MIKÄ SAA VÄHÄPOJAN RAISKAAMAAN 2-5v tai 75-100v???

Mikään inhimillinen ajatus ei taatusti löydy taustalta, miksi vielä nykyaikana sivistysvaltiossa on tyyppejä jotka noita kuvottavia rikoksia pystyy tekemään? Pakolaistulvasta on turha etsiä selitystä, sillä otsikossa mainitut rikokset on kaikki kantaväestöön kuuluvien tekosia!
74209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 74

Vanhimmat

Oikeusministeri Linström voisi ryhtyä heti toimiin jotta rangaistusasteikkoa hinattaisiin tuntuvasti kovempaan suuntaan!

Äänestä
  • Paraskeino on käännyttää nämä VÄHÄPOJAT takaisin lähemmäksi allahin olinpaikkoja.

    Äänestä

Sairaita kuvottavia tekoja, mikään rangaistus ei sovita noita tekoja, noiden tekijöistä ei tule koskaan yhteiskuntakelpoisia!

Äänestä

Suvakit valehtelee, matujen tekoja kaikki!

Äänestä
  • Niimpä niin, Kolu, Turunen, Niskanen??

    Äänestä

  • Ja entäs aatami tämä onneton suomen aro , muka "kantasuomalainen" kanta-turkkilainen muslimi.

    Äänestä

  • On vihdoinkin löytynyt.

    karmivaa

    29.11.2015 17:41

    Hoitaja tuomittiin 27:stä vanhuksen raiskauksesta vankeuteen Pirkanmaalla – vanhin uhri satavuotias

    KOTIMAA 30.9.2015 16:15 Päivitetty: 30.9.2015 17:08

    Lasse Kerkelä

    HELSINGIN SANOMAT

    2470

    25

    Pirkanmaan käräjäoikeus tuomitsi keskiviikkona 24-vuotiaan hoitajan laitoshoidossa olleiden vanhusten raiskauksista yhdeksäksi vuodeksi vankeuteen.

    Vuonna 1991 syntyneen Miko Ville Kristian Huittisen tuomio tuli 27 raiskauksesta ja kahdesta pakottamisesta seksuaaliseen tekoon.

    Uhreja oli syytteiden mukaan yhteensä yhdeksän. He olivat 74–100-vuotiaita.

    Käräjäoikeuden antaman julkisen selosteen mukaan mies teki rikoksensa vanhusten vuoteissa, WC-tilassa sekä näiden ollessa pyörätuolissa.

    Uhrit olivat muistisairaita. Osa oli erittäin liikuntarajoitteisia. Käräjäoikeuden mukaan he eivät ole kyenneet puolustamaan itseään tai ilmaisemaan tahtoaan seksuaalisiin tekoihin.

    Mies teki rikoksensa lokakuun 2013 ja syyskuun 2014 välisenä aikana. Hän on ollut vangittuna tämän vuoden maaliskuusta lähtien.

    Oikeuden mukaan miehen syyksi luetuista rikoksista pitäisi lähtökohtaisesti tuomita 12 vuoden vankeusrangaistus. Rangaistusta lievensi kolmella vuodella kuitenkin se, että mies pyrki edistämään rikosten selvittämistä.

    Käräjäoikeus kertoo huomioineensa rangaistuksessa sen, että tekoja on ollut useita ja syytetty teki ne pikemmin suunnitelmallisesti kuin hetken mielijohteesta.

    Rangaistukseen vaikutti sekin, että teot kohdistuivat iäkkäisiin ja heikkokuntoisiin uhreihin. Lisäksi mies toimi teot tehdessään hänestä riippuvaisten uhrien hoitajana.

    Mies myönsi pääosin syytteiden mukaiset teot. Rikoksille ei ole ollut ulkopuolisia silminnäkijöitä eivätkä muistisairaat uhrit ole kyenneet kertomaan tapahtumista ulkopuolisille.

    Käräjäoikeuden mukaan näyttö miehen syyllisyydestä on perustunut yksinomaan hänen omaan kertomukseen tapahtumista. Todistajien lausunnot ovat oikeuden mukaan tukeneet miehen kertomusta.

    Siltä osin kuin syytetty kiisti oikeudessa tekojen lukumäärän tai niiden sisällön, oikeus hylkäsi syyttäjän vaatimukset näytön puutteen perusteella. Syyttäjä vaati miehelle rangaistusta seitsemästä törkeästä raiskauksesta, 25 raiskauksesta ja kahdesta pakottamisesta seksuaaliseen tekoon.

    Miestä oikeudenkäynnissä avustanut asianajaja ei osannut sanoa vielä keskiviikkona, aikooko hänen päämiehensä tyytyä käräjäoikeuden tuomioon vai valittaa siitä hovioikeuteen.

    Oikeus määräsi miehen maksamaan korvauksia kahdelle vaatimuksia esittäneelle uhrille yhteensä 18 000 euroa.

    Käräjäoikeus käsitteli syytteet suljetuin ovin, koska ne koskivat erityisen arkaluonteisia henkilöiden yksityiselämään liittyviä rikoksia. Oikeudenkäyntiasiakirjat on määrätty sovellettavia lainkohtia ja tuomiolauselmaa lukuun ottamatta salaisiksi 60 vuodeksi.

    Äänestä

Kovat tuomiot lasten raiskaajille ja niille jotka suojelevat raiskaajia. Olkoompa kyseessä kuka tahansa tai törkeän raiskaajan suojelijat VOKissa tai rasisti, basisti tai suvakki.

Ruotsi on maailman raiskaustilastoissa sijalla KAKSI ja Suomi tulee lujaa vauhtia perässä, kiitos siitä kuuluu erityisesti maahanmuuttajille valitettavasti. Suomessa oikeuspoliittisen tutkimuslaitoksen tilaston mukaan Afrikassa ja Lähi-Idässä syntyneiden suhteellinen osuus raiskauksista on 17-kertainen suomalaisiin verrattuna.

VOKIN HENKILÖKUNTA SUOJELEE 3 VUOTIAAN RAISKAAJAA

“Olemme pidättäneet keski-ikäisen miehen kuulustelua varten. Olemme myös kirjanneet todistajien lausunnot. Varmistaaksemme DNA:n rikospatologi tulee paikalle aamulla”, kertoi John Nilsson Kronobergin poliisista eilen Smålandspostenille.

Nordfrontin mukaan Maahanmuuttovirasto ja vastaanottokeskuksen henkilökunta yrittivät salata raiskauksen, vaikka kaikki vastaanottokeskuksessa tiesivät siitä.

Kun tapaus tuli ilmi vastaanottokeskuksessa, mies siirrettiin yhteistyössä Maahanmuuttoviraston kanssa toiseen asumukseen hänen suojelemisekseen.

Vastaanottokeskuksesta ei myöskään otettu yhteyttä poliisiin. Asia tuli ilmi, kun tytön äidin läheinen otti suoraan yhteyttä poliisiin, tiettävästi kahdeksan tuntia raiskauksen jälkeen. Poliisi joutui kiskomaan vaitonaisesta henkilökunnasta tapahtuman kulun irti.

Kun poliisi meni vastaanottokeskukseen selvittämään tapausta ja pidättämään miehen kuulusteluja varten, ilmeni, että epäilty oli siirretty muualle, eivätkä vastaanottokeskuksen työntekijät olleet yhteistyöhaluisia. Alussa työntekijät eivät suostuneet kertomaan, missä mies on ja mik ä hänen nimensä on.
Ihmisissä herättää hämmennystä, miksi kolmevuotiaan lapsen raiskaajaa halutaan suojella.

Tätäkö suvakit ja hyysärit haluavat LASTEN RAISKAUKSIEN LISÄKSI?
Eipä mene kauan kun Suomessa on irakilaiset ja afganistanilaiset huumemafiat täydessä toiminnassa.
http://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/kaisaniemen-puukotuksen-motiivina-huumekauppa-vangitut-pojat-turvapaikanhakijoita/5602600

Äänestä
  • Rasistin päässä pyörii ihan omat kuviot, oletko joku dementiaosaston työntekijä? Muista jättää pyörätuolimummot rauhaan!

    Äänestä

  • Tyqrwads kirjoitti:

    Rasistin päässä pyörii ihan omat kuviot, oletko joku dementiaosaston työntekijä? Muista jättää pyörätuolimummot rauhaan!

    Vähäpoika pillun puutteessa!

    Äänestä

  • Kummallista, että suomessa puhutaan rasismista, jota ei todellisuudessa ole. Suomessa ei ole montaa oikeaa rasistia vaikka ylisuvaitsevaiset käyttää sanaa halventavassa mielessä. Suvakit ovat patologisia valehtelijoita ja propkandan sairaanloisia levittäjiä joita pitäisi alkaa vähentämään yhteiskunnasta. Myöskin rasisti sanan käyttäminen olisi kriminalisoitava ja rangaistus olisi muslimien tapaan kivitys.

    Äänestä

  • Tyqrwads kirjoitti:

    Rasistin päässä pyörii ihan omat kuviot, oletko joku dementiaosaston työntekijä? Muista jättää pyörätuolimummot rauhaan!

    Joo. Aikamoisia vähäpoikia nämä islampojat, jotka ottavat vaimoikseen 9-12 vuotiaita pikkutyttöjä, raiskaavat "turvapaikanhakijoina" Suomessa ikään ja sukupuoleen katsomatta keitä nyt eteen sattuu. Sivistys rajoittuu johonkin koraanin säkeiden ja allahakhbarin möykkäämiseen. Jostain kumman syystä näistä tykkää ns. suvakit, eli punavihreät lesboilevat feministeiksi itseään kutsuvat suomalaiset jommalla kummalla sukuelimellä varustetut kahelit. Sitten nämä luonnonoikut nimittelevät tällaisen menon paheksujia rasisteiksi. Eletään outoja aikoja täällä Pohjolassakin.

    Äänestä

Olisiko kyseessä pillun puute?

Äänestä

Vähäpojat eivät pysty luomaan normaalia suhdetta vastakkaisen sukupuoleen!

Äänestä

Olisiko kulttuuri kysymys?

Äänestä
  • Ehkä jotain sinne päin?

    Äänestä

Missä vankilassa Isänmaan toivot Kolu, Turunen, Niskanen lusii??

Äänestä
  • Olisiko Riihimäellä pelkääjien osastolla?

    Äänestä

Vähäpoikin ÄO on sitä tasoa että hylkiöiltä voi odottaa mitä tahansa!

Äänestä

Nämä syrjäytyneet hylkiöt kuuluvat usein erilaisiin ääriliikkeisiin kuten SVL kannattajiin tai rajatkiinni ryhmiin!

Äänestä
  • Ainakin yksi tapaus varmistui Oulussa rajat kiini rasistien teoiksi!

    Äänestä

  • Rfsczxss kirjoitti:

    Ainakin yksi tapaus varmistui Oulussa rajat kiini rasistien teoiksi!

    Pirkanmaan sankari joka oli kuksimassa dementikkoja oli SVL kannattajajäsen!

    Äänestä

Vähäpojat ei ole kronkeleita kaikki kelpaa, vaikka väkisin!

Äänestä
  • Phyi helvetti!

    Äänestä

  • Näin on. Kotimaissaan, niissä hiekkamaissa ne pyllyilevät mekkaan päin ja nussivat vuohia, kameleita ja kissoja. Pthyi helveti!

    Äänestä

Mitä siinä ihmettelet, kyllästyvät tumputtamaan ja haluvat aitoa tuheroa, 100v vanha marinoitu sillinhajuinenkin kelpaa paremman puutteessa!

Äänestä
  • Vähäpojat ovat suuri riski vanhuksille ja sylilapsille, uutiset kertoo rajun totuuden suomalaisten vähäpoikien harrastuksista!

    Äänestä

  • PölökitRaiskaaArmotta kirjoitti:

    Vähäpojat ovat suuri riski vanhuksille ja sylilapsille, uutiset kertoo rajun totuuden suomalaisten vähäpoikien harrastuksista!

    Mamut harrastanut vanhusten raiskausta ainakin jo vuodesta 1984.
    Pariisin naismurhat.

    Äänestä

  • SuvakienApujoukot kirjoitti:

    Mamut harrastanut vanhusten raiskausta ainakin jo vuodesta 1984.
    Pariisin naismurhat.

    Pötypuheita joita rasistit keksii aikansa kuluksi!

    Äänestä

  • Suomivähäpoika ei katso ikää kun raiskaa kova haitari 2- 100v hyi helvetti! YÄK!

    Äänestä


Raiskaustuomiot on saatava kovemmiksi nykyiset tuomiot ei vähäpoikia pelota!

Äänestä

Kun kulli ja järki seisoo yhtä tanakasti, on seuraukset vakavat!

Äänestä
  • Neropattinuoret vanhaikodissa, naimapuuhissa hehehe

    Äänestä

Mikä se saa ns, turvapaikanhakijan ja suvakkien ns. työperäisen maahanmuuttajan raiskaamaan jo heti ensi metreillä. Onkos sillä järki tallella? Edistääkös hän omaa asiaansa ja mahdollisuuksiaan?

Äänestä
  • Kolu,Niskanen, Turunen raiskasi 2v sylilapsen, Miko Huittinen raiskasi 75-100 vuotiaita rullatuolimummoja, mamut on pyhäkoulupoikia noihin hirviöihin verrattuna!

    Äänestä

  • SiinäTotuuttaSuomesta kirjoitti:

    Kolu,Niskanen, Turunen raiskasi 2v sylilapsen, Miko Huittinen raiskasi 75-100 vuotiaita rullatuolimummoja, mamut on pyhäkoulupoikia noihin hirviöihin verrattuna!

    Missäköhän pumpulimaailmassa sinäkin elät?
    Ensin suvakkit esittelevät maailman kauhuja, kuinka lapsia myydään, riistetään, tapetaan ja häiskät pitää saada tänne turvaan ja heti perään väittää, että täälä sitä vasta hirveä meno on.

    Äänestä

  • OnnetonSuvakki kirjoitti:

    Missäköhän pumpulimaailmassa sinäkin elät?
    Ensin suvakkit esittelevät maailman kauhuja, kuinka lapsia myydään, riistetään, tapetaan ja häiskät pitää saada tänne turvaan ja heti perään väittää, että täälä sitä vasta hirveä meno on.

    Rasikkia vituttaa kun suomivähäpojat ovat paljastuneet rajat kiinni rasisteiksi ja Suomen vastarintaliikkeen kannattajiksi!

    Äänestä

  • VoiAikojaVoiTapoja kirjoitti:

    Rasikkia vituttaa kun suomivähäpojat ovat paljastuneet rajat kiinni rasisteiksi ja Suomen vastarintaliikkeen kannattajiksi!

    Tainnut paljastua ihan sun omissa jutuissasi, kun et ole ikinä mitään linkkiä laittanut.

    Äänestä

  • SuvakkiItkeeHädissään kirjoitti:

    Tainnut paljastua ihan sun omissa jutuissasi, kun et ole ikinä mitään linkkiä laittanut.

    Lukaisehan kaikki ketjun jutut, selviää kyllä tyhmemmällekin mistä on kysymys!

    Äänestä

  • Trfxczc kirjoitti:

    Lukaisehan kaikki ketjun jutut, selviää kyllä tyhmemmällekin mistä on kysymys!

    Älä ike vaan laita linkki.

    Äänestä

Mitä siinä ihmettelet, pillunpuutteesa köyristelevät vähäpojat raiskaavat niitä jotka ei pysty tekemään vastarintaa, lapsia ja vanhuksia!

Äänestä
  • Suomen vastarintaliikkeen kannattaja hyökkäsi etupartiossa jötikkä tanassa dementiakotiin tuhero mielessään ja onnistui pääsemään pesälle!

    Äänestä

  • KovaVähäpoika kirjoitti:

    Suomen vastarintaliikkeen kannattaja hyökkäsi etupartiossa jötikkä tanassa dementiakotiin tuhero mielessään ja onnistui pääsemään pesälle!

    Mamu jos olisi olut kyseessä, niin nyt keskulteltaisiin murhista.

    Äänestä

  • SuvakkiSelittää kirjoitti:

    Mamu jos olisi olut kyseessä, niin nyt keskulteltaisiin murhista.

    Vähäpojan heikot hengenlahjat mahdollistavat tuollaiset tollontyöt!

    Äänestä

  • Tahhsvaf kirjoitti:

    Vähäpojan heikot hengenlahjat mahdollistavat tuollaiset tollontyöt!

    Taitaa olla tollontyöt vähä ninkuin suvakin heiniä

    Äänestä

  • SuvakiOnHölmö kirjoitti:

    Taitaa olla tollontyöt vähä ninkuin suvakin heiniä

    Vaikuttaa vahvasti vähäpoika rasistlta, heikot hengenlahjat!

    Äänestä

  • KovaVähäpoika kirjoitti:

    Suomen vastarintaliikkeen kannattaja hyökkäsi etupartiossa jötikkä tanassa dementiakotiin tuhero mielessään ja onnistui pääsemään pesälle!

    Vähäpoikia pörrää kaikien ääriryhmien liepeillä, SVL stä rajat kiinni rasisteihin.

    Äänestä

  • Rfcxddzx kirjoitti:

    Vähäpoikia pörrää kaikien ääriryhmien liepeillä, SVL stä rajat kiinni rasisteihin.

    Taitaa suvakit mölöttää kuin lukutaidottomat paimenet kaavuissaan.
    Kovat on tarinat ja syyttelyt, eikä mitään asiaa sanojensa tueksi.

    Äänestä

  • SuvakienTyhmyysTiivistyy kirjoitti:

    Taitaa suvakit mölöttää kuin lukutaidottomat paimenet kaavuissaan.
    Kovat on tarinat ja syyttelyt, eikä mitään asiaa sanojensa tueksi.

    Lue pölhö edes uutiset!

    Äänestä

  • Thabsgwgd kirjoitti:

    Lue pölhö edes uutiset!

    Laita mielestäsi oleelisimmat linkkinä.

    Äänestä

Yksinkertainen syy älyn puute!

Äänestä
  • Vähäpojan aivot ovat alikehittyneet, siksi joukkohysteeriset rasistit ovat vähäpoikia!

    Äänestä

  • Pslkdknd kirjoitti:

    Vähäpojan aivot ovat alikehittyneet, siksi joukkohysteeriset rasistit ovat vähäpoikia!

    Sekopäiset suvakit on kaikki täysiä pellejä.

    Äänestä

Noista ikäryhmistä ei olevastarinnan tekijäksi, helppo nakki vähäpojalle!

Äänestä
  • Suvakki harmittelee joku on keksinyt tavan raiskata, ilman tyrmäystippoja tai väkivaltaa.

    Äänestä

  • SuvakkiHädissään kirjoitti:

    Suvakki harmittelee joku on keksinyt tavan raiskata, ilman tyrmäystippoja tai väkivaltaa.

    Vähäpojat tuskin tarvitsee tyrmäystippoja vanhainkodissa, raiskatessaan 75-100 vuotiaista dementikkoja!

    Äänestä

  • Nbzbvvzs kirjoitti:

    Vähäpojat tuskin tarvitsee tyrmäystippoja vanhainkodissa, raiskatessaan 75-100 vuotiaista dementikkoja!

    Niukahko henkillöstömitoitus ehkäissyt toistaiseksi mamujen suorittamat hoitolaitosraiskaukset. Viddumainen mamun yksinään raiskailla painavia mummoja.

    Äänestä

  • SuunitteillaApulaitteita kirjoitti:

    Niukahko henkillöstömitoitus ehkäissyt toistaiseksi mamujen suorittamat hoitolaitosraiskaukset. Viddumainen mamun yksinään raiskailla painavia mummoja.

    Vähäpoikien alueelle mamut ei kykene, mamut ovat inhimillisiä eikä raiskaa vaippaikäisiä vauvoja eikä 100v dementikkoja, muttta vähäpojille kelpaa kaikki

    Äänestä

  • HyisaatanaMitäMulkkuja kirjoitti:

    Vähäpoikien alueelle mamut ei kykene, mamut ovat inhimillisiä eikä raiskaa vaippaikäisiä vauvoja eikä 100v dementikkoja, muttta vähäpojille kelpaa kaikki

    Suvakin suunitelmat mamujen ammatin todellisista työtehtävästi livahti julkisuuteen. Nyt kaikki tietää miksi tarvitaan mamuja hoitamaan vanhuksia.

    Äänestä

Vähäpojalla on vähäpojan aivot, pahasti vaajaat!

Äänestä
  • Sehän on nähty jo tässäkin ketjussa, että kukaan tai mikään ei ole yhtä tyhmä kuin suvakki.

    Äänestä

  • SuvakillaPatukkaPyllyssä kirjoitti:

    Sehän on nähty jo tässäkin ketjussa, että kukaan tai mikään ei ole yhtä tyhmä kuin suvakki.

    Vähäpojat ovat tyhmiä rasismiin taivuvaisia pölhökkejä joiden järki seisoo yhtä tanakasti kuin kulli ja seuraukset ovat kuvottavia!

    Äänestä

  • VähäpojatRaiskasi kirjoitti:

    Vähäpojat ovat tyhmiä rasismiin taivuvaisia pölhökkejä joiden järki seisoo yhtä tanakasti kuin kulli ja seuraukset ovat kuvottavia!

    Eikö tekijä ollutkaan suvakki ja innokaasti SPR:n toiminnassa mukana?
    Kaikkia vääriä huhuja sitä liikkuukin kun ei linkkejä löydy.

    Äänestä

  • SuvakkiHoitsu kirjoitti:

    Eikö tekijä ollutkaan suvakki ja innokaasti SPR:n toiminnassa mukana?
    Kaikkia vääriä huhuja sitä liikkuukin kun ei linkkejä löydy.

    Miten tyhmä rasisti pärjää koulussa kun kaikki pitäisi olla nenän alla valmiina?

    Äänestä

  • Tgvcxz kirjoitti:

    Miten tyhmä rasisti pärjää koulussa kun kaikki pitäisi olla nenän alla valmiina?

    Vaikka suvakit kuinka yrittäisivät antaa suvakki oppilaille parempia numeroita kuin he ansaitsivaisivat, niin lahjakkaat rasistit pärjää aina paremmin kuin omia satujansa runoilevat suvakki oppilaat.

    Äänestä

Sanotaan että rasistilla on rusinan kokoiset aivot, eli nämä sankarit ovat samaa sakkia!

Äänestä
  • Jossakin on myös kerrottu, että suvakilla on rusinan kokoiset kivekset, eikä mitään mitattavissa olevaa aivotoimintaa.

    Äänestä

Tuo on hyvä kysymys, mutta kukapa ihminen voisi ymmärtää mitä viher-vasemmistolaisen anaalistin päässä liikkuu, kun ne saastat oman kertomansa mukaan nussivat koiriakin, sairaita ovat sellaiset vähäpojat.

Mahtaisiko tuo kieroon kasvaminen johtua siitä että kun ovat kaikki tuollaisia ylirumia läskejä niin eivät normaalikontaktiin kykene, eikä ihmisiä kiinnosta tuollaisiin sekaantuminen, siksi kai kaduillakin lyllertävät kiviä ja pulloja viskomassa?

Hoidoksi on pakko suositella perinteistä niskalaukausta.

Äänestä
  • Suoraan sanottu, osui ja upposi.

    Äänestä

  • Ainoa järkeenkäypä selitys on rasismi! vähälahjaisen kansanosan rajat kiinni tyypit ovat lietsoneet vihaa ympärilleen ja puolijauhoiset vähäpojat ovat menettäneet viimeistenkin älynrippeen ja käyttäytyvät sen mukaisesti!

    Äänestä

Näihin järjettömiin tekoihin syyllistyneet on tuomittava elinkautiseen rangaistukseen se olisi mahdollista jos tuomioistuimet käyttäisivät saamaansa tuomiovaltaa!

Äänestä

Mamu tulva on syypää kaikkeen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


MikäMättää_ kirjoitti:

Mikään inhimillinen ajatus ei taatusti löydy taustalta, miksi vielä nykyaikana sivistysvaltiossa on tyyppejä jotka noita kuvottavia rikoksia pystyy tekemään? Pakolaistulvasta on turha etsiä selitystä, sillä otsikossa mainitut rikokset on kaikki kantaväestöön kuuluvien tekosia!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu