Mikä on mielestänne minimimäärä, miten paljon hoidatte tai hoidatatte kynsiänne?
Itselleni minimi on viilatut, yhtä pitkät kynnet ja väritön kynsilakka. Yleensä
käytän värillistä, mutta nuo kaksi asiaa ovat minimi.
minimimäärä
oleeol
2
185
Vastaukset
- meriminkki
leikkaan kynnet lyhyiksi parin viikon välein.
se on niin minimi kuin maksimikin. - kynnetkuntoon
Teen välillä kotitekoista "kynsivettä" joka pehmentää kynsinauhoja, ja joka saa kynnet kauniin näköiseksi. Leikkaan kynteni kerran viikossa ja lakkaa pidän siten, että lakkaa on maksimissaan viikon ajan ,jonkajälkeen putsaan sen ja annan kynsien olla kynsilakattomia ainakin viikon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1651606
- 104931
- 75753
- 51635
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa17618ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40547Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45498Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m158486Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;188428- 26419