Kuva Suomalaisista sivistyneen,korkeastikoulutetun,inhimillisen,toiset huomioonottavana ym.Pisa propakandaa oli syy Maahanmuuttajien saapumiselle,haaveiltiin paremmasta,mutta saatiinkin Euroopan Rasistisin valtio. ja tietenkin elokuiset ilmat joita luultiin loputtomiksi(niinkuin omassa maassaan)
Nyt kun huomattiinkin oikea Suomalaisuus joka on Juoppoja jokapaikassa,ItsemurhienMaailmanmestarikansa, napuriRaivoa ja Rasismia kaupoissa,junissa,kaduilla ym. Maan Piemeys (Aurinko ei ole paistanut 3 kuukauteen)sateineen loskaa ja moskaa yli 8kk.
85% Suomalaisita istuu yksinkotona katsoen harmautta ikkunasta,ei puhuta naapureille,raivoissaan kirjoitellaan muistilappuja ilmoitustauluille kun ei uskalleta puhua kasvokkain.
Ainoastaan sairaat ja huonokuntoisimmat Maahanmuuttajat valitsevat Suomen ja senkin pakonsanelemana.
Nyt kun huomattiinkin oikea Suomalaisuus joka on Juoppoja jokapaikassa,ItsemurhienMaailmanmestarikansa, napuriRaivoa ja Rasismia kaupoissa,junissa,kaduilla ym. Maan Piemeys (Aurinko ei ole paistanut 3 kuukauteen)sateineen loskaa ja moskaa yli 8kk.
85% Suomalaisita istuu yksinkotona katsoen harmautta ikkunasta,ei puhuta naapureille,raivoissaan kirjoitellaan muistilappuja ilmoitustauluille kun ei uskalleta puhua kasvokkain.
Ainoastaan sairaat ja huonokuntoisimmat Maahanmuuttajat valitsevat Suomen ja senkin pakonsanelemana.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Kohta olosi helpottuu kun Venäjä lykkää siellä olevat
100 000 pakoloista tänne.
NIIN suomalainen näki ensikerran eläessään norsun, ja mietti kuumeisesti mitä se minusta ajattelee.
http://www.dravenstales.ch/wp-content/uploads/2013/08/schenkscheisse2.jpg
Ei kannata masentua aloittajankaan, ei tuolla muualla Euroopassa veroja maksava kansa meitä iloisemmin ota maahanmuuttajia vastaan.
Täällä sentään sokeat tohtorit ja sivistyneistö ovat syvästi huolissaan, kun 5 miljoonaa alkon pulloa kannetaan joulun alla kotiin että mihinkäs ne mahtaa niitä pulloja käyttää. Mahtaisi siinä olla ilotulista kerrassaan, jos kaikki kriittiset olisivat niin natseja kuin ylhäistö täällä ajattelee ja pelkää.
Ja ehdottomasti vastustan kaikenlaista ihmisten häirintää myös väkivallattomalla tavalla.
Silti katson oikeudekseni ilmaista mielipiteeni ja toivon ettei joidenkin diktatuuriset sananvapauden rajoittamisyritykset onnistu.
Minä olen täysrasisti, koska en halua elättää yhtäkään elintasoturistia. Raha ratkaisee mielipiteeni muodostumisessa ja se ratkaisee myös kantasuomalaisen köyhälistön elintasoasioissa.
Autetaan oikeasti avuntarvitsijoita, eikä ylläpidetä ilmaista täysihoitoa joka niemen ja notkon asunnoissa, jonne turistit tunkee rahaa hakemaan.
Minä olen siitä harvinainen suomalainen, etten pidä mustalaisista, en somaleista, enkä pahemmin irakilaisistakaan. Saakohan tällaista yleensäkään sanoa ?
Niitä "toisia huomioivia" perusrasisteja ja muita uhkailijoita, solvaajia, väkivaltaisia yms. on tämäkin palsta täynnä.
Minuakin on haukuttu huumeveikoksi, vaikken ole koskaan huumeita käyttänyt. Uhattu tappaa, hakata jne. tällä palstalla. Jos ne "toisia huomioivat" kanta-astujasuomalaiset ovat tällaisia, niin minkälaisia ne muut ovat?
Mutta perusrasistit ja muut hevonvitun tietotoimiston uusnatsit ovatkin myös meedioita ja heillä on hallussaan "totuus". Eta pravda.
Minun puolestani voidaan ottaa maa täyteen muslimeja kunhan suvakit maksavat sen. Kunhan suvakit maksavat sen kokonaan , eivätkä maksumiehiksi joudu oikeat ihmiset.
Olen huomannut että suvakkien suu menee mutruun kun tulee maksun aika..."miksei rikkaiden veroja koroteta" blaa, blaa, blaa...
Minua on uhkailtu pelkästään siksi, että teen SPR:ssä vapaaehtoisena töitä enkä edes ole missään vastaanottokeskuksessa vaan teen Suomen oman väen hyväksi lääkinnällistä ensiapua ja vapepan puolella etsintöjä. SPR on tästäkin huolimatta rasisteille terroristijärjestö ja sen vapaaehtoiset ovat hyökkäyksen kohde vaikka heitä suojaa kansainvälinen Punaisen Ristin suojamerkki kaikelta väkivallalta. Onneksi uhkailu on rajoittunut vain nettin, kukaan ei ole ensiaputehtävissä ollessani tullut sanomaan mitään negatiivista.
Toisaalta olet itse aiheuttanut kommenteillasi itsellesi ja SPR:lle hallaa siinä määrin että ihan kaikki eivät siihen pystykään... Tarkoituksesi varmaan on ollut hyvä mutta käytöksesi takia asia on muuttunut aivan päinvastaiseksi. Se onko tämä hyvä vai huono asia jää sitten itse kunkin mietittäväksi.
Kenelle sinä mahdat puhua? Olen yksi palstalla aijemmin kirjoittaneista monista SPR:n vapaaehtoisista. Nyt olen viimeinen SPR:n jäsen joka uskaltaa kirjoittaa mitään palstalla. SPR veti vapaaehtoisensa pois nettipalstoilta turvallisuusohjeella joka kieltää osallistumisen rasistisiin keskusteluihin ja ja rajoittaa somessa mukana olemista samalla tavalla. Ajanoloon joudun pian itsekin olemaan näillä palstoilla hiljaa koska turvallisuusohjeen henki on se, että se on noudatettavaksi tarkoitettu kaikille vapaaehtoisille. Myös SPR:n vaitiolovelvollisuuden tarkoitus on estää nettikeskusteluihin osallistuminen vapaaehtoisilta.
Linkki?
Olet palastalla 24/7.
Suomessa oli asiat vielä kohtalaisen hyvin työssäkäyvien ns. hyötymaahanmuuttajien kohdalla, kunnes Sipilä kumppaneineen päätti päästää tänne 30 tuhatta elintasoshopparimilitanttia. Nyt he, kunnolliset maahanmuuttajat, joutuvat kärsimään tästä Sipilän hulluudesta kaikista eniten.
Suomalaiset rasistipaskat katsovat oikeudekseen haukkua työssäkäyvätkin maahanmuuttajat maanrakoon ja kohdella heitä epäihmisinä. Kertoo paljon suomalaisten matalaotsaisesta rasistisesta tyhmyydestä ja se koskee koko kansaa. Suomi on Euroopan takapajuisin, rasistisin ja vihamielisin maa.
Sipilä pisti rahoiksi ja vuokrasi talonsa maahanmuuttovirastolle ja antaen positiivisen signaalin mamuille ihanasta maasta jossa jopa pääministerikin hyötyy maahanmuutosta. Mamu joka vapaehtoisesti keskeyttää turvapaikka hakemusprosessin niin Suomi maksaa lentoliput minne mamu haluaa matkustaa ja huomattavan korvauksen oleskelusta Suomessa. Suomalaisiin kohdistuu hallituksen taholta todellista rasisimia ja ihmisoikeuksien polkemista kueten vanhukset jotka makaavat ulosteissaan hoitopaikoissa saamatta esim kunnollista lääkäripalvelua, ravinto on heikkolaatuista jne. Mamuille sen sijaan tarjotaan yksityisten lääkäriasemien palvelut ja erittäin laadukasta ruokaa. Tämä on rasismia ja ihmisoikeuksien polkemista joka kohdistuu suomalaisiin.
Hyvä kommentti.
Valehtelet. Tänään juuri uutisoitiin että maahanmuuttajat ovat tyytyväisiä kohteluunsa työpaikoilla. Pidä pääsi kiinni kun et mitään mistään tiedä.
Ne lähtevät kotimaihinsa siksi koska eivät saaneet kaikkea heti ilmaiseksi. Suomessa jo olevat elintasomatut viihtyvät mainiosti koska saavat kaiken ilmaiseksi kelasta ja sossusta.
Rasismi on luonnollista. Monikulttuurisuus on elämänvastainen perversio.
Kuule pelle, elintasopakaolaiset poistuu tasan siksi kun "palkka" ja muut edut ei vastannutkaan loisen unelmia! Siitä on kerrottu ihan lehdissäkin.
Kertoo jotain sivistyksen tasosta jos kuvittelee noiden laumojen olevan maahanmuuttajia, siirtolaisia tai pakolaisia.
Ei muuta kun tehdä maahantunkeutujien olot niin epämiellyttäväksi kuin mahdollista,käyttää kaikki tilaisuudet vaikeuttaa ihmispetojen elämää.Ei anneta periksi me voitamme vielä kun se aika tulee.Eläköön Suomalaisuus!
Tässä aloittajan mainitsemassa,SILLOINHAN SUOMESSA TEHDÄÄN JOTAIN OIKEIN,kun näistä luteista eroon päästään.
Mikä mies on mies,joka perheensää sotaan jättää,ja itse sotaa pakenee?Hakee turvapaikkaa ja paikallisen raiskaa?
Ensinnäkin,Suomesta kaikki aloittajan tapaiset suvakit tulisi eliminoida mahdollisimman äkkiä,jotta terve järki palaisi Suomeen
Katsokaa kuinka tarkkaan rapakon toisella puolella valitaan maahanmuuttajat, kun Suomeen otetaan kaikkein heikoimmat, huonoimmat ja jopa rikolliset eli kaikki mitä vain tulee. Tämä on paha asia maamme ja kansamme tulevaisuudelle!
Se on se paska,mikä ei muille kelpaa ja jäljelle jää.Kuona kenties sopivampi nimikeJa kuten olen aikaisemminkin todennut,tämä on päätepiste pohjoisessa,vaihtoehtona kotimatka tai Venäjä,tai jäädä Suomeen
Kuonapa hyvinkin ja heidän "kotouttamiseen" onkin perustettu yritys nimeltä Kuona Oy.
En usko,että koko maailmassa löytyisi yhtään valtiota tai kansakuntaa joka ei pistäisi vastaan,kun rajan yli marsii miljoonia vieraskulttuurisia ihmisiä omimaan maata omakseen;sanoen" tämä on nyt meidän maa,alkuasukkaat, kootkaapa kimpsunne ja
lähtekää lätkiin,täällä määräämme nyt me uskontomme ja lakimme kanssa ja vain
meidän tapojamme noudatetaan.Teidän velvollisuu on vain elättää meidät,jos ette
muuta muualle.Kulkaa ei tämä vetele ainakaan suomessa,sen hölmömpikin muslimi
lohniensa kanssa tulee ajanmittaan tietämään.
Opettele kirjoittamaan "suomalaisuus" pienellä alkukirjaimella, kuten suomen kieliopin mukaan kuuluu.
Pääasia, että poistuvat...
niin kuka niitä tänne on pyytänytkään? jos oma kotimaa on niin hieno niin miksi lähteä tänne pohjoiseen??? tyhmää porukkaa täytyy olla! kai niillä netit on ja tietosanakirjat mistä lukea,ettei tarvitse satumaailman pohjalta lähteä tänne kumiveneellä
Fiksummat lähtevät, miksi he hyvin koulutut miehet jäävät tänne kuuntelemaan peruskoulun hädin tuskin läpäisseiden typerää ja rasistista suunsoittoa ja vihamielenosoituksia.
Hätäisimmät lähtevät koska ei hetia annettu asuntoa ja kela gold -korttia handuun.
Ne täällä suomalaisia haukkuu rasisteiksi, jotka ei ole kuunaan päivänä käyneet ulkomailla. Eivät tiedä muiden maiden olosuhteista ja palkkatasoista mitään. Eivät tiedä minkälaista käyttäytymistä kohdataan muissa maissa, eivätkä tiedä mistään muustakaan mitä toisissa maissa tapahtuu. Yksinkertaisia ihmisiä.
Eiköhän tämä ole nyt tässä. Matut poistuvat pikkuhiljaa ja maahanmuuttokriittiset voivat kääntää katseensa muihin vähemmistöryhmiin, esim. suomenruotsalaiset, romanit, jo maassa asuvat mamut. Vihattavia piisaa. Huokaus.
Odotan innolla koska pääsee antaan hauliruiskua näihin raukkamaisiin raiskareihin.. Tiedoksi vitun kukkahatut että teitä nussitaan viel perseeseen tolla teidän idioottimaisella suvaitsevaisuudella!
Meillä on Euroopan vähiten rasistinen maa
Meillä on Euroopan surkein talous
Meillä on Euroopan (28 maata) neljänneksi eniten pakolaisia
Meillä on suhteellisesti vähiten polttopulloiskuja, Saksassa tuhansia jne
Meillä otetaan vastaan jokainen, joka rajalta tulee
Meillä on Euroopan korkein turvapaikanmyöntämisprosentti
Meillä jaetaan eniten rahaa pakolaisille sosiaalietuuksina
Meillä on maailman pakolaismyönteisin eduskunta
Mitä VIELÄ haluat, että olisit tyytyväinen?
Veronmaksajana en pidä tästä menosta, mutta en aio häiritä maahanmuuttajia mitenkään, mutta älä pyydä että onnesta tanssin jokaisesta uudesta tulokkaasta.
Olihan taas provoaloitus. Turhaan Suomea ylistetään maailmalla rikkaana maana. Suomi on velkainen maa, täynnä ongelmia tätä nykyä työttömyyden, Eu:n ja maahanmuuton seurauksena.