Käyköhän siinä niin, että poliisit joutuvat omilla partioinneillaan valvomaan katupartioiden toimintaa?
Katupartiot kuormittavat poliisin työtä?
työmääräkasvaa
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Haista sina muslimi rotan persereika.
Kuormita siinä saatanan vasurihomo sitä persereikääs vaan perkele. Älä yritä ajatella niillä olemattomilla suvakin paska-aivoilla mitään kun et siihen kykene ja painu naimaan muslimeja perseeseen vitun saatanan vihervasurihintti
SE TIKKA OSUI !
Tekikö kipeetä?
onko aloittaja joku ääliömäinen idiootti-joka luulee vedättävänsä kansaa-hupijutuillaan !!!
penikkatautiset idiootit keksivät katupartioista kaikkea PASKAA-kun ite ovat katukelvottomia saatanan lättäpäitä-jotka eivät uskalla auttaa pulaanjoutunutta !!!
No aloittaja osui just asian ytimeen. No että silleen.
No niin, unohti vaan kertoa sen että aina ne on kuitenkin teikäläisiä jotka sieltä putkaan lähtee.
Miksiköhän näin?
Ei lähde putkaan, jos partioimaan lähtee asenteella, ettei ota järjestyksenvalvojan tehtäviä itselleen. Omia havaintoja voi kukin nähdä, vaikka iltalenkillään, ihän yllättäen. Havainnoista on silloin tehtävä ilmoitus poliisille, jos tilanne niin vaatii.
Ainoa ryhmä joka tässä maassa kuormittaa poliisia (mamujen lisäksi) on nämä todelliset rasistit ja suomen kansan viholliset eli vasurianarkistipellet jotka ei saa mitään muuta aikaan kuin joutavaa älämölöä ja paikkojen hajottamista ja ihmisten kiusaamista saatana. Painukaa töihin perkele!