Palstanaiset

Gallupoija

Miten koette vartalonne tuijottelun? Mitä ajattelette, kun saatte miehen kiinni takapuolenne katselusta?

19

362

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kilttiatm

      Tuojottelen salilla naisia aina koska siellä käy kauniita naisia ja mietin että kumpa pääsisi panemaan niitä.

      • Gnly

        Varo ettet saa loppuelämän porttaria. Tällaisia jaellaan usko pois.
        Vedä räpylään ja sen jälkeen mene salille treenaamaan.


    • vanhanpiiantuska

      Minä pyrin pukeutumaan niin ettei mitään näy. Sillä pääsee noista murheista.

    • Miten voi saada jonkun kiinni pyllyn tuijottelusta? Mulla ainakin on pylly takana ja silmät edessä, olisi melkoisen narsistista olettaa, että kaikki perässä kulkevat tuijottelisivat perää.. Tosin kerran sain yhden tyypin kiinni peilin kautta pyllyn tuijottamisesta. Mutta onneksi mulle on aikalailla sama mitä kukakin katsoo ja teen asuvalintani oman mukavuusalueeni puitteissa. En ymmärrä naisia, jotka pukeutuvat esim. avonaiseen kaula-aukkoon ja valittavat tuijottelusta, kun omilla pukeutumisvalinnoilla voi kuitenkin vaikuttaa tuijottelun määrään. Ne harvat kerrat kun joku on jäänyt ihmettelemään mun tissejä olen ollut lähinnä huvittunut. Ainoastaan suun ja huulten liiallinen tuijottaminen saa minut tuntemaan olon vaivautuneeksi.

      • vanhanpiiantuska

        Tuo on se mitä itsekään en ymmärrä, että vetästään ittensä johonki makkarankuoreen ja sit ollaan loukkaantuneita ku miehet tuijottaa. Sitä saa mitä tilaa.


      • ATM-automaatti

      • Fanittaja

      • Toivotontapaus

        Naisilla on kuudes aisti millä he havaitsevat miesten tuijotuksen takaapäinkin.

        Kyllä minä ymmärrän niitä naisia jotka valittavat tuijottelusta. Onhan se nyt ihan eri asia, jos tuijottelija ei olekaan viehättävä. Eihän se nainen sitä epäviehättävää miestä varten paljastele!

        Olenkin usein miettinyt, että olisiko teknisesti mahdollista toteuttaa vaatteita, joiden kantaja voisi päättää kuinka paljon ne paljastavat kullekin vastaantulijalle. Oletusarvo voisi olla burkan peittävyyden tasoa, mutta sitten kun tulee oikein komea mies vastaan niin asu näyttäisikin vesirajaminimekolta. Jos tällaisen pystyisin kehittämään, minusta tulisi multimiljonääri ja saattaisin saada edes pari kullankaivajaa liehittelemään.


      • ätmittelijä

      • muistaja
        ätmittelijä kirjoitti:

        HC-ätmel sai piiskasta.

        Pikkulikka on pienitissinen, tuolla kurpalla on aika isot tissit.


    • Riiiiiiiiiii

      Elämä menisi tylsäksi jos toista sukupuolta ei voisi ollenkaan katsoa. Kunhan nyt ei vaikuta ihan hullulta (suu auki tuijottaminen minuutin verran). Huudella ei tarvitse, vaikka kommentoinninkin voi tehdä kiltisti.

    • Palstanainen

      Mistä sen tietää jos joku tuijottaa persettä, joten miten vois "saada kiinni" sellaisesta? Jos tuijottaa, niin ihan vapaasti, on se niin hieno perse, että sietää sitä tuijottaakin... Mutta siis, eipä paljon kiinnosta.

      • Toivotontapaus

        Aina ne naiset jostain sen tuijottelun näkee, vaikka luontaisista peilipinnoista, kuten ikkunoista. Ja mikäs siinä, jos sinä olet tuota mieltä, mutta toiset naiset pitää tuijottelua seksuaalisena häirintänä.


    • Nainen_28v

      Imartelevaa. Katsoa voi aina. Kyllähän sitä itsekin tuijottaa miesten pyllyjä ja tsekkaa kellä on sormus yms. Monta kertaa olen kyllä miettinyt mitä vastaan jos mies sattuisi kysymään mitä tuijotan.

    • nimimerkitönj

      Jaa-a enpä ole asiaa miettinyt tai ajatusta aiheelle suonut. Luulenpa ettei sitä juuri tuijotella, kuin kotona.

    • Mitätölläät

      Nostan nokan pystyyn ja yritän näyttää mahdollisimman ylimieliseltä ja tympeältä, paitsi jos tuijottaja on komea YTM.

      • Ex----------PUA

        Sama... Minun takapaksia saa vain YT -miehet.


    • Yleensäkään en pukeudu niin, että paljoa huomiota herättäisin. Mutta kesäisin, jos joku minua shortseissa tuijottaa, annan olla. Itsesuojeluvaistosta lähden kuitenkin ripeästi karkuun, jos kyseessä on kulttuurin rikastuttaja.

      • Ex--------PUA

        Sama... Paitsi jos se on taisteluytmi -kulttuurinrikastaja. Sellainen saa takapaksiani... Grrrrr... ;P Tulispa jo kesä!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      125
      1268
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      924
    3. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      94
      904
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      23
      857
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      286
      750
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      94
      730
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      646
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      34
      638
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      50
      581
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      131
      558
    Aihe