Oletteko juoppoja, vedättekö kalsarikännit jouluna?
Juopotteletteko jouluna
ätminki
59241
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 59
Vanhimmat
Todellakin juon koska kukaan ei välitä minusta.
Vielä vähemmän välittävät jos juot ,järki käteen,
Taisin olla viimeksi 2003 jouluna selvinpäin ja nyt taas. Olen jo pari kuukautta harjoitellut raittiutta, joten ei tämä niin ihmeellistä ole.
Tulipa puhuttua ohi suun. Pannahinen sentään! Olutlava korkattu. Tässä se nyt menee tämäkin joulu.
Ehkä sivistyneesti ilahdutan itseäni jollain viskillä tai viinilllä.
Yleensä se sisältyy lahjoihin, ja olisi röyhkeää olla näyttämättä lahjoittaneelle osapuolelle kiitollisuutta.
Oikein, meinaan viski ja viini.
Nyt alko loma ja kestää ensi vuoden puolelle. Olen taatusti kännissä joka päivä. Ketä se kiinnostaa. Ei ketään yksinäisten olo muutenkaan nappaa joten ei ole keneltäkään pois vaikka vetäisin lasolia joka päivä tosin pysyn ihan vaan viron viinoissa ja ne ei lopu.
Naiset taitavat vetää mummokalsarikännit. :-(
Paitsi minä, joka hörpin punkkupulloni stringeissä.
Kyllä kalsarikännit vedetään seksikkäimmissä alushepeneissä mitä kaapista löytyy! Paitsi jos kännätään porukassa, silloin on hyvä pistää ne mummokalsarit ettei tule väärin ymmärryksiä.
Ei porukassa kännääminen ole kalsarikännäämistä. Mummokalsarikännääminen on sitä, että istuu yksin kotona laatikkoviinin kanssa ja etsii kuvia Ryan Goslingista.
Hörpihän reippaasti niin toivottavasti sitten pikkuhiprakassa innostut laittamaan stringipeppukuvan palstalaisten joulua ilahduttamaan :)
Sitähän täällä;). Hiukan kuikelo tuo Gosling, mutta kiitti vinkistä. Hyvä joulua kaikkille markkinatasoille sukupuolesta ja iästä riippumatta!
En tiedä kuka on Ryan Gosling, dokaan sohvalla flanellipyjamassa, katselen Areenaa koska telkku suoltaa skeidaa.
Viinaa, lonkeroa ja Pleikkaria. Kiva Joulu tulossa...
Täysraittiina en vedä minkäänlaisia kännejä.
He jotka ottavat, ottakoot.
Aion viedä pullon cavaa kiitokseksi ystävälleni siitä, että hänen perheensä tarjoaa minulle jouluaterian kanssaan. Mitään varsinaista ryypiskelyä siitä kuitenkaan tuskin seuraa.
Sain lahjaksi jokseenkin liioitellusti 5 litran pönikän viiniä.. Kaapissa on myös pari hyvää olutta. Olisi siis olemassa mahdollisuudet oikein perinpohjaisiin mummokalsarikänneihin.. ja vuosisadan päänsärkyyn, mutta en kyllä ikinä juo itsekseni lasillista enempää.
Juo pienet sievät humalat ja tule palstalle huomenna irstailemaan. :)
Hee, tuo skenaario tässä vähän huolestuttaakin.. Huomenna en taida ehtiä, mutta katsotaan mitä tässä vielä saadaan aikaiseksi. :D
Joop, ensimmäinen avattu!
Ei tässä yksinäisellä muutakaan tekemistä jouluna ole.
Totta kai.
Odinille ensimmäinen,
Pari lasia viiniä ja liköörisuklaata, en laskisi kalsarikänneiksi vielä vaikka otinkin ennen kahtatoista ekan huikan.
Kännissä on hyvä olla jouluna koska kukaan ei rakasta minua. Tulin juuri salilta ja kohta vois juoda olutta vaikka olut ei olekkaan mikään palautusjuoma.
Olut ei ole palautusjuoma, mutta esim Lifen palautusjuomajauheita voi miksata kossuun, jolloin lyö kaksi kärpästä yhdellä iskulla.
Tottakai juon, olenhan suomalainen!
Aito alkuperäinen joulu o ryyppyjuhla. Kristityt paskat pilas ensin, toiseks kauppiaat. Taisi siinä vaikutteita antaaa joku pyhä nikolaus sinterklaas santa claus.
Vanhemmatki vaa kusettaa lapsiaan. Muka hammaskeijut pääsiäispuput joulupukit. Kaikki o iha kusetusta. Tätä paskaa kaikille o syötetty.
Ainoo oikee tapa o vetää porukalla 3 päivää putkeen.
Viskiä saatan ottaa hieman, mutta varsinainen dokaaminen ei kuulu minun jouluuni. Ehkä sitten, kun olen vanha ja yksinäinen kissamummo.
Jouluolutta, viiniä ja konjakkia täällä juodaan yksin tai perheen kanssa.
Viskit ja sellaset on törkeen pahoja. En juo edes mitään viinoja kuin kerran 10 vuodessa.
humalat varastoin aina vuoden spermat ja nautin ne jouluna laitan ruuan mausteeksi jne ja maustan kaikkia juomiakin spermallani...
ATM kaverini meinasi aloittaa ryyppäämään vasta huomenna heti aamusta, tänään uhkasi olla selvinpäin, myös toissapäivänä hän otti pikkukännit.
No niin. Kuolleita muisteltu, elävistä selvitty, nyt olen omassa rauhassani ja avasin punkkupullon.
Stringit ilmaantuvat palstalle 5... 4... 3... 2...
Höh. No ei ilmaannu. Millaset pappakalsarit sulla on? Kuvaa odotellessa... ;)
Joo, laita meille joulun ratoksi herutuskuva!
Jos peppuja tahdot nähdä, netti on tukossa itseään tyrkyttäviä leidejä, googaaa... Mun perse pysyy penkissä.
...juoppo... LLL.. Googlaa :)
http://aijaa.com/Vuu28W
Arvaa kenen vuoro nyt on. >:-)
Olin epäselvä, anteeksi. Herutuskuvatoive oli esitetty HC-ätmelille.
;))
Ikiksen vuoro?
Väärin! >:-(
Mun vastaukseni myös :) tätä se viini teettää....mutta laita toki sinäkin, on jotain katseltavaa huomenna hiukan heikommalla kunnolla,... :)
Hmm, laittaisiko taustakuvaksi :)
OK :D
On toki, mutta niihin ei ole pienintäkään emotionaalista yhteyttä. Täysin vieraan naisen kuva on vain pikseleitä ruudulla.
Punkkua vetelen, krapulaa parannellut. Jalluakin on varastossa, muttei nyt tee mieli.
Jouluaattoilta päättyi kun olin niin kovassa kännissä että sammuin.
Sen jälkeen nyt jo 32.raitis joulu.
Itse tislattua Ponua joku litra aina on. Opin jo kuuskyt luvun välissä.
ei mitään kännejä jouluna eikä juhannuksena vaan kova bodi treeniä niin ei takuulla huvita kännätä
Ei kalsarikännejä, raittiina ollaan. Joulun jälkeen ihailen juomavalikoimaani, parasta konjakkia, pehmeän kiihottavaa punaviiniä ja korskeinta kuohuviiniä näin muutamia mainitakseni. Vain erinomainen seura saa pullojen korkit paukkumaan.
vetäsin tossa koomat ja makasin tunnin ja aloitn taas melkoinen känni päällä
mula meni o paksta housuun kun en ehrtinyt vessaan
oon kuullunna että jos kastaa pussinuuskoa viunassa ja laittaa esinahan alle ni kohta jo pörisee kieli suussa.
Itekki oon kuullunna tämmösen asian varsin luotettavalta taholta ja en näe minkään näköstä syytä siihen, että tämä kyseinen Eikka valehtelisi näinki vakavasta asiasta. Oli kuulemma yhen nimeltämainitsemattoman roterussin kanssa tätä kokkeillunna.
Ei tunnu missään vaikka olen varmaan jo 11 olutta juonut. Vois juoda huomennakin kun sitä tuskin muutakaan tekemistä keksii.
pasi viheraholta...
Internetin höyrypäät vituttaa!!!
https://www.youtube.com/watch?v=t2sXvqFPgjU
Joulu ei ole selvän miehen hommaa... :)
https://www.youtube.com/watch?v=Nb6uBTbmkms