Miksi me tavalliset miehet emme kelpaa ?
Tämä on kysytty ennenkin, silti kysyn. MIKSI?
Vakaat toimeentulot , oma talo, ymm.
Silti en ole jonglööri en tanko tanssija en
muutenkan Body-ihminen.
huumori ja hyvä tahto ei nykyisin käy kenellekkään,
näitä kahta minulla riittää.
olenkohan juuri sen takia edelleen yksin.
Wili
Tämä on kysytty ennenkin, silti kysyn. MIKSI?
Vakaat toimeentulot , oma talo, ymm.
Silti en ole jonglööri en tanko tanssija en
muutenkan Body-ihminen.
huumori ja hyvä tahto ei nykyisin käy kenellekkään,
näitä kahta minulla riittää.
olenkohan juuri sen takia edelleen yksin.
Wili
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tylsyyden takia. Tulee aika pitkäksi.
Olet liian homppeli.
Kyllä minulle olisi kelvannut, mutta kun näille tavallisille ei kelpaa edes upea lady, jolla on keskustelutaitoa ja muitakin avuja....ei viitsitä ajaa edes 50 kilometriä tapaamaan....kirjoitellaan vaan päivästä toiseen, mutta siihen se sitten jääkin...
Jatkoa edelliseen tekstiini.....siispä siirryin nuorempiin miehiin....sieltä onkin löytynyt muutama ihan fiksu kaveri :)))
Kyl mulle riittää iha tavalline mies, toki yrittäjähenkine, kuten mä.
Sulla on liian kovat kriteerit.
Erittäin hyvä kysymys.
Et kelpaa, koska et kohtaa tasoasi vastaavia naisia. Joko sinulla tai tapaamillasi naisilla on väärät käsitykset itsestään ylös- tai alaspäin, jolloin seurauksena on, että jäät yksin. Monet haluavat vain parasta, koska meillähän on vain yksi elämä, jossa ne valinnat tehdään. Eikä siinä ole tilaa tyytymiselle, joka on pelkona kun valitaan ei-täydellinen kumppani. Ethän sinäkään ota astetta huonompaa jos voit saada ns. paremman mitä ikinä se kriteereilläsi tarkoittaakaan.
Lopputuloksena on kaksi kahvilla istuvaa ihmistä, jotka mittailevat toisiaan pöydän takaa mielessään erityyppisiä fyysisiä ja psykologisia attribuutteja, joiden toisen henkilön toivotaan vastaavan. Koska pariutuminen ei kuitenkaan ole pelkkä matemaattinen yhtälö eivät ihmiset voi alistaa itseään pelkiksi talousluvuiksi tai pariutuviksi yhteiskunnan tuotantoyksiköiksi.
Näkisin esim. sinun aloittaja viestin loukkaukseksi ITSEÄSI kohtaan, koska puhut ensiksi vakaista tuloista ja talosta. Puhut itsestäsi alistavasti...arvosta itseäsi enemmän! Siinä on ongelmasi. Et sinä ole pelkkä tilipussi! Olen itsekin käynyt treffeillä miesten kanssa, jotka ovat ensiksi maininneet tuloistaan. Se on tuntunut surulliselta, koska hyvä toimeentulo on sivuseikka sen miehen itsensä rinnalla. Minä he minua pitävät, onnenonkijanako? Mitä se kertoo naisista, joita he ovat tavanneet? Vai onko vika siinä, että miehet ja naiset eivät enää ymmärrä toisiaan eivätkä parinhakukriteereitä? Mitä jos tilipussejaan esittelevät miehet mokaavat juuri siksi, että he yrittävät omaisuuksiaan esittelemällä "ostaa" naisen?
Minusta sinun kannattaisi miettiä millaisesta naisesta olet ITSE kiinnostunut ja keskittyä siihen. Eihän työnhaussakaan haeta sekä maatalouslomittajan että tuntiopettajan töitä ellei kyse ole joka alan osaajasta, jolle ns. kaikki käy.
Suurlähettiläillä on asiaa
https://www.youtube.com/watch?v=kp5EH-dWM9c
Suurlähettiläät - Mitä miehen tulee
Niin suurlähettiläät aikoinaan sen jo kertoi. Tosin 2010-luvun naisiin tehoaa varsinkin raha. Jos sulla sitä on oikeasti paljon, niin tuo se tädeille selväksi. kolme neljästä naikkosesta lähtee kyllä sinun matkaan kun sulla on riittävän paksu (lompakko). Ja tämä on vaan niin totta!
Ethän sinä ole tavallinen mies.
Sinähän olet paskapää yhteiskunnan elätettävä syöttiläs.