Turisas

Nyygoord

Mitä mieltä debyyttialbumista???

7

469

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • paska

      paska!

    • Mozart

      ...se olisi tursaiden viimeinen musiikillinen uloste.

    • että

      aivan loistava levy.

    • Shadow_of_Satan

      Ei toimi Turskan musiikki levyllä eikä livenä. Menköön sinne Saksaan, eikä tulis takasin.

      • thedraperyfalls

        Tässäpäs oikein suomi24.fi:n parhaimpia keskusteluita. Ensimmäiset neljä saman ihmisen kirjoittamia kenties?! Ja viimeisin "puhujan pallille astunut" perustelee kantansa hienosti!

        Mielestäni battle metal on helvetin hyvä levy. Soundien eteen on tehty paljon työtä ja bändi kuulostaa omaperäiseltä.
        Esim. The land of hope and glory alkaa erittäin omaperäisesti, eivätkä sovituksetkaan mitään yksinkertaisimpia ole, hienoja jippoja pitkin biisiä. Ehkä tuon päälle on sitten hankala ymmärtää jos ei muutenkaan ole ko. genren suurimpia faneja, mutta perustelut olisivat kyllä paikallaan, koska ensimmäiseksi levyksi tuo on helvetin taitavasti tehty/soitettu levy. Koko levy jatkaa tasaisella laadulla, mikä on hieman sääli, vaikka koukkuja ilmaantuu jokaisessa kappaleessa runsaasti, niin hyvät ja ei niin hyvät biisit erottuvat mielestäni liian selvästi toisistaan.

        Live esiintymisestä en sitten tiedä, mutta jos shadow_of.... on nähnyt ko. bändin tuskassa, niin siellähän bändi kärsi tietääkseni teknisistä ongelmista, joka varmasti vaikutti esiintymiseen.

        Mielestäni erittäin omaperäinen bändi, varustettu ulottuvuudella, hyvillä biiseillä monipuolisella soundimaailmalla ( mm. midnight sunrisessä olen kuulevinani lankapuhelimen pirinääkin :D ) hyvällä kerronnalla (prologue r.r.r= rexi regi rebellis, joka perustuu Topeliuksen välskärin kertomuksiin) synatkin on saatu kuulostamaan täällä levyltä loistavilta, joka on varmasti suuresti loistavien samplejen sekä softien ansiota :D.

        -lp-


    • Turisasjastonehaisee

      Turussa ja stone ovat perseestä molemmat. Hämeenlinnassa yks hampaaton juoppo aina jankuttaa STONESTA joka oli maailman paskin bändi!

      • KauanKesti

        10 vuoden jälkeen kuitenkin avauduit?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      128
      4639
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      29
      3377
    3. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      20
      3315
    4. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      47
      2979
    5. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      51
      2965
    6. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      122
      2839
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      18
      2590
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2315
    9. Vornanen ja oulainen

      Voi voi Ville mihin sekaannuit🥶
      Oulainen
      9
      2199
    10. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2135
    Aihe