Gestapoksi pikku hiljaa muuttuva SPR vei

poliisille

http://mvlehti.net/2015/12/28/gestapoksi-pikku-hiljaa-muuttuva-spr-vei-yksityishenkilon-facebook-paivityksen-poliisille/

Gestapoksi pikku hiljaa muuttuva SPR vei yksityishenkilön Facebook-päivityksen poliisille!
Verenimijä-SPR ei kestä kritiikkiä, ja niin sanottu valtamedia valehtelee SPR:n puolesta.
28.12.2015 17:52, 4433 lukukertaa

Suomen Punainen Risti on Savon Sanomien mukaan lähettänyt voimanostajana ja voimailualan yrittäjänä tunnetuksi tulleen Ano Samuel Turtiaisen Facebook-kirjoituksen poliisin arvioitavaksi. Tekstissä arvostetaan ihmisiä, jotka pyrkivät estämään vastaanottokeskusten leviämistä kaikkialle.

SPR:stä mainitaan Facebook-julkaisussa vain: “Tästä jakamastani artikkelista selviää pahin vihollisemme (SPR), joka hurraa yksittäisen kansalaisen pelolle.”

4

68

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Turtiainen kiittelee toimimisesta eliminointitehtävissä vastaanottokeskusten tuhoamiseksi. Hän heittää ilmaan ajatuksen toiminnan laajentamisesta 'vihollisen päätoimipaikkoihin', jonka jälkeen kertoo pahimmaksi viholliseksi SPR:n.

      Tulisiko rikolliseen toimintaan yllyttämisestä vain taputella päälaelle? Miksi rikollisia pitäisi paapoa? Eiköhän se ole ihan hyvä, että poliisi tutkii.

      • Onhan.se.rikollista

        Jos vastustaa SPR bisnestä ja heidän kansankusetustaan, suomalaisten on oltava hiljaa kun SPR nussiin heidän rahansa?

        http://ra.fi/lpE9


      • Onhan.se.rikollista kirjoitti:

        Jos vastustaa SPR bisnestä ja heidän kansankusetustaan, suomalaisten on oltava hiljaa kun SPR nussiin heidän rahansa?

        http://ra.fi/lpE9

        Turtiainen kirjoitteli vähän muuta kuin että 'vastustan SPR bisnestä ja heidän kansankusetustaan', vai mitä? Sinustako kirjoitus oli siis hyväksyttävä, eikä sitä olisi pitänyt saattaa poliisin tietoon?


    • luottopula

      SPR ja luotettavuus.

      SPR on nauttinut Suomessa laajaa kunnioitusta. Miksi jotkut meistä katsovat sen kadottaneen uskottavuutensa? Sveitsi, pankkisalaisuuksineen, on keskeinen veroparatiisi. Rahat, mitkä Suomessa kerätään, kulkevat kenenkään kontrolloimatta Sveitsiin, siihen veroparatiisiin. Suomen valtio toimii maksajana, ei kontrolloijana.
      Kun asetelma toimi ennen pakolaisinvaasiota, harva epäili mitään. Kun maahantulijoiden kontrolloimaton vyöry räjähti käsiin ja VOK-bisnes lähti käyntiin, syntyi hallitsematon miljardibisnes. Näiden varojen täysin kontrolloimaton syytäminen ties mihin, verovaroista ja ennenkaikkea lisävelan otolla viittaa siihen, että isänmaa on tuhon tiellä. Sitä tuhoa kustannusteknisesti operoi osaltaan SPR. Siksi SPR:n toimintaa pidetään kyseenalaisena.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3382
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3202
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      123
      2738
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      44
      2553
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1953
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1860
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1636
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      87
      1505
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1330
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      82
      1199
    Aihe