Miksette eroa naiset siitä

kysyn-vaan

väkivaltaisesta miehestänne? Hyviäkin miehiä on olemassa jotka ei hakkaa naisia.

15

286

Äänestä

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kohtaamisiin

      Filmin katkeamista ei voi enää estää.

    • Sairastakin

      Naiset ovat käsittämättömiä , minäkin kosin satunnaista tuttavaa tuossa tienlaidalla . Kerroin hänelle jättäneeni pölyrätin asuntooni odottamaan hänen hellää kattään , hän mutisi että ei , ja minä siihen että ehkä toisenkerran niin friidu sanoi että ei sittenkään . Joten elämäni melkein romahti tuollaiseen tapahtumaan .

    • turpiinvaan

      Parempi väkivaltainen mies kuin vässykkä!

      • Vässykänvaimo

        Hah, hah. Väkivaltaiset naistenhakkaajat on munattomii. Onneksi mulla on vässykkä.


    • NäinSeOn

      Koska väkivaltaiset komeampia kun kiltimmät. Nainen valitsee miehensä täysin ulkonäön mukaan ja jos on tarjolla hiukankaan täydellisyyttä vaatimattomampi mies tai ikuinen neitsyys, naiset valitsevat yleensä jälkimmäisen.

    • semmostase

      Nainen tykkää kun mies hakkaa. Nössykkä mies ei tyydytä naista koskaan

      • Vässykänvaimo

        Ja paskat. Aivottomat antaa miehen hakata ja toki aivottomalla hakkaajalla on aivoton akka.


    • ollaan-kahden-lällällää

      Nainen ei eroa koska
      -r a k a s t a a niin paljon hakkajaansa ja lastensa pahoinpitelijää!
      -haluaa kaikenkattavalla r a k k a u d e l l a a n muuttaa miehen, tehdä hänestä hellän ihanan rakastajan.
      -miesparka on kokenut niin paljon pahoja, ressu kiusattu ja väärin ymmärretty. Ei se o i k e a s t i halunnut sitä kättä katkaista, murtaa nuorimmaisen nenää ja polttaa esikoista tupakalla!
      -ja kauheeta,se voi vaikka tappaa itsensä jos sen jätän!
      -ja miten se ressu edes pärjäis omillaan?
      -ja miten m i n ä voin elää ilman sen "rakkaudenososituksia", muksut nyt tykkää isästään ja unohtaa kyllä murtumat, haavat ja kolhut. Niin psyykkiset kuin fyysisetkin.
      Ja - niin - edelleen.
      Hän eli lyhyen mutta ah niin tulisen r a k k a u d e n täyttämän elämän...Ja lapset, no poika oppi isältään oikeanlaisen r a k a s t a m i s e n taidon, tyttölle taas selvisi naisen paikka hellan ja nyrkin välissä jo kehdossa...

    • ainayksinäinen

      Jos on niin helvetin yksin ettei ole muitakaan läheisiä kuin se väkivaltainen mies. Yksinäisyys on vielä kamalempi kohtalo monen mielestä. Moni nainen voi olla sen verran heikko, ettei pärjää ilman miestään. Mies voi olla myös väkivaltainen vai joissain tilanteissa yms, humalapäissään jne.

    • noitapilli

      Kun se on kuitenkin niin ihana silloin kun on hyvä päivä. Näinhän monet varmaan tuntee ja ajattelee.
      Kai siinä joutuu sellaiseen kierteeseen että uskoo tosissaan antsaitsevansa ne lyönnit.
      Ja silloinhan ulospääsy on kaikkea muuta kuin helppoa. On niin kuin koiranpentu odottaen toruja tai palkintoa. Toruminen vaan toteutetaan hakkaamalla.

      Itse ajattelen, että pelkäisin niin paljon, enkä voisi siksikään elää väkivalaisen miehen kanssa. Mutta en ole joutunut kokemaan mitä on kun toinen lyö. Helppo sanoa siis mielipiteitä.

      Itseään pitäisi kunnioittaa, sen kautta silmät avautuisi hakatullakin.

      • narsinuhri

        Se oli juurikin noin. Ihania päiviä oli ja todella romanttisia..Mutta, kun herralla kilahti niin mikään ei auttanut, iskuja vaan tuli, ihan varoittamatta. Opin olemaan varuillani, no, itselleni siinä tein väärin. Lopulta vain pelkäsin, koska toinen oli väkivaltainen narsisti. Ja se romantiikka todellakin katosi!
        Meni todella pitkä aika, kun sain kerättyä rohkeuteni ja lähdin vain pois. Oli pakko lähteä aivan muihin maisemiin mistä mies ei osannut etsiä tai kysellä. Tavallaan pakomatka. Pelkään vieläkin, että jossain törmätään, vaikka tiedän sen olevan mahdotonta. Ja lähdöstäni on jo vuosia! Pelko vaan jää kummittelemaan ja kaikki ne hirveät tapahtumat.
        Kukaan ei parane väkivaltaisuudesta vain rakastamalla, ne pahenevat, kuin narsistit. Eläkää oikeasti vain itsellenne, olette sen ansainneet, EI KENELLEKÄÄN MUULLE!!! Jos joku nostaa kättään lyödäkseen sinua, anna sen ihmisen mennä omia teitään, se ei ole sinun arvoisesi! Ole rohkeasti just sinä!
        Sorry sekava teksti,mutta en saanut ajatuksiani järjestykseen..


      • Pahoinpidelty.lapsesta
        narsinuhri kirjoitti:

        Se oli juurikin noin. Ihania päiviä oli ja todella romanttisia..Mutta, kun herralla kilahti niin mikään ei auttanut, iskuja vaan tuli, ihan varoittamatta. Opin olemaan varuillani, no, itselleni siinä tein väärin. Lopulta vain pelkäsin, koska toinen oli väkivaltainen narsisti. Ja se romantiikka todellakin katosi!
        Meni todella pitkä aika, kun sain kerättyä rohkeuteni ja lähdin vain pois. Oli pakko lähteä aivan muihin maisemiin mistä mies ei osannut etsiä tai kysellä. Tavallaan pakomatka. Pelkään vieläkin, että jossain törmätään, vaikka tiedän sen olevan mahdotonta. Ja lähdöstäni on jo vuosia! Pelko vaan jää kummittelemaan ja kaikki ne hirveät tapahtumat.
        Kukaan ei parane väkivaltaisuudesta vain rakastamalla, ne pahenevat, kuin narsistit. Eläkää oikeasti vain itsellenne, olette sen ansainneet, EI KENELLEKÄÄN MUULLE!!! Jos joku nostaa kättään lyödäkseen sinua, anna sen ihmisen mennä omia teitään, se ei ole sinun arvoisesi! Ole rohkeasti just sinä!
        Sorry sekava teksti,mutta en saanut ajatuksiani järjestykseen..

        Tekstisi ei ole sekava, vaan täyttä asiaa.
        Kunnioitan sinua - muiden muassa - että kykenit näkemään arvosi ja alkamaan uuden elämän turvallisemmilla vesillä.
        Itse näin lapsena äidinisän vetävän äitiäni tukasta hallin lattialla, jota äiti masennuksissaan, kolmen pienen lapsen kanssa, ei ollut pessyt. Isäni oli muussa kaupungissa kursseilla ja äiti oli varma miehensä uskottomuudesta. Ei jaksanut muuta kuin itkeä päivät pitkät yhdessä vanhempiensa talossa asuessamme. Lapset itkivät sellaisen poissaolevan äidin kanssa. Selkäsauna kuului jokapäiväisen leivän höysteeksi. Kun isä tuli kotiin, äitini loisti onnesta lähtöön asti. Minä itkin nelivuotiaana koska pelkäsin isän nyt menevän taas toisten naisten kanssa ja jättävän meidät yksin. Äitini vei minulta rakkauden, kunnioituksen ja luottamuksen jo siinä iässä isään- samalla myös itseensä. Kun isä oli lähdössä, en antanut hänelle haleja, vaan pissin housuihini. Äiti suuttui minuun, niin pian kuin mies hävisi, otti kurkustani kiinni, repi housut jalastani ja työnsi ne syvälle kurkkuuni samalla, kun halusi heittää minut kellarin rappusia alas.
        Sellaisena se väkivalta jatkui niin kauan kuin kukin eli.
        Äitiä pahoinpideltiin kotona, valitsi miehen joka jatkoi samaa rataa, kaikki lapset ovat ajautuneet vastaavista suhteista toiseen kykenemättä keskittymään kouluunsa, ymmärtämättä muita suhteita Vankilaa, itkua ja hammasten kiristystä, sairauksia tuli perinnöksi.
        Kun mainitsemani sukulaiset kuolivat, tunsin vain helpotusta. Ettei heidän tarvnnut enää kärsiä, eivätkä saattaneet toisia enää kärsimään
        Tunteet ovat olleet lapsuudesta asti kivimöykkynä vatsanpohjassani.
        En ole koskaan luottanut kehenkään ihmiseen tai -suhteeseen.
        Olen heitä ymmärtänyt, mutta anteeksi en ole antanut kellekään. Olisiko anteeksianto muuttanut heidän toimintatapaansa toiseksi?


    • ikuisetoptimistit

      Vastaus on: Nainen toivoo, luulee ja kuvittelee, että hakkaava mies muuttuu normaaliksi, terveeksi ihmiseksi.

    • Bitterbetterbitch

      Meillä väkivaltaa on vain harvoin, joten sen ehtii välillä vähän kuin unohtaa. Ja huonoon kohteluun on niin tottunut, ettei se fyysinen kiinni käyminen tunnu yhtään sen pahemmalta kuin sanallinen halveksunta, näkyy vaan ikävästi päälle.

      Mut joo, miksi tosiaan ei vaan tule lähdetyksi? Talo on minun, minulla on siitä velat. Jättäisinkö ton loisen tänne, ja itse lähtisin muksujen kanssa? Ei olis mullakaan varaa maksaa vuokraa päälle, kun haluan pitää tän talon. Äijä ei tienaa, joten ei sillä ole varaa lähteä nosteleen, eikä se haluakaan, kun täällä palvelu pelaa. En vaan suostu itse asumaan läävässä, niin teen kaikki kotityöt, käyn kaupassa (muksuja ei voi jättää ilman ruokaa), pesen pyykit. Ei kauheesti viitti ruveta temppuilemaan, kaikki se kostaa, minkä narsistisena loukkauksena itseensä ottaa. Taloudellisesti en ole riippuvainen. Oikeudelta voi hakea yhteiselämän päättämistä, mutta entä jos minun käsketään lähteä, kun ei tolla toisella ole siihen edellytyksiä? Koti luo ihmiselle kummallisia oikeuksia asioihin, jotka eivät ole mitenkään heidän omaisuuttaan. Lumitöitä se tekee, kun muuten olisi niin helvetin noloa näyttäytyy naapureille, ja kesällä leikkaa ruohoa. Hakee postin ja joskus vie roskat. Ja parasta kaikesta, jos tosiaan lähtisin, niin minkä aivopesun se vetäisi pennuille, kuinka äiti on sekasin ja hullu eikä välitä..

      Ja uskotteko, mulla meni VUOSIA, ennen kuin tajusin tän vedätyksen! Jossain ketjussa kyseltiin, voiko nainen koskaan rakastaa.. Mä todellakin rakastin ja selitin itselleni vaikka mitä parhain päin. Mutta voinko enää koskaan rakastaa, tuskin vaan.. En luota enää koskaan.

    • Eikäole

      Hyviä miehiä? Missä? (älä kehtaa valehdella)

      On ainoastaan miehiä, jotka vielä eivät ole hakanneet naisia.
      Mutta oikeasti mies ei ole mitenkään välttämättömyys naiselle. Spermapankki on. Nykyisin miestä ei ihan oikeasti tarvita naisen elämään mitenkään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      80
      1239
    2. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      15
      1036
    3. En voi kertoa meistä kenellekään

      Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
      Ikävä
      61
      980
    4. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      65
      878
    5. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      60
      760
    6. 59
      754
    7. Onko mulla vielä mahkuja saada sinut M nainen

      Sano joku prosenttiluku?
      Ikävä
      62
      681
    8. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      69
      662
    9. SuMetKu konkursissa

      Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.
      Suomussalmi
      24
      660
    10. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      49
      637
    11. Suutuin lähinnä itselleni

      Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.
      Ikävä
      39
      628
    12. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      133
      616
    13. Miksi olet niin hankala?

      Miksi toimit miten toimit?
      Ikävä
      50
      569
    14. Miksi meille jäi

      Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk
      Ikävä
      36
      545
    15. Ei voi mittään

      Tykkään sinusta, vaikka miten typerän jutun suustasi päästät😅
      Ikävä
      33
      520
    16. Tykkään sinusta

      Vaikka en vastailekaan!
      Ikävä
      19
      517
    17. Hei. Ilmeisesti tässä saa unohtaa sen

      että meistä joskus jotain tulisi? M
      Ikävä
      29
      515
    18. En usko enää

      rakkauteen.
      Ikävä
      72
      486
    19. Ikävö sinua nainen!

      Rakastan sua! ❤️💛❤️💜🧡🧡💚🤎:💜💜❤️
      Ikävä
      42
      474
    20. Miten voit tykätä

      Jos samaan aikaan haluat pysyä mahdollisimman kaukana?
      Ikävä
      40
      467
    Aihe