tykkään korkkareista

rillifriikki

Minä olen muutaman kerran kävellyt 18cm koroilla. Niissä on päkiöiden kohdalla 4cm plaftroomia. Olen 43 vuotias mies. En muuten pukeudu, naisten väitteisiin. Olen aina halunnut kävellä korkkareilla, ostin ne viime viikolla. Kaupassa sain pitkiä katseita, kun kopistelin niillä menemään. Yllättävän hyvät ne on jalassa, kun miettii korkoa. Ne on piikkikorot, niissä korot montaa vähän periksi kun niillä kävelee. Täytyy opetella kävelemään sillein, että korot ei taipuile.

9

621

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • anniinamanniina

      Minäkin tykkään kävellä korkkareilla, mutta mies ei anna ja perusteeksi sanoo, että näyttää tyhmältä. Mulla on oikeus kävellä korkkareilla kun huvittaa ja niin on sullakin! :)

      • Tyhmä mies jos ei hyvän päälle ymmärrä!!
        Kyllä korkkarit on sexyt, kunhan niillä osaa myöskin kävellä


      • KorkkaritNaisille

        Kävele ihmeessä juuri niin korkeilla korkkareilla kun sinulta löytyy, ei sun mies voi vaikuttaa siihen millaisilla kengillä kävelet! Toihan on ihan älytöntä!


      • Ramirezzz

        Ei kyllä se on mies joka määrää taloudessa kaikesta myös siitä ,mitä kenkiä vaimo saa käyttää. Naisen pitää tietää paikkansa ja se on keittiössä.


    • rillifriikki

      Täältä löytyy isoja korkkareita, lightinthebox.com

    • No hiukka liian korkeat on, vaikkakin 4 sentin platoot.
      Kyllä jotain 5" on melkein max millä voi kävellä pidemmän aikaa.
      Minulla on kylläkin 6" koroilla olevat avokkaat, mutta lähinnä istuen niitä voi ihailla.

    • mies924

      Korot on mukavat kävellä itse aloitin 19 vuotiaanna kävelemään koroilla ihan omasta tahdosta. Kun aloin seurustelemaan nykyisen tyttö ystävän kanssa hän vaan kehui kuinka rohkea olen kun uskallan kävellä 10 cm koroilla julkisesti

    • pituuttakunnolla

      Mikset käytä puujalkoja? Mulla oli penskana sellaiset 1,5 metriä korkeet.

    • Munapuu

      Minä kävelin pienenä puu jaloilla ja leikin puuleluilla ja nyt on munakin puusta, mutta minkä teet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      5
      2945
    2. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      119
      2889
    3. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      24
      2704
    4. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      45
      2578
    5. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      79
      2434
    6. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      41
      2364
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      10
      2274
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      80
      1922
    9. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      197
      1786
    10. Nainen rakas

      Mulle on alkanut tulla sellainen olo että meistä tulee ehkä pariskunta vielä 😌
      Ikävä
      134
      1695
    Aihe