Al-Assad on ihmisoikeuksien pahin vihollinen

Syyrian presidentti al-Assad tappaa yhä omia kansalaisiaan hirvittävällä tavalla. Jotka eivät kuole heti päähän ammuttuun luotiin, heidät viedään kidutettaviksi ja heitä kidutetaan niin kauan, että henki lähtee.

Mitä enemmän al-Assad tappaa kansalaisiaan, sitä suositumpi hän on Putinin ja Venäjän kansan silmissä. Venäläiset hävittäjät pommittavat Syyrian siviiilikohteita auttaen al Assadia hävittämään Syyrian kansa lopulta sukupuuttoon. Sen jälkeen Putin ja al-Assad voivat aloittaa kaikkien aikojen hurjimman voitontanssin keskenään.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Länsimaat, USA etunenässä ja EU perässä, Suomea myöden, yllyttivät syyrialaisia aseelliseen kapinaan Syyrian hallitusta vastaan 4-5 vuotta sitten. Aseellinen kapina on kuitenkin riskibisnes. Ja rikokseen yllytys on rikos.
Hallituksella on laillinen oikeus kukistaa aseellinen kapina. Näin mm. Suomessa, Yhdysvalloissa, Saksassa jne. Tietysti keinoista pitää voida keskustella, kuten nyt Turkin kohdalla. Mutta urkin osalta pitäää ottaa huomioon.
Jos kapinallisten aseellinen toiminta loppuisi, loppuisi myös sota. Rauhanturvaajat voisivat silloin nopeasti astua kuvaan mukaan.

Äänestä
  • Lännen pitää nyt myöntää tuo erehdyksensä. Avustuskuljetukset ja saartojen purkamiset hyvä alku. Mutta perusasia on, että aseellinen kapina ei passaa.

    Äänestä

Aloittajalle tiedoksi että Assadin puolue on varsin liberaali. Se poisti Syyrian perustuslaista määräyksen että presidentin on oltava muslimi. Tästä syystä monet extreme-muslimit ja ISIS vastustavat Assadia. Hänen katsotaan pettäneen Islamin.

En ymmärrä länsimaiden halua poistaa Assad. Haluammeko Syyriasta islamilaisen valtion, joksi se muuttuu mikäli Assad poistuu kuvioista ? Minusta Turkki ja Irak jotka ovat kääntyneet Islamilaisiksi valtioiksi riittää. Jos syyriakin muuttuu sellaiseksi, niin Euroopan on syytä alkaa pelätä näitä maita. Niillä olisi amerikkalainen aseistus ja 130 miljoonaa Jumalan puolesta sotaa käyvää asukasta.

Äänestä
  • Olen samaa mieltä . Venäjä teki oikein tukiessaan laillista hallitsijaa.
    Usa ja muut tukijat olisi ensisijassa muutettava politiikkaansa.

    Äänestä

Assad on niinistön veroinen laillisesti.

Äänestä

Syyrian presidentti al-Assad on piikki USAn ja Israelin lähi-idän politiikassa ja siksi USA ja Israel järjästivät Syyriaan sisällissodan.
Nyttemmin vasta ovat monet huomanneet sen ja mitä siitä on seurannut=täysi kaaos

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


taaltapesee kirjoitti:

Syyrian presidentti al-Assad tappaa yhä omia kansalaisiaan hirvittävällä tavalla. Jotka eivät kuole heti päähän ammuttuun luotiin, heidät viedään kidutettaviksi ja heitä kidutetaan niin kauan, että henki lähtee.

Mitä enemmän al-Assad tappaa kansalaisiaan, sitä suositumpi hän on Putinin ja Venäjän kansan silmissä. Venäläiset hävittäjät pommittavat Syyrian siviiilikohteita auttaen al Assadia hävittämään Syyrian kansa lopulta sukupuuttoon. Sen jälkeen Putin ja al-Assad voivat aloittaa kaikkien aikojen hurjimman voitontanssin keskenään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu