KaivoIn kaapista henkselit ja otin käyttöön kun tuntui että vyö ei enää pitänyt housuja kunnolla ylhäällä. Nyt pysyy farkut ylhäällä eikä enää ole kiristävää remmiä mahan ympäri. Itse oon ollut tosi tyytyväinen.
Käyttääkö muut henkseleitä täällä? Kantsii muuten kokeilla jos ette. Pidättekö piilossa puseron alla - vai ihan näkyvästi esillä?
Henkselit käyttöön
8
329
Vastaukset
- Timppa30
Mä käytän kyllä päivittäin. Pysyy housut ylhäällä ja monet on kehuneet, että näytää ihan hyvältä kun on henkselit päällä. Se vähän ihmetyttää, että aika harvat vissin henkseleitä käyttää nykyään vaikka ovatkin niin kätevät ja mukavat. En tiiä koetaanko se junttimaiseksi vai mistä johtuu.
- Heikkiheebo
Mä käytän sukkahousujen kanssa.Ei enää rullaannu alas.
- Skåpen
Tulin kaapista ulos ja henkselit otin käyttöön kun tuntui että vyö ei enää pitänyt housuja kunnolla
- Jere28
Frakin ja smokin kanssa on pakko käyttää kun ei ole vyölenkkejä. Pitää ne henkselit farkutkin ihan mukavasti ylhäällä - varsinkin jos tarvii nostella ja kumarrella. Ei tarvi sitten kokoo aikaa housuja kiskoa ylös.
Kyllä mun tutuista suurin osa käyttää henkseleitä ainakin ajoittain, et varmaan vaan huomaa kuinka ylestä niiden käyttö on kun aika moni pitää puseron alla näkymättömissä. - Jouni3
Mulla todettiin ärtyvän suolen oireyhtymä ja lääkäri kehotti välttämään kiristäviä vaatteita. Oon miettiny, että auttaisiko oireisiin jos vaihtaisi vyön henkseleihin. Onko täälä muilla samaa vaivaa ja oletteko kokeillut auttaako oireisiin henkseleihin siirtyminen?
- TimppaXX
Mä siirryin henkseleihin ihan siksi, että kiristävä vyötärö aiheutti mahakipuja jatkuvasti. Henkseleillä väljemmätkin housut pysyy ylhäällä ongelmitta ja ei mikään kiristä. Suosittelen!
- kosteaxmeni
No tuo on ➡ Loistava idea
- muuta_sälää
Hakaniemen Halli Hesa II krs mainoita henkseleitä http://www.hakaniemenkauppahalli.fi/kauppias/m-kuronen/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17611175
- 545318
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html462555- 372246
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131771Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421664Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta311310Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351256Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s61066Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo102991