Mielipiteitä tinderistä?

rgbvrgb

Tällä palstalla puhutaan yllättävän vähän tinderistä, ottaen huomioon, miten paljon se on muuttanut pariutumismarkkinoita.
Kiinnostaisi tietää, onko se teidän mielestänne muuttanut maailmaa parempaan vai huonompaan suuntaan.

Itse sanoisin että ehdottomasti parempaan suuntaan.
Vuoden aikana olen käynyt noin 15 kertaa treffeillä. Se on selvä muutos aikaisempaan, kun treffejä on ollut vuodessa maksimissaan 5.
Enkä kuitenkaan ole kovin aktiivisesti edes etsinyt seuraa.

Olen mies. Tämän palstan termejä käyttäen ylemmän tason KTM. Kasvoiltani ehkä jopa YTM, mutta en ole kuitenkaan tarpeeksi pitkä enkä tarpeeksi supliikkimies ollakseni oikea YTM.

Mutta väitän että minun tyyppisille miehille tinder on parantanut maailmaa huomattavasti. Ennen en oikein koskaan saanut kunnollista mahdollisuutta edes jutella naisille, koska en ole baari-ihminen, enkä yksinkertaisesti tiennyt missä naisia voisi tavata.

Nyt saan mätchejä halutessani kauniilta naisilta jatkuvasti. Viimeisen kahden kuukauden sisällä olen ollut intiimeissä tunnelmissa kolmen naisen kanssa.

Ennen tunsin itseni lähes ATM:ksi koska en koskaan tavannut ketään. Silloin olisin ollut valmis tyytymään vaikka vähemmän kauniisiin naisiin saadakseni joskus läheisyyttä. Nyt tuntuu että ensimmäistä kertaa elämässä voi olla suht tasa-arvoinen naisten kanssa. Jos joku nainen ei halua tavata uudestaan, niin se ei tunnu missään, koska kohta tapaa toisen ihmisen.

Tinder on parasta mitä komeille introverteille miehille on tapahtunut. Miten muut kokevat asian?

12

257

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tinderissä on se hyvä puoli, että sitä ei ole saatavana Windows Phonelle, joten sellaisten ihmisten kanssa ei joudu tekemisiin.

      • Mies3210

        Ai Windows-ihmisten kanssa?


      • fhfgv

        Saa kyllä Windows puhelimeen, nimi on 6tin


    • jokumies83

      Tindussa on paljon surkeampaa kuin muualla... itse olen saanut vain 2 oikeaa matchia kohta 11kk aikana, eikä niistäkään ole tullut mitään. Kun naama ei miellytä ilmeisesti juuri ketään oikeaa niin matcheja ei tule muuta kuin feikkien kanssa.

      • rgbvrgb

        Ei se välttämättä olen pelkästään naamasta kiinni. Ehkä et ole valinnut parhaita mahdollisia kuvia itsestäsi. Ihmisestä saa otettua hyviä kuvia ja huonoja kuvia. Ehkä voisit kokeilla erilaisia kuvia itsestäsi.
        Itselläni ainakin matchejen määrään on vaikuttanut älyttömän paljon kun olen kokeillut erilaisia kuvia.


    • ätmies

      Tinderi on aivan loistava. Vaikka en kauhean monesta tykkääkään niin saan mukavasti mätsejä. Kaikki ovat kirjoitelleet kanssani ainakin vähän aikaa, mutta useimmiten keskustelut tyrehtyvän jomman kumman kiinnostuksen loputtua. Puolen vuoden aikana olen suostunut tapaamaan noin kymmenen naista, kaikki ovat olleet mukavia. Näistä kahden kanssa tuli vähän ystävyyttä vakavempaa juttua.

    • 62478569

      Mikä tinder on tai ATM?

      • selvennystä

        Tinder on tämän päivän suosituin treffisovellus ja ATM tarkoittaa alemman tason miestä


    • axl-rose

      Se riippuu tietenkin henkilöstä kuka tinderissä on. En sano että tinder paransi elämääni mutta seksiä saan aika paljon ja tosi paljon koska tinder on seksin haku palsta kuitenkin. Lähes suoraan asiaan vaan ja rohkeille homma natsaa.

    • tukehdusiihen

      Mitä jos tunkisit sen tinderin puhelimineen vittuusi ja suksisit kuuseen?

    • hööönö

      Latasin GPS feikkaus appin puhelimeeni.
      Sen avulla pääsee katsastamaan muiden maiden tinder-tarjontaa.
      On aika eri näköistä ja fiksusti raapustavaa pulliaista Hollywoodissa sun muualla.
      Jätkät sinne vaan tsekkaileen, jos ei suomimatamit kelpaa!

    • En omista luuria joka kyseisen sovelluksen ottaisi vastaan, mutta mitä todennäköisemmin en käyttäisi vaikka olisikin. Tinderissä ei miellytä kuvapainotteisuus, perseilen mielummin palveluissa joissa on sekä mahdollisuus että yleinen käytäntö huolellisesti laadittuihin profiiliteksteihin. En mielelläni laita kaikille näkyvissä olevaan profiilikuvaa, jotenkin vieroksuttaa ajatus että tutut selailevat palvelua ja kattovat notta "joo, siellä se se_vinee taas munaa vonkuu."

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      411
      3154
    2. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      1
      2309
    3. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      67
      2293
    4. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      20
      1950
    5. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      176
      1467
    6. Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue

      "Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel
      Maailman menoa
      9
      1333
    7. Sukupuolen merkitys elämässäsi?

      Jäin tuossa toista ketjua lukiessani miettimään seuraavaa ... Kuinka paljon koet sukupuolesi vaikuttavan/vaikuttaneen el
      Sinkut
      201
      1129
    8. Kyllä minua hävettää nainen tämä tilanne

      niin kuin se teki silloin aiemminkin. Monellakin tasolla ei minulta sopivaa. Herätät minussa vain niin vahvoja tunteita,
      Ikävä
      44
      1042
    9. Nainen rakas

      Mulle on alkanut tulla sellainen olo että meistä tulee ehkä pariskunta vielä 😌
      Ikävä
      91
      939
    10. Iltalehden evästeasetukset

      No nyt pomppas! Avasin Iltalehden sivut ja niin kuin silloin tällöin sattuu, sivusto kysyi evästeasetuksia, joihin ylee
      Maailman menoa
      101
      892
    Aihe