon merkkisen kitarapaketin! Kuuleman mukaan noi Harley Bentonit on ihan surkeita kitaroita, ja onhan se totta että motivaatio hävii hirmusen helposti jos soittaa surkeella kitaralla.
Eli mun kommentti on se, että tuollanen alottelija ei soita kovinkaan pitkään tuollasella kepillä. Pistä nyt heti se uus kitara hankintaan, voi hajottaa tuon Harley Bentonis heti ekalla keikallas ilman mitään omantunnon tuskia!
Ne on mainettaan paljon parempia kitaroita... Tuntuu et ns. "kunnon kitaristit" heti hylkää jonku esim. Stratocasterin jos siinä lavassa ei lue Fender. Kaikissa kitaroissa on eroja mallien välillä. Yhtä hyvin voi olla huonoja Fendereitä siinä missä HB: itäkin. Älkää mollatko kitaraa jota ette ikinä ole kokeilleet. Itse ei juuri Harley Bentonista ole kokemusta mutta muista halpiksista kyllä ja hyviä pelejä on suurin osa ollut.
Mulla on harleyn 12-kielinen ja se on yksinkertaisesti paljon parempi mitä oli esim yamahan tai fenderin 12-kieliset ja maksoi 159€ muistaakseni... ja olen soittanut noin 13vuotta skebaa että kokemusta kyllä on....... eli ei mennyt hukkaan rahat!!