Olen tässä omassa päässäni pohtinut suhdettani pitkään, että onko tässä jotain vikaa. Olen luonteeltani ehkä vähänkin liiankin kiltti ihminen, ja ehkä en osaa olla kyllin kriittinen aina muita kohtaan. Olen päälle 20 vuotias nainen, ja kaukohsuhteessa mieheen. Olemme seurustelleet noin puolisen vuotta. Viihdyn miehen seurassa aina kaksin ollessamme, mutta kun olemme erossa, riitelemme melkein koko ajan. Yksi asia mikä ihmetyttää, että mies ei ole käynyt kertaakaan paikkakunnallani. Eli vain minä olen käynyt hänen luonaan. Olemme molemmat työttömiä, että ymmärtäähän sen että rahaa ei ole hänelläkään paljoa käytössä, ja hän on sanonut että rahan takia ei pääse käymään. Tosin hänellä on vähän enemmän kuluja kuin itselläni, mutta silti vähän vaikuttaisi omasta mielestäni siltä, että välittääköhän hän edes. Kaikki hänen sanomisensakaan ei pidä aina paikkaansa, ja jos asiasta mainitsen, riita kääntyy minuun, ja minun syyksi. Rakastan häntä yli kaiken, mutta jatkuvat riidat raastaa. Miehen mustasukkaisuus ja kontrollointi aiheuttaa ongelmia. En saisi pukeutua kuten haluan, enkä tavata oikeastaan ystäviänikään, enkä sukulaisia... Onkohan kellään muulla kokemusta vastaavasta suhteesta? Että olenko sittenkin vain idiootti kun roikun tässä miehessä
Onko järkeä vai ei
3
293
Vastaukset
Ei kuulosta hyvältä pidemmän päälle tuollainen. Katso lähempää joku toinen mies!
- kokmuksenaani
Ei kuulosta hyvältä. Normaali tasapainoinen ihminen ei aseta tuollaisia rajoituksia toiselle ihmiselle, oli tilanne mikä hyvänsä. Et kuitenkaan usko koska olet olevinasi niin rakastunut ja ymmärrät käytöstä koska et arvosta itseäsi. Olet liian kiltti. Elämä opettaa mutta on varoitettu.
- Toinentyttö
Tää on vanha ketju jo mutta sopisi niin hyvin minunkin suhteeseen....tosin se ei natsaa että minä kävisin miehen luona, en voi koska ei asu yksin. Hän käy täällä tai näemme jossain puolivälissä välillä. Yhdessäoloa muutama tunti kerran viikossa..tosi vähän. Erossa ollessa aina riitaa ja toki aina kaikki on minun syyni. Mies on lähtöisin ulkomailta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet
Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.677754Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli652793- 1571971
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä181968Kemijärven festarit 2025
Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️191922Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!
Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h1381811Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?291632- 1021477
- 381361
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411236