Pahimmat viat naisessa

1. Tupakointi
2. Ei pidä valkosipulista
3. Ei pidä kissoista
4. Palvoo monarkkeja
28245
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Mikään noista kohdista ei päde minuun (tosin kissoista pidän kuitenkin huomattavasti vähemmän kuin koirista). Valkosipuli on muuten TODELLA hyvää!

Äänestä

Naisten pahimpia vikoja on:

1. Lihavuus
2. Pahojen poikien ihannointi
3. Tatuoinnit
4. Päihteiden käyttö
5. Tylsyys
6. Vahvat mielipiteet
7. Liika kiroileminen ja äijämäisyys
8. Itsekeskeisyys
9. Pinnallisuus
10. Liika tunteiden seuraaminen ja järjen unohtaminen

Nuo nyt ekana tuli mieleen

Äänestä
  • Muuten ok, mutta mikä vika on vahvoissa mielipiteissä? Pelottaako sellaiset naiset?

    Äänestä

  • rumamaija kirjoitti:

    Muuten ok, mutta mikä vika on vahvoissa mielipiteissä? Pelottaako sellaiset naiset?

    Samaa itsekin mietin. Erikoista ettei ole hyvä asia omata vahvoja mielipiteitä ja samalla järjen unohtaminen koetaan huonoksi.
    Mun mielestä vahva mielipide on myös järjellä pohdittua, tiedolla ja omilla kokemuksilla saatu vastaus.

    Äänestä

  • rumamaija kirjoitti:

    Muuten ok, mutta mikä vika on vahvoissa mielipiteissä? Pelottaako sellaiset naiset?

    Arvelinkin että joku varmaan kysyy tuota. Minusta on vain yksinkertaisesti äärettömän tylsää jutella ihmisten kanssa joilla on vahvat mielipiteet. Se yleensä kertoo mustavalkoisesta ajattelutavasta. Monta kertaa mielenkiintoisempia keskusteluja syntyy ihmisten kanssa jotka osaavat nähdä asiat tuhansista eri näkökulmista. He ovat yleensä myös vähemmän tuomitsevia ihmisiä.

    Minulla on kyllä hyviä ystäviä, joilla on "vahvat mielipiteet", mutta minun on hyvin vaikea kuvitella sellaista ihmistä kumppanikseni. Kuolisin tylsyteen.
    Haluan kumppanin jonka kanssa voi pohdiskella asioita miljoonista eri näkökulmoista. Myös niistä ns. vääristä näkökulmista.
    On minullakin tiedolla ja omilla kokemuksilla kertyneitä näkemyksiä. Mutta osaan silti kyseenalaistaa kaikki näkemykseni, vaikka moni kokemus puhuisikin tietyn asian puolesta.

    Samalla tavalla kyseenalaistan senkin, etteikö tällaisen "vahva mielipide" ihmisen kanssa voisi syntyä mielenkiintoisia keskusteluja.
    Mutta ainakin tähän astiset kokemukseni viittaavat siihen että ajattelutapani on aivan liian erilainen kyseisenlaisten ihmisten kanssa ja heidän kanssaan ei vain synny hyviä keskusteluja.

    Äänestä

1. Ei pidä animesta.
2. Ei tee kotitöitä.
3. Rastat
4. Stringit

Äänestä
  • Kohta 2. on kohtuullinen vaatimus vain, jos itsekin olet valmis tekemään oman osasi kotitöistä.

    Äänestä

  • rumamaija kirjoitti:

    Kohta 2. on kohtuullinen vaatimus vain, jos itsekin olet valmis tekemään oman osasi kotitöistä.

    Kiltin ja kunnollisen miehen tapauksessa tuo nyt on itsestäänselvää. :-)

    Äänestä

Itsehän kierrän valkosipulille haisevat ihmiset etäältä:-/

Äänestä
  • Niin punkitkin. =) Valkosipuli itseasiasa tuoksuu, ei haise.

    Äänestä

  • m-i-e-s kirjoitti:

    Niin punkitkin. =) Valkosipuli itseasiasa tuoksuu, ei haise.

    Se mikä toisen nenään tuoksuu, saattaa toisen nenään haista.. Esim. jotkut voimakkaat hajuvedet haisee ihan vitun kuvottavalle ja jotkut jästipäät ei sitä edes itse tajua.

    Äänestä

  • CamelBoots kirjoitti:

    Se mikä toisen nenään tuoksuu, saattaa toisen nenään haista.. Esim. jotkut voimakkaat hajuvedet haisee ihan vitun kuvottavalle ja jotkut jästipäät ei sitä edes itse tajua.

    Vain jos sitä laittaa liikaa. =) Asiantuntija en ole, mutta yksi suihkaus riittää ranteeseen, josta se hierotaan kaulalle. Koko pulloa ei ole tarkoitus tyhjentää kerralla itseensä. Valkosipuli on vähän samanlainen, 1-2 kynttä riittää, ei koko sipulia ja mikäli haluaa jauhelihakastikkeeseen makua, valkosipuli suoraan kastikkeeseen keittymään ja mikäli haluaa hyvin miedon maun, on valkosipuli hyvä paistaa jauhelihan kanssa.

    Äänestä

  • m-i-e-s kirjoitti:

    Niin punkitkin. =) Valkosipuli itseasiasa tuoksuu, ei haise.

    Kyllä se pahimmillaan haisee ihan hlevetin pahalle, ihmisen sisään joutuessaan, ja sieltä ulos höngittynä

    Äänestä

  • m-i-e-s kirjoitti:

    Vain jos sitä laittaa liikaa. =) Asiantuntija en ole, mutta yksi suihkaus riittää ranteeseen, josta se hierotaan kaulalle. Koko pulloa ei ole tarkoitus tyhjentää kerralla itseensä. Valkosipuli on vähän samanlainen, 1-2 kynttä riittää, ei koko sipulia ja mikäli haluaa jauhelihakastikkeeseen makua, valkosipuli suoraan kastikkeeseen keittymään ja mikäli haluaa hyvin miedon maun, on valkosipuli hyvä paistaa jauhelihan kanssa.

    Nyt alkoi tehdä mieli jauhelikastiketta valkosipulin kanssa! :(

    Äänestä

  • old_profile_91559 kirjoitti:

    Kyllä se pahimmillaan haisee ihan hlevetin pahalle, ihmisen sisään joutuessaan, ja sieltä ulos höngittynä

    Näin se äiti sanoi kun olit lapsi? Kuka se sieltä sitä ulos hönkii? Kyllä se kalman löyhkä tai vatsahapot tulee hengitytien mukana ilman valkosipuliakin. =)
    Useampi kynsi suoraan ja pelkästään raakana, niin varmasti haisee.

    Oliko se michelin-tähti versus kasvatuksen antamat ennakkoluulot? =)

    Äänestä

Sisältää viilauksia ja muuta ulostetta. =)

"1. Tupakointi"; vain jos se on ainoa asia mitä tykkää imeä. =)

"2. Ei pidä valkosipulista"; Ihan sama, kunhan ei välitä jos toinen tykkää.

"3. Ei pidä kissoista ".... =D (Se onkin hyvä, kun kissaa pitää rapsutella, eikä ehdi nyt lemmenleikkeihin... Kissat... whatever....)

"4. Palvoo monarkkeja"; vain jos se ei ole ainoa asia mitä palvoo. =)

Osa 2!

"1. Lihavuus"; sairaalloinen ylipaino.

"2. Pahojen poikien ihannointi" .... =D Vaaniiko joku ala-asteen pihalla pikkutyttöjä?

"3. Tatuoinnit", ei välttämättä haittaa, ellei ole tatuoinut itseään liskoksi tai iho täynnä nimiä lisäosalla was here ja päivämäärä. Tietenkin voi olla tosi mauton ja ruma tatuointi, jättikokoinen penis selässä. =P

"4. Päihteiden käyttö"; Raivoraitis? Yeah right, toteuttaa todennäköisesti Annelit (tai pettäminen on ainoa pahe)

"5. Tylsyys" Niin? Olkoon välillä tylsä =) (Black Ops 3)

"6. Vahvat mielipiteet"; Hyvä jos on mielipiteitä ja vahvoja sellaisia. (Sehän on tylsää jos ei ole mitään mieltä mistään, eikä osaa ilmentää niitä riittävän vahvasti)

"7. Liika kiroileminen ja äijämäisyys"; Kyllä, jos se kiroilee, piereskelee, röyhtäilee ja panee strap-onilla perseeseen. =P

"8. Itsekeskeisyys"; Vähän ei liikaa!

"9. Pinnallisuus"; Vähän enemmän ei liikaa!

"10. Liika tunteiden seuraaminen ja järjen unohtaminen"; Vain jos tunteista on liikaa haittaa, tai teatteri itkulla yritetään saada vain oma tahto läpi.

Osa 3!

"1. Ei pidä animesta."; Animesta vai hentaista? =P Like whatever

"2. Ei tee kotitöitä."; Osallistuminen on tärkeää, parempi ettei ole kotityöhullu (mikä hinkkaa yhtä kaakelia 4h, eikä voi lopettaa ennen kuin näkee peilikuvansa) =) Parempi että voi keskeyttää kotityöt toisiin harrastuksiin, eikä esim. ruokapöytä ole vain syömistä varten.

"3. Rastat": Kiikun kaakun, onko se niin just jos on kalju kettutyttö tms? =)

"4. Stringit": Ei kai aina tartte olla alasti? Kai sitä voi joskus jotain pukea päällensä? =) Kyllähän ne pitää olla mummo maailman supersuosikit, peittää koko vartalon.

Äänestä

Hahaha no minähän olen sitten täydellinen

Äänestä

Oho aika omintakeinen lista tälle palstalle.

Äänestä

Kokemukseni mukaan:
1. Tyhmyys ja ylimielisyys. Ei osaa tai halua katsoa asoita kuin yhdestä näkökulmasta. Pahinta vielä, jos luulee tietävänsä kaiken.
2. Epäsiisteys. Hygienia olis hyvä olla hallussa, vaihtaa alus vaatteet ja käydä suihkussa päivittäin. Kodinkin hyvä olla perussiisti.
3. Epärehellisyys. Asioista pitää pystyä puhumaan rehellisesti, ei kaunistella niin että merkitys muuttuu.

Pätee tosin sukupuolesta riippumatta, mutta nuo ovat tulleet eritysiesti naisilla vastaan.

Äänestä
  • allekirjoitan.

    Äänestä

Läski.

Äänestä

1. Telaketjufeministi
2. Pihtari
3. Heikko itsetunto

Äänestä

1. Matkustaminen
2. Koira

Äänestä

1. Löysä römpsä
2. Tissit navassa asti
3. Hehtaarirömpsä
4. Parkkihallin kokoinen römpsä

Äänestä

Läskeys, tyhmyys, pinnallisuus, löysä pillu, nalkutus, hiivatulehdus.

Äänestä

Suuret tatuoinnit
Kasvolävistykset
Äpäräkakarat
Tupakointi
Liiallinen siiderin juonti
Riippuvat tissit, kuppikoko suurempi kuin c
Vatsamakkarat
Hanuri metri kertaa metri
"Menetin neitsyyteni 13-vuotiaana"-muijat
Huono hygienia
Idiotismi
Uusavuttomuus
Koira- ja hevosfriikit
Ylpeys, nirsous miehiä kohtaan
Feministi
Laiskuus esim kotitöitä kohtaan
Passiivisuus seksissä, pihtaaminen, löysä värkki
Huoraaminen

Äänestä
  • Tuohan on N28...

    Äänestä

  • Asiallinen lista. Komppaan !.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


setämiesss kirjoitti:

1. Tupakointi
2. Ei pidä valkosipulista
3. Ei pidä kissoista
4. Palvoo monarkkeja

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu