Kalaöljyn elohopea vaikuttaa SHBG tavalla kehossa

Tietopaketti24

SHBG rajoittaa vapaantestosteroiinin määrää veressä jolloin lihaskasvu tyrehtyy.

Lehtivihreä eli klorofylliini poistaa elohopeaa jota saadaan pääosin kalaöljystä.

Verenkierrossa testosteroni kulkee vapaana tai proteiiniin sitoutuneena. Testosteronia sitovia proteiineja ovat sukupuolihormoneja sitova globuliini (SHBG), johon on sitoutunut noin 60 % verenkierron testosteronista sekä albumiini, johon sitoutuu noin 38 %. Vapaana verenkierrossa kulkee noin 1–2 % testosteronista. Kantajaproteiiniin sitoutunut testosteroni on tehotonta. Testosteronia erittyy 2,5–11 mg vuorokaudessa ja sen puoliintumisaika verenkierrossa on noin 10 minuuttia.

Puntinnostajat popsii justiin tuota kalaöljyä jossa on elohopeaa vaikka elohopea tutkitusti estää miessukupuolihormooneihin liittyviä toimintoja.

Elohopeaa kelatoi klorofylliini. Kokeile DETOX kuuria niin näet eron..

Lisäravinnetuottajien lobbareihin ei kannata luottaa ne myy kalliita aineita joilla lihakset ei kasva..

Luomulla ne lihakset kasvaa. Neanderilaisetkin söi 2kg punaistalihaa ja vihreitälehtikasveja. Metsästäjäkeräilijät söivät 1kg punaistalihaa ja vihreitälehtikasveja. Molemmat olivat erittäin vahvoja nykypäivänkin mittakaavassa.

Päiväkirjaan vain tuloksia, niin sitä voimailun tilastotiedettä tehdään eikä missään kynäniska lisäravinnelobbarin lobbarin kemikaalipajassa.

6

246

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • okei111111111

      ...

    • BringTheTruth

      Paskaa. Täyttä paskaa. Niin täyttä paskaa, ettei tarvitse edes enempää kommenttia.

    • höördu

      miksi aloitus joka palstalla?

    • Ravintoterapeutti

      Elohopea tulee lähinnä rasvaisenkalan kalaöljystä metyylielohopeana ja säilyy rasvakudoksessa.

      Detoxia ei tarvi tuotteena vaan lisäämällä vihreitä kasviksia ruokavalioon.

      Rasvattoman kalan etyylielohopea luikenee kylllä veteen mutta liukenee myös rasvoihin joten on hankalaa ajoittaa runsaan veden nauttimista juuri aterian ajankohtaan tai miksi ei mutta tuo etyylielohopean määrä on muutenkin mitätön rasvaisten kalojen ja kalaöljyn tiheästi varastoituneeseen metyylielohopeaan.

    • tosiTerve.vielä1932

      Aloittaja olet ihan oikeassa, mutta, kumpi on tärkeämpää lihasten kasvu vai olla terveenä vielä 15 v jälkeen. Siinäpä kysymys.
      ite en ole koskaan treenanut, olen syönyt alle puolet vähemmän ruokaa,,,,, samoin myrkkyjä. Mikään paikka ei ole koskaan kipeä, eikä häiritse unta.

      Niin, jos pystyt panostamaan treenaamiseen, varmaan pystyt panostamaan siistiin oikeamääräiseen ruokailuun, se on ehkä viisaampaa.

      treenaus maksaa hurjasti, myös vaatteet maksaa ja sa aika jonka haaskaat ja viet kumppanilta tai lapsiltasi.

      lisäksi olet vaarallinen jos suutut tai juot alkoholia liikaa.

      • swdefryu

        Taidat olla vähän älymätä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6138
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5597
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2639
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2056
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1768
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      123
      1687
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1613
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1177
    10. Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään

      hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä
      Maailman menoa
      188
      998
    Aihe