Mulla on yks yksinhuoltaja nainena kiikarissa. Joudun varmaan tutustumaan hänen lapseensa. Osaan tulla lasten kanssa toimeen. Miten kannattaa käyttäytyä ettei musta tule sellaista teennäistä nice guy-modea päälle ja samaan aikaan tulisin sen lapsen kanssa juttuun, jotta olisin hyvässä valossa
Tartten neuvoja yksinhuoltajan pokaamisessa
9
148
Vastaukset
- Nujna
Lapsen aika ei ole vielä. Tapailkaa alussa kahden kesken niinkauan että suhde on vakaalla pohjalla. Mietit sitten vasta lapsen kohtaamista kun on sen aika. Silloinkin parempi yllättäin kuin suunnitellusti.
- Hyväneuvo
Tämä on hyvä neuvo.
- LapsetVaistoo
Lapsen kanssa helpoin tulla toimeen, elä yritä liikaa, anna aikaa, ole oma itsesi, mut jos oot feikki, niin lapsi ei tykkää, sille taas et voi mitään, jos oot pelle, eli paljastut.
- lapsetonkivoja
Moi. Kirjoitat, että tulet hyvin lasten kanssa hyvin toimeen ja silti kuitenkin kyselet täällä höpö höpö palstalla miten käyttäytyä lapsen kanssa.
Taidat vaan jännittää, ja luulen, että enemmänkin sitä mitä tämä neitonen sinusta ajattelee, kuin sitä, mitä lapsi sinusta tykkää.
Annat mennä niin vaan kuin miten aina olet lasten kanssa.
Lasten kanssa on helppo tulla toimeen, siis ainakin silloin kun ne ei ole omia. Siinähän on usein sellainen pieni vieraskoreus lapsellakin päällä, että ei juuri "pimeitä" puolia näytellä, ja vielä kun lapsi tietää, että tältä aikuiselta saa vaikka sirkushevosen, niin tilanne on aluksi aina otollinen luoda hyvä suhde.
Kunnon leikit vaan tulille niin hyvä tulee.
Hyvin se menee, se menee juuri niinkuin pitääkin.
Tsemiä. - shdfsg
Juu, tutustu siihen naiseen nyt ensin. Siinä on ihan tarpeeksi haastetta, jos mielii välttää saman minkä se nainen on jo kokenut miesten kanssa.
Ja muista ehkäisy, sitten kun sen aika koittaa. - Väistämätön
Valitettavasti lapset tunnistavat näädät. Status ja raha ei sokaise lapsiin. Lapset on aitoja eli tulet jäämään kiinni.
- Hyvä.neuvo
Olet melkoisen tumpelon ja avuttoman oloinen jannu.
Teidän välit säilyvät hyvinä ja lähes neitseellisen koskemattomina, kun et ryhdy yksinhuoltajan ja hänen jälkeläisensä kanssa mihinkään kanssakäymiseen. - parasneuvo
Pysy erossa yksinhuoltajista ja heidän lapsistaan! Säästyt monelta harmilta.
- Nainen_28v
Jos ajattelet naista vain yh:ksi olet jo mennyt päin mäntyä. Deittaillessa nainen haluaa olla nainen. Lapsen tapaaminen kannattaa vasta kun homma sujuu naisen kanssa kunnolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai908596Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki424748Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414421Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit462633Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.991510- 401306
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441256Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641162Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391160Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1671100