Haluan korvikset!

Tuota tuota... Tahtoisin korviin reiät ja joo olen poika. Mutta kysyn neuvoa ja mielipidettä tytöiltä että kannattaako ottaa molemmille puolille vai vaan toiseen vai toiseen vaikka kaks ja toiseen vaa yks vai molempii useampia ja minkälaisia korviksia kandee käyttää nappeja vai renkaita vai jotain muita? Ja sopiiko korvikset pojille esim poninhännän kans? Helppii!
9419
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ota molempii yhen tai useammat mutta ota nimen omaan molempiin. Näyttää kivalta miehillä

Äänestä

Ota vaan useita tai molempii yhet riippuu tyylistä. Ja poninhäntä tai nuttura sopii oikein hyvin.

Äänestä

Miehille sopii korvikset hyvin jos on molemmissa. Ja kyllä poninhäntä sopii hyvin korvisten kanssa.

Äänestä

Pidä rengaskorviksia jos on vaa yhet reiät mut jos on useempia nii sopii myös napit. Poninhäntä sopii nappien ja renkaiden kanssa :)

Äänestä

Tämäpä oli hauska ponnaripojan yksinpuheluketju. Itse kysyi, -itse vastasi.

Äänestä

Poninhäntä sopii hyvin ja ota molempiin niin näyttää pareemalta

Äänestä

Kehottaisin miettimään ihan ekaksi minkälaisia koruja pitäisit.

esim jos olet suunnitellut pitäväsi vain toisessa korvassa yhtä korua niin rengas näyttää ainakin omasta mielestäni silloin coolimmalta.

jos taas haluat jotkut "napit" tai timantit, niin silloin molemmissa korvanlehdissä on yleensä paremman näköinen.

En ehkä kumminkaan kehottaisi otattamaan yhteen korvaan heti ekaksi kahta kun et varmasti tiedä, että tuntuuko se korvakorujen pitäminen sitten sinun jutullesi. Itsestäni ne tuntuivat epämiellyttäviltä vielä kuukausien pidon jälkeenkin, kun tiedostin niiden olemassaolon jatkuvasti.

Äänestä

Ota molempii korviin ja pidä poninhäntää nii oot cool :)

Äänestä

Makunsa kullakin itse olen nainen ja tykkään jos miehellä on pariton määrä korviksia eli esim. vain toisessa korvassa yksi. Mitä sit ehottaisin koruks...hmm... se riippuu millasia vaateita pidät mut esim. pienet mustat lasi neliöt on nättejä miehillä ni voisin ehottaa jotakin sellasta. Ne on kans tosi komeita mut harvoin nään länsimaissa miehillä et on reikä sekä lehdessä että ylempää rustossa ja niistä kohista yhistyy korussa ketju. Toivottavasti oli jotakin apuu tästä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Korviinreiät kirjoitti:

Tuota tuota... Tahtoisin korviin reiät ja joo olen poika. Mutta kysyn neuvoa ja mielipidettä tytöiltä että kannattaako ottaa molemmille puolille vai vaan toiseen vai toiseen vaikka kaks ja toiseen vaa yks vai molempii useampia ja minkälaisia korviksia kandee käyttää nappeja vai renkaita vai jotain muita? Ja sopiiko korvikset pojille esim poninhännän kans? Helppii!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu