Tulihan se sieltä Hennalan joukkotappelusta.....

Voi tulla syytteet Poliisille voiman käytöstä. Voi helvetti tätä Suomen nyky menoa eikö poliisi saa lopettaa edes noiden mamujen joukkotappeluja Suomessa. Nyt herätys ja äkkiä Suomen kansalaiset !!! Että silleen. ILtalehti.
1693
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Antaa matujen tapella, jos keskenään tappelevat, poliisi voi tappelun loputtua ampua henkiinjääneet ja pillarilla kuona kuoppaa ja maata päälle (ei pohjavesialueella).

Äänestä
  • kaikkein järkevintä mutta taitaa SPR laittaa vastaan jos tulonlähteet katoavat.

    Äänestä

Kyllä poliisin pitäisi elää niin kuin opettaa. Ovi painokkaasti kiinni. Jos se ei auta, avainnippua voi vähän helistellä.

Äänestä
  • Aloittaja

    Ja taas asian ajajat hankkivat tuollakin jutulla. Että silleen.

    Äänestä

Ketkä Suomea oikein hallitsevat tällä hetkellä.
Siis ,olisivatpa polisit tehneet niin tai näin,niin matujen tappelu olisi ollut aina polisien syytä.Se on maahanmuutto viraston näkemys,koska se on vierasmaalaisten valvonnassa,jota matut hallitsee.

Äänestä

Tämäkin "yksittäistapaus" tuo tuhansia ja tuhansia euroja muutaman ahneen persläven taskuun, joten on turha sanoa etteikö "me" tienattaisi tällä.

Äänestä

Mutta poliisimiehen raiskanneille mamuille ei tule syytettä.

Äänestä
  • Eiköös saannista yleensä itse makseta?

    Äänestä

Karvaperstarhaus on valtiovallan erityisessä suojeluksessa tai no, siis keskoomuksen erityisessä suojeluksessa.
Jos mellakanhallintaa ei saa käyttää niin miksi sitten edes ylipäätänsä noihin VOKkeihin poliiseja kutsutaan..?
Ei voi järjellä ymmärtää...

Äänestä

Seuraavan kerran, kun poliisilla Vokkiin tulee hälytys, niin poliisilla varmaan on tosi tärkeä hälytys meneillän piirinsä toisella äärirajalla ja autosta puhkesi vielä kumikin ja jäähdyttäjä keitti ym...

Äänestä
  • Ja muutenkin kahvihammasta kolotti, ja donitsikin maistui.

    Äänestä

  • Aloittaja

    Johan nuo Amnesty hörhötkin itkivät poliisin voimankäyttöä anarkistien riehumisen hillitsemistä eilen TV uutisissa. Että silleen.

    Äänestä

Vittuako menevät sinne ,antaa hyysäreiden hoitaa lemmikkiensä tappelut.

Äänestä

Poliisi perseraiskattiin tuossa tilanteessa. Siitä on jo ulkomaan lehdistössäkin. Poliisi kohdisti vihansa viattomiin Irakilaisiin. Ei muuta kuin potkut ja vokkiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


höpöhöpö kirjoitti:

Voi tulla syytteet Poliisille voiman käytöstä. Voi helvetti tätä Suomen nyky menoa eikö poliisi saa lopettaa edes noiden mamujen joukkotappeluja Suomessa. Nyt herätys ja äkkiä Suomen kansalaiset !!! Että silleen. ILtalehti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu