Kannattaako seuranhakuilmoituksessa mainita, että on atm?
Tärkeä kysymys
Perus.atm
32112
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Mielestäni seuranhakupalvelut pitäisi lailla kieltää ätmeiltä!
Miksi?
No ätmi seuranhakupalvelussa on sama kuin ajokortiton hakisi bussikuskin töitä.
Sinusta siis osan miehistä ei edes kannata etsiä itselleen naista ja heidän pitää elää yksin kuolemaansa saakka? Mukavia ihmisiä olette kyllä.
Miksi turhaan etsiä sellaista, mitä ei kuitenkaan tule koskaan saamaan? Kysynpähän vaan!
Se on kyllä turhaa. Mutta miksi naiset eivät hyväksy itselleen oman tasoisia miehiä?
Siihen en taas osaa sanoa. Tulkaa naiset itte kertomaan, miksi asia on näin?
Voit ujuttaa sen sinne vaihvihkaa sanomalla vaikka, että "olen sinkku ATM" ja ne ajattelee, että sotket trendikkäästi suomea ja englantia sekaisin ja tarkoitat "olen sinkku at the moment".
Kannattaa. Ja nimenomaan muodossa "olen kiltti ja kunnollinen atm".
Joidenkin naisten kannattaa myös mainita olevansa vanhoja, lihavia, feministejä ja yksinhuoltajia. Lisäksi kannattaa mainita seurustelevansa ja harrastukseksi sinkkupalstalla ilman naista jääneille miehille vittuilun.
:D
Ekaksi joutuisi potentiaalinen ehdokas selvittämään, mitä on atm (palstapiirin ulkopuolella yleensä ei tiedetä). Googletin kokeeksi, niin vastausta tuli paineen yksiköstä ja at the moment:ista aina "ass to mouth":iin, mutta vasta urbaani sanakirja tiesi viimeisenä vaihtoehtona kertoa tapaan: sosiaalisesti kömpelö mies etenkin vastakkaisen sukupuolen suhteen-- reppana, joka pitää tavallisten ihmisten sosiaalisia rientoja pelottavina ja vieraina...
Että mitä tuohon nyt sanoo, kannattaako vai ei? kertokaa viisaammat, periikö rehellisyys maan :)
Ikä ja ruumiinrakenne usein mainitaankin noissa. Feministiksi kannattaa kutsua itseään, jotta pohjasakka suodattuu jo alussa.
"Feministiksi kannattaa kutsua itseään, jotta pohjasakka suodattuu jo alussa."
Tunnusta olevasi feministi jos haluat pohjasakan kiinnostuvan sinusta. Feministit ja huonoimmat miehet sopivat hyvin yhteen.
Jos ole "kiltti ja kunnollinen" vastaus on ehdottomasti, jos taas olet vain vailla parisuhdekokemusta vastaus on älä.
Miksi sellainen ei saisi hakea seuraa, jolla ei ole parisuhdekokemusta? Ja miksi sitä ei saisi kertoa?
"kiltin ja kunnollisen" tulisi kertoa olevansa atm, jotta naiset osaisivat kiertää kaukaa. Jos taas on vailla parisuhdekokemusta, muttei kuulu teidän lössiinne, niin ei kannata hälytyssanoja käyttää. Kertoo sitten vaikka, ettei ole koskaan ollut suhteessa.
Tottakai kannattaa. Alemman tason miehet ei naista saa niin nainenkin ymmärtää olla lähtemättä treffeille.
Miksi alemman tason naiselle ei kelpaa alemman tason mies?
Miksi alemman tason miehelle ei kelpaa käytetty, vanha ja synnyttänyt nainen?
Jos alemman tason mies on lapseton, eikä vanha, niin miksi pitäisi kelvata?
Joillekin on ilmeisesti aivan äärettömän vaikeaa ymmärtää, että vanhat yh-naiset yliarvoiovat tasonsa ja yrittävät sinnikkäästi olla hypergamisia. Hankkisivat itselleen oman tasoisen, vanhan yh-miehen.
Nyt taisi osua ja upota. ;-)
Sinun perseeseen naapurin homon kulli?
No alkoihan se homottelu, kun pinna paloi. ;-)
Onko nyt koulukiusaajalla paskat housussa kun sanotaan vähän takaisin?
Äläpäs poika tyrkytä tapojasi.
Ei ole minun tapa.
Miksi kirjoitat sinkkupalstalle vaikka et ole sinkku?
Jotkut nyt vaan sattuu olemaan mulkkuja. Niitä on maailma täynnä eikä loppua näy...
Kannattanee mainita ainakin se että on kiltti & kunnollinen mies joka on etsimässä seuraa tosimielellä sekä se että käytettykin nainen kelpaa eikä haittaa jos jokunen p..ka on jo päällä ähkinyt eikä myöskään niille p..koille tehdyt pennut ole este suhteelle.
Jos pitää erikseen mainita olevansa kiltti ja kunnollinen niin ei sitä kukaan usko. Olen joskus tavannutkin kiltin ja kunnollisen ja ei ollut sitä.
Yks huvittava juttu on miten varatut hakiessaan seuraa kertovat olevansa luotettavia. Just, todella luotettavasti pettävät vaimojaan.
Kyllä varmaan kaikenlaista näkee jos nettideittailee. Ilmeisesti joku potentiaalinen pettäjä seuraa hakiessaan ei näe itseään samalla tavalla kuin muut näkevät, se varmaan vain ajattelee kuinka luotettavasti hän hoitaa asiansa noin niin kuin yleensä.
Tämä palsta on ainakin opettanut, että jos mies sanoo olevansa kiltti ja kunnollinen, kannattaa juosta ja LUJAA!
Täällä on porukalla vääristynyt kiero käsitys ihmisen tasosta.
Semmonen pintaliitoopiireistä omaksuttu käsitys?
Ja sit toisaalta niin huonoa naista ei ole etteikö se olisi pahnan pohjalla olevaa miestä ylempänä. Koska pimppi ;)
Suosittelisin "ätmeille" Viron reissua ja sukupuolenkorjausta. Poistaisko se ongelman?