Monikulttuurinen treeni

Multikultitreeni

Mites, onko teidän salilla alkanut jo käydä noita turvapaikanhakijoita? Meille on odotettavissa lähitulevaisuudessa. Mitenkä nuo riuskat irakilaiset työmiehet ja muut käyttäytyvät salilla?

Oma arvaukseni. Salille tullaan kymmenen hengen porukalla. Istuskellaan treenipenkeillä ja laitteilla. Kaksi treenaa kovaa puhisten ja äshisten pienillä painoilla, muut katselevat ja yrittävät ottaa tilan haltuun. Se tapahtuu joukkovoimalla ja tuijottamisella, kovaäänisellä kälätyksellä ja naureskelulla.

Naisten kiimainen tuijottelu ja lähentely on tosiasia myös. En ihmettele, vaikka esiintyisi lääppimistäkin.

Treenin jälkeen painot jätetään lattialle.

6

95

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • paljonkello

      kysy

    • Ko. ryhmän edustajia on näkynyt vasta kaduilla. Saliyrittäjällä on kokemusta erään etnisen ryhmän edustajien torjunnasta raastupakäynnin verran joten luotan siihen, että linja pitää.

      Monikulttuurisuutta edustavat yksi jenkkiheppu ja 1 - 3 jenkkityttöä, kaksi venäläistä heppua ja vaihteleva määrä saman kansakunnan naisia.
      Enemmänkin mahtuisi noita porukoita.

    • nojaa

      Höpö höpö,ei ne treenaa ,se on ihan vieras ajatuskin,ei varmasti tule salille jos jotain pitää tehdä.

      Jos muutama on käynyt niin lopettavat varmaan aika nopeasti,se on niin tyälästä hommaa se.sitä paitsi nuo vanhat akat niistä tykkää jos ne tulis ja kyttäisi,on se nähty ,vanhat akat yrittää kytätä kaikkia nuorempia.

      Inhottaa ihan mennä saleille ku akkoja hiomassa persettä,monikaan ei muuta tee.

    • basistiärrällä

      Istui värikäs islamistilauma äijien pukuhuoneessa ja kun menin sinne, se mustin niistä osoitti sormella ja sanoi "enemy". Sanoin suomeksi, että sormella osoittaminen ei kuulu Suomessa hyviin tapoihin. No kivaa niillä oli varmaan, kun nuori suvakkiemäntä odotteli hikisiä karvakouria salin ovella. Sai sitten varmaan vokissa toimia varmaankin koko kolonnan personal hookerina.

    • hjhhjhjjh

      En tiedä turvapaikan hakijoista, kun ei niissä lue sitä... Mutta jonkun verran ulkomaalaisia käy, tosin pää sääntöisesti käyttäytyvät ihan hyvin. Mitä nyt välillä jää painot korjaamatta paikoilleen ja yksi saat#&a laulaa ääneen salilla, raivostuttava tyyppi! Mutta tuo kuvailemasi "arvaus" sopii kyllä täydellisesti yhteen kanta suomalaiseen teini poika ryhmään...

    • mullanäihin

      mitään syöttekö mämmiä uudeksi vuodeksi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      93
      2049
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1510
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1289
    4. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      236
      1150
    5. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      73
      1150
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      87
      1064
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      150
      1018
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      243
      962
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      916
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      891
    Aihe