Monelle ääriuskovalle voi olla yllätys että Israel suhtautuu homoseksuaalisuuteen varsin liberaalisti. Matkustaminen kuitenkin avartaa ja kannattaa tutustua Pyhän Maan tähänkin puoleen jos siellä päin liikku.
Lainauksia:
Avioliitto ei ole vielä mahdollinen mutta "Ulkomailla solmitut homoliitot Israel tunnustaa." (HS)
"Israel palkkaa homoseksuaaleja epäviralliseksi lähettiläikseen eri puolille maailmaa. Tarkoituksena on parantaa Israelin imagoa maailmalla korostamalla moniarvoisuutta, sanoi diplomatiasta vastaava ministeriö." (YLE)
"Israel on loistava paikka olla homo! Meillä on oikeus palvella armeijassa ja adoptoida lapsia." (Uusi Voima)
Homoseksuaalisuus Israelissa
4
77
Vastaukset 4
Israel on sivistysvaltio jossa inhimillinen taju ja johdonmukainen ajattelu ovat kunniassa. Ainoastaan heidän kohtuuttoman kovat kostotoimet joskus ihmetyttää.
- tyrel
Homoilla on tietty aika olla nk. vapaudessa, mutta kuten monet teistäkin ovat sanoneet, että elämme 2015 nykyaikaisessa maailmassa, mutta olette unohtaneet että aika tosiaan kulkee ja ihmisten maailmakuva ja yhteiskunnat muuttuvat, myös elämme hyvin erilaisessa maailmankuvassa vuonna 2050.
https://vaestotiede.wordpress.com/2015/12/01/prof-heinsohn-maahanmuuttajien-vyory-lopettaa-euroopan-vuoteen-2050-mennessa/
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 951821
Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su4871380- 881193
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.481170- 751160
Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t1931130- 93937
Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt11864- 65715
Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin
Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta176711