levittelee juttuja luokkakaveristaan vielä keski-ikäisenäkin=O Että tämä oli luokkakokouksessa käyttäytynyt niinjaniin..
Mikä takiaispallo
huikutihui
14139
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Mikä takiaispallo roikkuu aina jonkun palstalaisen helmoissa arvostelemassa mitä se sanoi tai teki tai tekemättä jätti?
Niin?
_aina_
???
Niin mikä se semmonen takiaispallo oikeen on?
Takkutukkatukkatakku.
Loppusko se jos sen ajas kaljuks?
Loppus.
Sitte vaan kerimään.
Onko sulla kerihtimet
Ihan perus trimmeri vaan löytyy. :)
Tästä aiheesta tehtiin oikein aloitus y.b ja koulukiusaaminen tai jotain, joten minä sitten vastailin kysymyksiin jotka aloittajan mieltä askarruttivat.
Mä en koulukiusaamistani ole aikuisena juurikaan muistellut, paitsi silloin kun täällä palstalla on ollut siitä aiheesta aloituksia (eivät ole olleet mun tekemiä). Ja tietysti nykyään kun omat lapset on koulussa se aihe tulee joskus esiin, koska nykyään sen ehkäisemiseen on panostettu, on kivakoulu-hankkeet jne. Mikä on hyvä juttu:)
Minä olen kyllä aika antitakiainen ihmisten suhteen ja etenkin tän koulukiusaajan. En häntä enää vihaa tms. Mutten mielellään häntä tapaiskaan. Voi olla että joskus vielä niin käy, onhan tämä pieni paikkakunta. Luulen, että hän on silloin aika paljon nolompi kuin minä.
Että muutit pojan perässä kaupungista maalle.. huh hu
:D
Tietäisitpä mikä shokki oli, kun kuulin että hemmo asuu täällä edelleen, vissiin koko ikänsä asunut, tai jos ei, niin suunnilleen Turussa asti oikeinhetken käynyt opiskelemassa. Yllätys oli myös, että moni muukin oli mun lailla palannut synnyinsijoilleen ja toiset tosiaan eivät koskaan edes poistuneet..
No mutta kahdeksan vuotta oot täällä esittänyt jotain niin miksi et jo lopeta? Mene juttelemaan sen pojan kanssa iso ihminen..
Kyllä mun ärsyttävyys johtuu ihan muista mun traumoista kuin koulukiusaamisesta.
Eikä mulla hänen kanssaan mitään (toivottavasti) tule juteltavaa, en ole varma edes tunnistaisinko enää edes tätä "poikaa", jos vastaan tulee. Jotkut vanhenee ihan tunnistamattomaksi. Voin tulla tänne informoimaan, jos joskus hänen kanssaan jossain asioissa asioin, että miten meni. Minulla ja etenkin hänellä :P Kun kerran noin kiinnostaa.