Sivarit ovat kieltämättä

uudenvuodenlupauSS

Viisaita kavereita, ei kannata vastustaa venäläiselle. Se on turhaa. Sodan jälkeen sivarista tule etuoikeutettuja. Venäläiset eivät tappaa sivareita. Sivareita kunnioitetaan Venäjällä. Kun valloitus alkaa, nostaa valkoinen lippua ja pienillä ryhmällä antautuu. Valkoisen lipun alla ei ammutaan. Venäläiset ja Suomalaiset ovat veljeskansoja. Venäläiset ovat pelkkä natoa vastan. Venäläiset vain pelastamassa Suomen Naton ja Amerikan miehitystä. Venäjä tule pelastamaan Suomen. Venäjä on jo pelastanut Ukraina ja Georgia Natosta. Nyt Venäjä pelastamassa Syyria. Kun turkki on pelastettu Natosta Venäjä tule pelastaman muitakin valtiot.

Teidän tuleva presidentti Putin.

3

169

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Se, jota Suomi tarvitsisi on Naton jäsenyys! Suomi ei kaipaa "pakotearmeijaa" eli ns. asevelvollisuutta vaan sen että Suomi saisi jatkossakin säilyttää itsenäisyytensä, jota ei saavutettaisi enää pelkällä varusmiespalveluksen turvin tai nykyisillä Suomen Puolustusvoimilla. Suomi on ajateltava tulevaisuutta myöskin muussakin kuin vain sodassa. Yhdenkin suomalaisen miehen kuolema on Suomelle turmioksi.

      Nationalismi ja rasismi valtaa Suomea. Erinäisiä ääriliikkeitä on jo perustettu, joka heikentäisi varsinkin maanpuolustusta ja lisäisi vain väkivaltaa!

    • uudenvuodenlupauSS

      Putin ilmoitti NATO ja America viholliseksi. Kaikki ketkä eivät ole venäjän liitolaisia ovat Venäjän vihollisia. Venäjä kieltä Suomen liittymästä naton. Muuten voi käydä kuin Ukrainassa, nekin halusivat naton. Venäjä aina iske ensimmäisenä.
      Teidän tuleva presidentti Putin

      • Putin ei ole silti vielä hyökännyt Eurooppaan, joka on Nato-maita täynnä lukuunottamatta Suomea, Ruotsia, Sveitsiä, Itävaltaa ja joitakin Euroopan pienempiä maita Kaakois-Euroopassa.

        "Muuten voi käydä kuin Ukrainassa, nekin halusivat naton"

        Ukrainassa ei ole asevelvollisuutta, mutta toimiva oma armeijakin silti siinäkin maassa on. Pelkällä Suomen asevelvollisuusarmeijalla ei saavutettaisi samaa uhan torjumista Suomessa siinä suhteessa edes mikä oli Ukrainassa vaan monet suomalaiset reserviläiset kuolisivat jo pelkkään luotisateeseen.
        Venäjä ei valtiona hyökännyt Ukrainaan vaan sen miehittivät ihan jokin täysin muu taho siellä. Suurin osa tästä Ukrainan verilöylystä on heidän omaa syytänsä, kun katsoivat maassaan asuneet venäläiset kakkosluokan kansalaiseksi. Samanlaisena katsoisivat venäläiset suomalaisia!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      83
      2650
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      44
      2243
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      39
      1083
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      35
      938
    5. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      153
      809
    6. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      680
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      7
      615
    8. Kenen kanssa koet

      Että sinulla on eniten kipinää
      Ikävä
      21
      545
    9. Vihdoinkin tarjolla sushia!

      Onpa mukava, että tän paikkakunnan ruokatarjonta laajenee. Ensi lauantaina pääsee herkuttelemaan kun Kukkoloilta saa su
      Haapavesi
      78
      531
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      32
      515
    Aihe