Tänään ostin ekan kerran meikkisienen, kun oon aina ennen pitäny sitä ihan turhana lisänä meikkaukseen, ja kun tänään tosiaan ostin, niin olipa kyllä ihan paskaa!! Siis se imi kaiken meikin itteensä, hyvä kun jäi naamalle yhtikäs mitään! Teinkö mä jotain väärin vai onks sen tarkotuskin olla tolleen? Kuitenkin joka tapauksessa levitän kyllä jatkossakin sormilla niin tulee virheetön lopputulos!!
Meikkisieni on ihan turha!!
4
172
Vastaukset
- beautyblender
Itse en ole kokeillut muita meikkisieniä, kuin beauty blenderiä joten en osaa sanoa muista miten toimivat. Itselläni sieni ei ime meikkivoidetta muuten kuin ylimääräiset, jotta tuloksesta tulee tasainen eikä rajoja näy. Beauty blender on tarkoitus kastella juuri tätä varten ettei imisi turhaan meikkiä pois. En tiedä auttaako kastelu muissa sienissä, mutta kyseinen sieni toimii minulla ainakin hyvin!:)
- PatienceMyFriend
Joo se kyllä imee kaiken ekoilla käyttökerroilla, mutta kyllä naamaankin alkaa jäämään jotain kuhan sitä käyttää muutaman päivän.
- dfgyhuio
Käytän itse litteitä pyöreitä sieniä niin ei ole tuota imeytymisongelmaa. Olen aina inhonnut niitä viipalemaisia paksuja palasia. Beautyblender on myös ok, jos jaksaa pestä sientä joka päivä.
- dfghjkk
Niin ja cushionien mukana tulevat sienet imevät vielä vähemmän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1741192
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84803
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?46631Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55559Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä304558Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t228543- 51529
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45502