Moi !
Oon 12w ja jotenki vaa eksyin tälle palstalle..
Mua kiinnostais saada TÖITÄ että saan rahaa HELPOSTI PALJON. Eli oisko mahollista että voisin esim. kotona tietokoneella tehä jotain?
Vai miten voisin saada HELPOSTI rahaa PALJON ?
kiitos niill jotka vastaavat !
Oon 12w ja jotenki vaa eksyin tälle palstalle..
Mua kiinnostais saada TÖITÄ että saan rahaa HELPOSTI PALJON. Eli oisko mahollista että voisin esim. kotona tietokoneella tehä jotain?
Vai miten voisin saada HELPOSTI rahaa PALJON ?
kiitos niill jotka vastaavat !
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jos olisi varma tapa tehdä PALJON rahaa HELPOSTI, uskoisitko että tästäkin maasta löytyisi noin viisi miljoonaa tarjokasta alalle?
Lue kaksi uusintä Aku Ankkaa. Sieltä löydät helpon tavan. Mutta muuta ennen aloittamistasi johonkin muuhun maahan. Jos asut Suomessa, rahaa kyllä tulisi, mutta sinä et sitä saisi.
Kun Ahonen voittaa sen hienon auton mäkiviikon kilpailuista, hän antaa sen suoraan verottajalle. Jos hän myisi sen ja maksaisi verot siitä, hänen pitäisi maksaa enemmän veroja mitä hän saisi siitä autosta. Nyt verottaja joutuu maksamaan sen lahjaveron siitä autosta, tulee sillekin kalliiksi.
Ei ole vielä maailma opettanut sinua, jos meinaat tehdä helposti rahaa ja nopeasti. Jotkut väittää, että se onnistuu vain huijaamalla tai ryöstämällä pankin, mutta niissä tapauksissa joutuu liikaa katsomaan olan yli.
12-vuotias kun ei vielä voi tehdä kovin erikoisia hommia. Ainoa, mitä voisit yrittää (tosin tarvitset vanhempiesi luvan), on ohjelma-avustajana toimiminen. Monessa leffassa ja mainoksessa tarvitaan fiksuja nuoria. Mutta muista, että siellä pitää osata käyttäytyä ja hommiin tullaan silloin, kun ohjaaja käskee ja lähdetään, kun ohjaaja antaa luvan. Myöhästyä ei kannata.
Katso puhelinluettelosta Ohjelma-avustajat ry
..joka mahdollistaa tavallisen, 18 vuotta täyttäneen, "pulliaisen" pääsyn katsomaan, kuinka elokuvia/tv-sarjoja tehdään. Kameran linssipuolelta. Jos kiinnostuit, laita jäsenhakemus vireille:
Laadi kirje, jossa kerrot itsestäsi, harrastuksistasi ja/tai elämästäsi yleensä. Lisää hakemukseesi kaksi passikuvaa, syntymäaikasi, mutta ei sos.tunnarin loppuosaa.Kerro myös, mistä kuulit meistä. Lisäksi tarvitaan strategiset mittasi, ja pitkäjänteisyyttä
sillä hakemuksesi käy ensin hallituksen kokouksessa ja vasta sen jälkeen tulee kutsu seuraavaan hallituksen kokoukseen ja haastattelutilaisuuteen. Emme tarvitse näyttelijöitä, riittää kun olet kiinnostunut ja sulla on aikaa. Useinmiten kuvaukset tehdään klo 08.00-17.00, mutta muulloinkin. Laita nyt kaikki tiedot (Muista passikuvat 2 kpl!)kuoreen ja sen päälle raapusta:
os. Ohjelma-avustajat Ry
PL 275
00531 HELSINKI
Ja sitten vain odotat kutsuamme!
Terveisin Ohjelma-avustajat Ry, jäsenrekisterinhoitaja