Jälkeenjääminen ei ole kaunista katseltavaa
Paljonko mamukriitikot ovat jääneet jälkeen?
3333333
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Suvakki on taantunut 1400-luvulle. Mietis kuinka saatte lähteä kohta rakentamaan naisten ja homoseksuualien oikeuksia sieltä uudestaan.
Oletko kaunis vai et?
Sinulta otetaan tukia pois 300 euroa kuussa.
Fasisti ampui silmään, SILMÄÄN, toteaa VÄHÄPOIKA videolla
Ei ole jäänyt. Tämä kriittinen porukka on oivaltanut jo kauan sitten sen, mihin tämä johtaa!
Hei! Jälkeen ollaan jääty vain muutama kuukausi, sillä vielä silloin olisi koko mamutulvan voinut vielä helposti pysäyttää käännyttämällä kaikki turvallisista maista rajoillemme saapuvat siltä seisomalta. Se ei olisi maksanutkaan enempää kuin tullivirkailijoiden palkan verran ja oltaisi säästytty monelta pahalta sekä tyhjäjauhannalta ja kaikilta turhilta kuluilta. Suomi on itsenäinen valtio, onhan!
Jos mamut perheineet tulevat kustentamaan Suomelle vaikkapa miljardin vuodessa, tarkoittaa se että keskiverto-suomalaisperheeltä otetaan pois ainakin 1000 euroa per vuosi. No, satanen kuussa ei tuntune perheessä vielä pahalta, mutta jos mamujen määrä vaikkapa vain kymmenkertaistuu, tekee se jo kutakuinkin 1000 euroa/kk, joka tuntuu kyllä erittäin pahalta ellei mahdottomalta! Mamutulvalle on laitettava piste mitä pikimmiten! Muuten emme selviä tästä ja selviämmekö enää nytkään, kun katsotaan vaikkapa sitä mikä on jo tilanne rakkaalla länsinaapurillamme. Meidän kohtalomme on pienempänä kansana nopeammin sinetöity ja huonompi.