huomaavaisuus ja hyvät käytöstavat palkitaan aina...
siisteys kuuluu näihin kumpaankin ominaisuuteen:)
yksinkertainen vinkki...
10
4377
Vastaukset
- eki
niinpä kun vain pitäisi paikkanssa.
- foo_bar
Olet oikeassa. Huomaavaisuus, hyvä käytös, avuliaísuus jne. kyllä palkitaan kun suvun wanhat tädit ja äidit arvioivat miestä. Valitettavasti mies ei tee tällä palkinnolla paljon mitään.
Käytännössä (mielenkiinnon syntyminen, seurustelu, seksi) potin korjaa kuitenkin huoleton ja rento renttu, jollaisesta naiset kirjoittavat ja puhuvat pahaa kysyttäessä... mutta jossa on sitä alkukantaista jotakin. - tytsy
Minuun tehoavat - yksinkertaisesti vievät jalkani alta! Enkä ole vanha tantta 28, kuulemma ihan nätti yh :)
En ihastu helposti, mutta jos mies avaa auton oven, auttaa täkin päältä yms. alan kehrätä...
Nykypäivän ajatukset on opiskelussa, menestymisessä/kunnianhimossa, seksissä, ulkonäössä, urheilussa yms.
Tosiasiassa parisuhteelta ja kumppanilta vaaditaan nykyään niin paljon vaikka kysymys on arjen pienistä jutuista, silmiin katsomisesta, koskettamisessa, sanoissa yms... välittämisestä
näitä niin pieniä ihania asioita on paljon, mutta nykyään on tärkeämpää leikkiä kissa ja hiiri leikkiä naisen tulee varoa olemasta oma innokas itsensä ja vahingossakaan olla soittamatta/viestittelemättä pojan vuorolla yms.
miksi ihmeessä näistä asioista tehdään niin vaikeita!!! Rohkeasti pyytämään kaupassa viehättävää neitosta kahville, elokuviin yms. Vaikkei hän lähtisikään niin ainakin sait hänet hymyilemään ja tuntemaan itsensä otetuksi :)
ja miksei myös toisen ihmisen päivää voi ilahduttaa...
kunhan muistatte ensin pestä hampaanne:) - KoS
Niin palkitaan, nimittäin sananparrella: "Olet niin mukava, ollaanko kavereita?" Naiselle ei passaa olla liian ystävällinen ja ymmärtäväinen, muuten odottaa tunteiden likasangon ja kätevän auttamis-automaatin rooli. Ja siitä herttaisen puhtaasta hyväksikäytöstä ei pääse eroon kuin kylmästi lopettamalla yhteydenpidon ja ennenkaikkea palvelusten antamisen. Tosin aivan kaikki naiset ei ole tuollaisia, yksi sattuu olemaan ystäväni. Vaan kovin harvassa ovat, valitettavasti.
- XYZ
Niin...pahinta mitä nainen voi miehelle sanoa,on juuri tuo,"Sä olet ihan KIVA tyyppi,joka tarkoittaa,että ei vois vähempää kiinnostaa,ainakaan seksuaalisesti.
Niin se varmaan on joissain kirjallisuuden teoksissa.Hieman eri mieltä asiasta.Hyväksikäytön yritys vain osoittautuu noilla arvoilla liian suureksi.Joko suoranaisena vedättämisenä, ns,"ylimenoihmisenä" tai vain huvikseenkin.
Mutta on rehellisiäkin naisia, jotka arvostavat mainitsemiasi seikkoja.Heitä vain on todella harvassa ja jostain syystä tuurilla aina löytää ne, jotka käyttävät elettä väärin.- tytsy
Kuinka ikävä on sinkkunaisena lukea kommenttejanne:(
näemmä en ole ainoa keneltä on mennyt luottamus vastakkaiseen sukupuoleen ...
Minä seison sanojeni takana, mutta TODELLA harvoin olen eides törmännyt ihmiseen joka tekisi vaikutuksen tavoillaan - nykypäivänä tuntuu siltä, että ihmiset ovat röyhkeitä ja itsekeskeisiä. - sinkkuM 1961
tytsy kirjoitti:
Kuinka ikävä on sinkkunaisena lukea kommenttejanne:(
näemmä en ole ainoa keneltä on mennyt luottamus vastakkaiseen sukupuoleen ...
Minä seison sanojeni takana, mutta TODELLA harvoin olen eides törmännyt ihmiseen joka tekisi vaikutuksen tavoillaan - nykypäivänä tuntuu siltä, että ihmiset ovat röyhkeitä ja itsekeskeisiä.voit olla oikeassa että suomalainen mies ei ole aivan kohteliaimpia,,mutta olen huomannut että eivät suomlaiset naisetkaan ole kauhean hyviä "kannustajia" Seuratuani jo jonkin aikaa kavereitteni parisuhteita (itselläni ei sellaista ole enään vuosiin ollut) olen huomannut että ei heidän kumppaninsa koskaan kehu tai komentoi posiitiivisesti heille. Hellittely-santa tai pikku huomionosoitukset eivät kuulu sen enempää naisten käytöstapoihin.
Itse asiassa parisuhteessa elävä mies saa kuulla vain huomauttelua siitä kuinka saamattomia ja laiskoja he ovat.
- chaterina
Jos se mies, jonka kanssa jo pitempään ollaan toisiamme silmiin katseltu, kerran tulisi ja suutelisi suulle ja sanoisi, ettei muutakaan voinut....toimisi paaljon paremmin kuin mentäiskö leffaan tms. vaatiihan se tietty paljon itseluottamusta. Mitä mies tykkäisi jos minä tekisin saman hänelle????
- chateros
toimisi! Vaatii vaan aika paljon itseluottamusta, jota aika monelta nykyään puuttuu...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1831536
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall1961367Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431119Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad43823- 14720
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30701Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21700- 36681
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20640Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617