Nuorena ja nättinä sitä ollaan niin nirsoa diivaa kuin vaan voi. Sitten rupeekin paikat roikkumaan, ja ollaankin vihaisena, kun kukaan ei kiinnostu enään kurpasta.
Onneksi miehellä markkina-arvo vaan kasvaa ikääntymisen, ja eläkokemuksen tuoman charmin myötä. Meillä on toivoa!
Naiset eivät pelaa pelimerkkejään oikein
3
134
Vastaukset
- maailmannapa
Voisi viettää mukavaa perhe-elämää ja vanheta arvokkaasti, jos tyytyisi perusmieheen. Mutta kun mikään ei riitä. Kaikki mulle. Olen maailman prinsessa. Lopputulos on katkera yh.
- einovainaa
Joo paljonpa teillä kuulostaa tuota naiskokemusta olevan..
Kovat oli luulot naapurin erkilläkin ennen kuin letku veltostui niin ettei viagrallakaan enää nouse. Ja äijällä ikää vasta 45-vee. Elämä on kuulkaas yllättäviä yllätyksiä täynnä. - fjaöfgahgö
Tai sitten homma menee toisinpäin. Nuorena ei tunnu kelpaavan kenellekään, vanhempana saa sitten potkia ns. rumempia syrjään jonosta.
Ole sinäkin vain tyytyväinen, jos kerran nyt vanhempana flaksi käy! Mitä sitä muita haukkumaan silloin kun omalla kohdalla asiat on hyvin. Vai oliko se sittenkään niin. ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3564135Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1303652Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92381Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei92213Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1471845- 1181769
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181748Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241389Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1511038Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79915