ei uskalla katsoa omaa pahuuttaan silmästä silmään, vaan kaivaa sitä mieluummin vaikka homojen perseistä.
Fundamentalistiseen uskoon jämähtänyt paukapää
turmiollista.touhua
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Paimentolaismiehen keksimää sadistista ja julmaa jumalaolentoa palvomalla ei voi olla muuta kuin sadistinen ja julma. Toki se vaatii muutenkin pehmoisen pään että näihin paimentolaismiehen keksimiin nuotiotarinoihin hurahtaa.
Homojen perssilmiä on vissiin helpompi tiirailla, kuin omaa mieltään.
mutta nyt tätä ihanuutta saa erikseenkin! Kyseessä on tosi iso hupullinen PVC-hmokortsuviitta, joka puetaan päälle sadeviitan tapaan, eli Mukana tulevat myös ydinsuoja"kengät"! Erinomainen varusesine evankelireissuja varten, jota niin ah, vihåmastaan homoudesta voisi saada ensikikauksen kokkeliin.
homooot, en minä.
t. evanikelista
Raamattuhan kertoo kaikkien ihmisten pahuudesta. En ymmärrä miks haluut nähdä uskovaiset jotenkin erityisen hyvinä. Ei kaikki uudestisyntyneet kristityt uskovaiset oo pyhiä mutta jokanen uudestisyntynyt kristitty uskovainen on vanhurskas.
Et näköjään ymmärtänyt aloituksen pointtia. Tarkoitus oli sanoa, että oman itsen pahuuden näkemättömyys, sokeus, näkee pahuutta muissa. Sitten se sokea näkemätön omassa itsessä oleva pahuus hyökkää sen toisen kimppuun, mielellään puolustuskyvyttömän, kuten uskovaiset hyökkäävät homojen kimppuun, muun muassa, vihattavia ryhmiähän teillä riittää.
Mihin lahkoon muuten itse kuulut, mikä oppi sinun uskomuksesi sanelee?
Voih.. tosi ikävää että oot joutunu näkemää vihaa elämässäsi. Toivottavasti saat vapautua siitä. Jeesus on sun kanssa. Ei tarvii pelätä mitään.
Uskon Jeesukseen: )