Olen viestitellyt muutaman kerran nettitreffeillä mukavan oloisen miehen kanssa ja itse olin siis aloitteellinen osapuoli. Alussa tämä mies kirjoitteli hyvinkin lupaavasti tapaamisesta ja kun kysyin olisiko hän kiinnostunut tapaamaan oikeasti ja hän sanoi kyllä, mutta ei etsi mitään vakavempaa nyt ehkä. Tähän minä vastasin, että minäkään en etsi mitään vakavaa, mutta en myös yhden illan suhteita. Kysyin myös milloin haluaisi tavata ja lisätietoa harrastuksista. Nyt mies ei ole vastannut 3 päivään mitään, mutta on kirjautunut viimeksi 2 päivää sitten. Kuinka kauan siis kannattaa odottaa vastausta, vai pitäisikö vain mennä jo eteenpäin?
Kuinka kauan vastausta kannattaa odottaa?
4
243
Vastaukset
- kenen-ehdoilla-mennään
Ehkä se on töissä eikä ehdi keskittyä ihmissuhteisiinsa kuin vain viikonloppuisin. Se olisikin hyvä merkki, sillä moni täällä netissä pyörivistä treffinmetsästäjistä on työttömiä ja vähän jo "laiskistuneita" tai jo naimisissa olevia pellejä vaan.
Itse en ottaisi enää yhteyttä ellei mitään kuulu viikonloppunakaan. Todelliseen kohtaamiseen valmis sinkkuihminen ei vetkuttele tapaamisten sopimisessa kun kokee löytäneensä mielenkiintoisen tuttavuuden, se nyt on ihan selvä. Ja monilla treffeillä jo käynyt tietää kokemuksesta, ettei mitään voi jokatap. päättää, ennen kuin on tavannut ihmisen naamatusten.
Siispä kyllä se pian selviää oliko mies oikeasti kiinnostunut tapaamaan sinut livenä vaiko ei sittenkään. Mikään ei silti estä sinua etsimästä tässä välissä myös muiden ihmisten seuraa, jos sitä kaipaat. - Odottelevainennainen
Sitä minäkin ajattelin, että jos olis kiinnostunut niin olis ehkä jo vastannut. Itsekkin töissä käyvänä ehdin käydä katsomassa onko vastannut. Mut hyvä siis jos on elämää :D Päädyin kuitenkin poistamaan profiilin ja etsimään seuraa vanhanaikaisesti luonnosta :D Paljon kivempi niin, sitten ainakin tietää varmasti, että toinen on kiinnostunut! Ehkä se truelove odottaa ihan tuolla maailmalla tapaamista ;)
- kplokkaaja
Ei kovinkauan, korkeintaan viikko, sitten plokkaa ja kokeilet toista, ompa näitä.
Ei kannata jäädä roikkumaan, jos ei kiinnosta viestiin vastata. - plokkaaja
Ei kovinkauan, korkeintaan viikko, sitten plokkaa ja kokeilet toista, ompa näitä.
Ei kannata jäädä roikkumaan, jos ei kiinnosta viestiin vastata.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso245250Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1614154Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani143577Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai683113- 902907
- 442796
Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1522677Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist282483- 201735
"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For1221671