POLIISI JOKA EI SANOMISIAAN PERU!

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1452310502660.html


"
Kohuhaastattelun antanut apulaispoliisipäällikkö ei taivu kannassaan –  ”Suomeen on saapunut uusi seksuaalirikosilmiö”

Julkaistu: 9.1. 18:05
HAASTATTELU Helsingin apulaispoliisipäällikkö Ilkka Koskimäki pysyy STT:n haastattelussa kannassaan, että Suomeen on saapunut uusi seksuaalirikosilmiö.
Julkisuudessa herätti lauantaina runsaasti huomiota Koskimäen brittiläiselle The Telegraph -lehdelle antama haastattelu. Lehden mukaan Koskimäki sanoi, että puistoissa ja kaduilla tapahtuneet seksuaalirikokset olivat Suomessa tuntemattomia ennen kuin 32 000 turvapaikanhakijaa saapui maahan viime vuonna.

Koskimäki kertoi Telegraphin haastattelussa myös uudenvuoden tapahtumista, jossa Helsingin rautatieaseman asematunneliin kokoontui noin 1 000 turvapaikanhakijaa. Helsingin poliisi kertoi saaneensa ennen uutta vuotta vihiä, että pääkaupunkiseudulla olevilla turvapaikanhakijoilla olisi ollut mahdollisesti samansuuntaisia suunnitelmia kuin Kölnin rautatieasemalla kokoontuneilla miehillä.

Koskimäki viittasi aiheeseen jo ennen Telegraphin artikkelia IS:lle antamassaan haastattelussa. Tällöin hän puhui aiheesta ”uutena ilmiönä”."


http://mvlehti.net/2016/01/09/veera-ruoho-lasten-ja-naisten-turvallisuusuhkien-vahattelyn-on-loputtava/


Late Lapista. SSSS Ry!

9

98

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 12347

      Taitaakin sitten olla ainoa lajissaan mutta hyvä edes yksi jolla on silmät auki ja pysyy kannassaan.

      • Poliisi kertoi äskettäin jotta heidät on hiljennetty ylemmältä taholta, kertomasta totuuksia mutiaisten rikoksista, kertoja oli päällystötason poliiseja, sanoi vittuuntuneensa tuohon salailuun jo niin vasiten, jotta uhkasi sanoa itsensä irti ja lopettaa poliisi hommat!


        Late Lapista. SSSS Ry!


      • 18-13

        Sipilä ja Orpo todennäköisesti miettivät nyt kuumeisesti miten saisivat Koskimäen siirretyksi toisiin tehtäviin. Suora erottaminen olisi kait liian härskiä.
        Pakolaisten rikoksista vaikeneminen kuuluu poliisin virkasalaisuuden piiriin, jos vaikenemismääräys on annettu ylemmältä taholta.
        Parhaiten tapahtumista voisivat kertoa kentällä olleet poliisit, mutta he ovat suut supussa juuri em. virkasalaisuuden rikkomisen pelossa.


    • SairasNarsisti

      Vähäpoika vouhottaa, ei kannata kommentoida!

    • Elämäon45

      Tietää enemmän kuin lööppien lukija.
      Tai tyhjäpää toimittajat.

    • Leirille

      Poliisipäällikkö ilkka koskimäki on mies paikallaan ja varmuudella oikeassa kovasti mietityttää, miksi hänen oikeata kannanottoaan on kiivaasti eri tahoilla alettu arvostelemaan? jokin etu piiri tässä nyt on selkeesti intressinsä lumoissa aloittanut mustamaalauksen.toivottavsti Ilkka Koskimäki pysyy kannassaan ja ryhtyy välittömiin toimiin

      Ettei joukko kokoontumisia enää pääse tapahtumaan mamujen toimesta ja saadaa karkoittettua mamut toivottavsti ajoissa sillä tuleva kesä 2016 on ns. räjähdys altis ja uskoakseni poliisipäälikkö Ilkka koskimäellä on isomassa kuvassa tämä seikka otettu huomioon ja hän siksikin on aidosti huolestunut mitä tuleman pitää, ellei reagointia suoriettata enakoivasti ja ranskassa on ryhdytti raknetamaan leirejä mamuille, oliskohan suomenkin aika ottaa oppia?

      • Asiahan on selvä kuin pläkki, mutiais bisneksistä hyötyvät puliveivarit vähättelevät Koskimäen sanomisia!
        Suomeemme tunkeutuneille mutiaisille pitäisi vuokrata leirimaata vaikkapa Venäjän Siperiasta, sanotaanhan jotta Siperia opettaa, ja uskoisin jotta se opettaisi kamelintaluttajiakin lähtemään käpykaartiin kotimaastaan !


        Late Lapista. SSSS Ry!


    • dffffww

      Koskimäki pitää valita vuoden poliisiksi.

      • Ehdottomasti vuoden totuuksia laukovaksi poliisiksi !


        Late Lapista. SSSS Ry!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. KP-Sesongilla ongelmia?

      Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi
      Ylöjärvi
      25
      1645
    2. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      68
      1387
    3. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      96
      1171
    4. Jämsän Paras Ravintola

      Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R
      Jämsä
      77
      1114
    5. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      84
      799
    6. Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan

      No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni
      Ikävä
      48
      747
    7. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      29
      746
    8. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      64
      667
    9. Kiellettyjä ajatuksia

      Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,
      Ikävä
      43
      656
    10. Onko ihan pakko

      olla niin hiton pitkävihainen? Sinulle nainen...
      Ikävä
      38
      639
    Aihe