Heippa! olen jo pitkään halunnut lävstää nenän sivuni. mutta pelkään että siihen kasvaa rustopatti. minulla on korvassani kaksi rustolävistystä, tehty neulalla (en ikinä ampuisi mitään lävistystä itseeni, hyrrrrr) joihin kumpaankin tuli rustopatti. tosin, pari nensimmäisen yön aikana nukahdin korvani päälle joka voi olla syy. osaisiko joku kertoa että onko minulla yhtä suuri mahdollisuus saada rustopatti nenääni?
Kiitos hurjasti!
Rustopatti
4
181
Vastaukset
- Emozer
Jos tulee ota teelusikallinen vettä pari tippaa teepuuöljyä ja hinkkaat pumpulipuikolla niin se voi lähteä c: ja mitä materiaalia se koru on ?
- Rustopattiko
kirurgin terästä c: mistäs saisin teepuunöljyä? :o
- Emozer
Vaihdappa kirurgin teräs koru titaani koruun koska kirurgin teräksessä on yleensä nikkeliä ja titaani ei aiheuta allergiaa / allergisia reaktioita. Teepyyöljyä saa luontaistuotekaupoista.
- lävistetty94
Teepuuöljyä saa myös apteekista kysymällä (säilyttävät laatikoissa eli eivät ole hyllyssä esillä). Maksaa alta kympin ainakin kun apteekista ostin. Suosittelen myös titaanisia koruja. Mulla kirurginteräs aiheutti nenässä juurikin patin. Jos sellainen alkaa nenään muodostua niin teepuuöljy MAX 3 krt/vko koska se kuivattaa ihoa. Muuten voit hoitaa keittämällä vettä ja lisäämällä joditonta hienoa merisuolaa (n 0.85e kaupasta) ja topsipuikolla haudutat 5-10min. Itse käytän mittasuhteena n 2-2,5 dl vettä ja n 1/4-1/3 tl merisuolaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1676494Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1023011Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1021835Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am471566Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111280Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m81164- 141153
- 541110
Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N751043- 171040