http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/lastasi-on-ammuttu-suomeen-saapuneen-pikkutyton-koskettava-tarina/5626742
Ja katsokaa video ja ajatelkaa!
Ja katsokaa video ja ajatelkaa!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Hyvä väritetty kertomus..kumivene alkoi upota kun rantaan oli matkaa parisataa metriä...
Hiton hyvä tuuri jos on kestänyt kasassa satoja kilometrejä ja alkaa vuotaa heti kun ranta on lähellä:)
Naiset ja lapset olisi ensin saatava turvaan, miehet voisivat jäädä ratkomaan ongelmiaan kotimaahansa tehden siitä taas turvallisen maan vaimoilleen ja lapsilleen.
Ne ongelmat ei niin vain ratkea. Siellä isis katkoo naisilta käsiä ja miehiltä päitä. Voisi käydä niin, että perhe menettäisi isän. Mutta nythän Irakin armeija on saavuttanut merkittävän voiton, kun se on vallannut takaisin Ramadin kaupungin ja Irakin pääministeri on vannonut, että ensi vuonna se lyö isisin kokonaan. Pakolaiset voisivat siis palata takaisin Irakiin ja sehän olisi paras ratkaisu.
Kertomus on olennainen osa tämän murhakultissa elävän joukon elämää.
Sun paattis tuskin pääsee rannasta metriäkään kun jo kuuluu pulp pulp pulp auttakee auttakeeee...
Onks sulta kysytty jotain?
Voisi käydä niin että perhe menettää isän?
Tietysti, miesten tehtävä on hoitaa maan turvallisuus ihan samalla tavalla mitä suomalaiset MIEHET tekivät 1939-1945.
Nostan ukille hattua vaikka menetti henkensä jo kolmen ensimmäisen sotakuukauden aikana ja jätti taakseen kaksi alle 3-vuotiasta lasta.
Ei muuten kukaan hyysäri mummia auttanut pärjäämään kahden lapsensa kanssa pientilalla.
Tuosta jotain oppineena luulen naisten ja lasten tarvitsevan eniten apua, eivät miehet.
Ilman tuollaisia uhrauksia Suomi ei olisi Suomi vaan osa Venäjää.
Suomeenkin tulleista pakolaisista vain 2,5% on tullut syyriasta, loput on puhtaasti paremman elämän perässä. Et sinä meitä huijaa vekkuli.
Kyllä se isis vaikuttaa Irakissakin. Arvion mukaan n. 40-50 % tänä vuonna Suomeen tulleista pakolaisista on elintasopakolaisia, mutta nehän lähetetään takaisin, kunhan saadaan kuulustelut ensin tehtyä.
Mies on insinööri ja kuitenkin eräs hörhö täällä väittää, että muslimit on patalaiskoja. Jotain ristiriitaista siinä on. Luultavasti se hörhö puhuu puppua.
Irakilaisten, somalien ja afgaanien työllisyysaste n.20 % luvut puhuvat puolestaan. Sorry, olet väärässä.
Höpö höpö.
Vain kaksi muslimia lisää elätettäväksi.
Todistaa, että sinä valehtelet. Asioiden oikeasta tolasta sulla ei ole hajuakaan. Kaikki hallusinaatiot tapahtuu sun sairaassa päässä. Ei ne kaikki muslimit niin kauheita ole. Osa kylläkin. Sinähän voisit mennä isis-taistelijaksi, saisit tappaa muslimeja ihan luvalla. Saisit myös raiskata kauniita jesidejä. Mutta ei taida löytyä jätkältä kanttia. Uskallus riittää vain täällä vittuilemiseen nimimerkin takaa.
Voi taivas näiden aivottomien akkojen kirjoituksia. Tyhmyys vain lisääntyy kokä päivä.
Miksi ihmeessä menisin ISISin riveihin?
Enhän minä ole muslimi. Sitäpaitsi tuo tarina on sepitetty.
saisit tappaa muslimeja! Onhan monet suomalaisetkin lähteneet isis-taistelijaksi.