Suomi haluaa palauttaa turvapaikatta jääneet
pakolla-Irakiin
1066
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Eikö niitä voi laittaa valmiiksi jo täällä laatikoihin?
https://www.google.fi/search?q=iraq massacre&biw=1302&bih=935&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi6leS16LPKAhUhpnIKHWSaAu4Q_AUIBigB
Palautus aloitettava mahdollisimman pian
Oliko ylelle kovakin yllätys että ilman turvapaikkaa jääneet halutaan palauttaa. Eikös se ole vähän niinkuin ideana tässä turvapaikan saannissa, että vain ne jää, jotka saavat paikan,
sprrältä mitään ilman saa ellei anna suosiolla munaa rumalle siideri valaalle niin lähtö tulee maasta pakolla!!
Sehän kuuluu jo kuluttajan suojaan, että voi palauttaa pintavialliset, käyrät ja puolimädät yksilöt toimittajalle takaisin.
Mites yle näin "ikäviä" uutisoi, vai onko tarkoitus hakea sääliä amtuille?
Siis matuille.
Haluta voi vaikka kuun taivaalta, mutta jos Irak ei taivu palautussopimukseen niin pirun paha on väkisin ketään palauttaa. Se on ulkoministeri Soinin vastuulla solmia se palautussopimus.
Siinä mitään sopimuksia tarvita, täältä on ennenkin karkotettu loisia irakiin.
Onnistuu se muiltakin mailta. Jopa somaliaan voi palauttaa jos vaan haluaa.