Jotenkin tympii

rouva73m

Kun olet "aikuinen" nainen ja menet baariin niin ei kauaa kestä kun alkaa kollit kiehnata kyljessä. Ja kun on vielä sormus kädessä niin se on miehille varma merkki että nainen haluaa seksiä. Ärsyttävintä on suorat ehdotukset tai kun aletaan kouria pakaroita tai hivutetaan käsi kuin huomaamatta nopeasti tissin päälle. Yksi tuttu mieskin ehdotti yhden yön panoa, kysyin että soitanko vaimollesi ja kerron että haluat mun kanssa seksiä, mies pelästyi eikä häirinnyt sen jälkeen ja jopa samassa taloyhtiössä naimisissa oleva mies on yrittänyt saada mut "päiväkahvi" seuraksi kun muija on päivät poissa niin olis aikaa touhata.

10

131

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllä se ruokotoonta on ja en itte ymmärrä sellaasta käyttäytymistä.

      Itte meen baarihin juomahan viinaa, enkä naisia käpälöömähän.

    • kamoonnaiset

      Minua tympii naiset, joilla ei ole käsitystä, mitä hyvä käytös on. Suomalaiset miehet eivät kouri naisia, jotka käyttäytyvät arvostettavalla tavalla, eivät edes tuntemattomia naisia baareissa, jos nainen itse käyttäytyy fiksusti niin, että on silmää ymmärtää, missä hauskan ja viattoman flirtin raja kulkee. Törkymiehille ei pidä räksyttää vastaan vaan poistua paikalta, jos ei halua, että törky muuttuu aggressiiviseksi käytökseksi.

    • VieläVanhempiN

      No, niin muakin ennen, mut nykyään vituttaa lähinnä, kun miehiä ei enää kiinnosta, aikansa kutakin...

    • Itse666

      Eiköhän tuo ongelma ratkea kun tulee muutama vuosi ikää lisää. Itseäni ei ainakaan "aikuiset" naiset kiinnosta. Laitoin vanhan akan pois ja piakkoin lähden Brasiliaan tutustumaan paikalliseen tarjontaan,

      • noriut

        Kyllä totuus taitaa olla se että vaimos laittoi vanhan räähkän pois - eli sinut - ja ottinuoremman. Nyt näet unia täällä . Et nimittäin ole mikään komea etkä varsinkaan miljonääri. Älä nolaa itteäs.


    • konnioitustamuilta

      Mistä lienee johtuu että minä en koskaan elämäni aikana ole saanut noin halpamaisia tarjouksia tai vastenmielistä käytöstä keneltäkään (olen nainen).

      Teen silloin tälloin valokuvamallin hommia, työskentelen asiakaspalvelussa ja tapaan paljon eri ikäisiä,- kokoisia, -värisiä ja -näkoisiä miehiä, naisia ja lapsia.

      Kohtelen jokaista hyvin kunnioittavasti, arvostan heitä ihmisinä ja palkkani maksajina.
      Tosin viinaräkälät eivät koskaan ole kiehtoneet minua, pysyn noista paikoista kaukana.

      Saataisikohan olla että muuttamalla hiukan omaa käytostäsi ja vierailupaikkojasi saisit haluamanlaistasi kohtelua muilta.

    • jkiuo

      Tosin viinaräkälät eivät koskaan ole kiehtoneet minua, pysyn noista paikoista kaukana.

      Saataisikohan olla että muuttamalla hiukan omaa käytostäsi ja vierailupaikkojasi saisit haluamanlaistasi kohtelua muilta.
      Tosi hyvä huomio, eli kyllä on todella omasta käytöksestä ja paikasta minne menee kiinni, mitä kohtelua saa. Kun huomataan viinan maistuvan, kyllä uskotaan muunkin olevan hakusessa ja varsinkin odotetaan sitä hetkeä, kun nainen on vietävissä, kun pää on niin sekaisin, että oma järki ei ole paikalla. Siksi sinne parempiinkin paikkoihin tulee niitä viime hetken norkujia, odottamaan helppoa nakkia.
      Vaan kuulisitte miesten jutut näistä retkistä, olen kuullut, kuinka siellä naiset saavat "pisteytyksen", nimittäin herojen lounastauoilla keskustellaan illan tapahtumista.

    • hinryhy

      Kyllä minä ainakin naisena joskus haluan miesseuraa. Olen sinkku. Menen tyttöjen kanssa baariin ja pidämme hauskaa. Joskus sitä tapaa komean nuoren miehen joka on kiinnostunut ja jos itsekin olen, lähdemme pois yhdessä.
      Naimisissa olevat, rähjääntyneet miehet eivät tule kysymykseen. Suomalaiset miehet ovat pääsääntöisesti fiksuja. Jos heille sanoo tiukasti etten ole kiinnostunut, he usein aivan säikähtävät. Monesti käy sääliksi kun ovat niin nöyriä ja arkoja, ja siksi heitä täytyykin kohdella fiksusti. Enpä ole kovin usein törkeää kieltä käyttäviin miehiin. Joillakin humalaisilla on kylläkin tapana nimitellä jokaista naista huoraksi ja sellaiselle täytyy lyödä ns luu kurkkuun.

    • yiytd

      Mitä jos valitsisit baarin vähän tarkemmin?

    • laupias.samarialainen

      Vanhemmalla naisella on helppoa kun miehiä ei enää kiinnosta sillä tavalla epätoivoisia peräkammarinpoikia ja puliukkoja lukuunottamatta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut ja Tall poppy -syndrooma

      Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky
      Maailman menoa
      5
      4708
    2. Oot mahtava tyyppi

      En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot
      Ikävä
      43
      4568
    3. Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa

      Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va
      Maailman menoa
      155
      3653
    4. Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla

      nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty
      Maailman menoa
      31
      3470
    5. Miksi vihereät ja vasemmisto haluavat tuhota tämän maan?

      He halusivat, että kannabis tulisi lailliseksi? - eikö kylliksi nuoria tuhota jo nyt huumeilla? - kannabis tuhosi minun
      Maailman menoa
      106
      3466
    6. Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti

      – Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm
      Maailman menoa
      45
      2936
    7. Ikävän karkoitukseen klassikkokysymys

      Mikä biisi saa hymyn huulille ja ajatukset mukavasti siihen yhteen ja ainoaan? 🤩 Laita biisin sanat, älä linkkiä. Alo
      Ikävä
      12
      1060
    8. Pahimman luokan hasardi

      sellainen sinä olet. Sut pitäis peitellä varoituskolmioilla ja vilkkuvaloilla, rajata lippusiimalla ja varustaa silmälap
      Ikävä
      74
      889
    9. Elämäni rakkaus

      Sitä sinä olet minulle ollut. Siksi tämä on kai niin vaikeaa. Jos sinä luopuisit niin ehkä se tulisi luonnostaan sitten
      Ikävä
      63
      809
    10. Millainen mulle

      Sitten sopisi?
      Ikävä
      93
      762
    Aihe