Sebbin implantit The Lookilla

The Look on ottanut käyttöönsä uudet sebbin merkkiset implantit, onko kenelläkään kokemuksia näistä implanteista? Netistä löysin lähinnä jenkkien kokemuksia, mutta olisiko täällä ketään kuka tietäisi..
201509
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Onko USA:n viranomaiset hyväksyneet ne? Yleensä se on paras tae että implantit on turvallisia. Muuten outo uusi merkki on kyseealainen jos vaihtoehtojakin on olemassa. Itsekin maksoin aikanaan muutaman satasen enemmän että sain laadukkaat implantit enkä ole katunut valintaani.

Äänestä

hmmm. tää alko kyllä kiinnostaa. Googlaisin kyseistä implanttia ja ei siitä ainakaan mitään negatiivista ollut kirjoiteltu... ilmeisesti ollut käytössä maailmalla jo tosi kauan. Oliko tää sit hinnaltaan muita edullisempi vai?

Äänestä
  • On oltava halpa koska Look yrittää haalia asiakkaita halvoilla hinnoilla. Halvalla implantilla saadaan kuluja pienenmmäksi.
    Millä klinikalla näitä tarjotaan vaihtoehdoksi, Virossa vai Kreikassa? Look on vain välitysfirma joka välittää potilaita ulkomaisille klinikoille.

    Äänestä

  • Mikähän_laadultaan kirjoitti:

    On oltava halpa koska Look yrittää haalia asiakkaita halvoilla hinnoilla. Halvalla implantilla saadaan kuluja pienenmmäksi.
    Millä klinikalla näitä tarjotaan vaihtoehdoksi, Virossa vai Kreikassa? Look on vain välitysfirma joka välittää potilaita ulkomaisille klinikoille.

    Kävin konsultaatiossa Lookilla ja ihan saman hintaiseksi tulee leikkaus Sebbineillä kuin muillakin implanteilla. Tutkailin netistä infoja ympäri maailmaa ja kirjoitukset olivat kyllä positiivisia.

    Äänestä

  • SebbinNebbin kirjoitti:

    Kävin konsultaatiossa Lookilla ja ihan saman hintaiseksi tulee leikkaus Sebbineillä kuin muillakin implanteilla. Tutkailin netistä infoja ympäri maailmaa ja kirjoitukset olivat kyllä positiivisia.

    Siis ASIAKASHINTA voi olla sama, mutta tukkuhinta eri. Ilmeisesti leikkaava klinikka on tehnyt sopimuksen Sebbin paikallisen maahantuojan kanssa, eikä Look pysty vaikuttamaan siihen.

    Äänestä

Sebbin on tasokas Sveitsiläinen implantti. Sitä on käytetty Suomessa ja Ruotsissa jo vuosia Keski-Euroopan maiden lisäksi.

Äänestä
  • Joo samaa tietoa mulla, yhdellä jenkkisivustolla luki et ollut käytössä jo 30 vuotta.. se on aika pitkä aika ja niitä on sinä aikana varmasti aika monet asennettu..

    Äänestä

"The only breast implants that have FDA approval are Allergan, Mentor and Sientra. The others do not."

Geeli jota lähes kaikki valmistajat ymmärtääkseni käyttävät on FDAn hyväksymä medical grade silicone. Mm. Cityklinikan itsetekemästä kirjoituksesta voi äkkiseltään saada kuvan ikään kuin itse implantti olisi FDAn hyväksymä.

Group Sebbin on 30 vuotta vanha ranskalainen yhtiö, joka sijaitsee Pariisissa. Vaikuttaa ihan turvalliselta, vaikka julkiset tutkimustulokset puuttuvat. Ilmeisesti tähän on tosin tulossa muutos lokakuussa 2016...

Äänestä

Mulla kävi frendi ottamassa nelisen kuukautta sitten sebbinit, musta ne näyttää jotenkin paremmalta, kun tavalliset pyöreet tai anatomiset implantit. Tietty varmasti myös kirurgi, joka leikkaa vaikuttaa paljon lopputulokseen.

Äänestä

Mä kuulin, ettei erikoiskirurgit suosittele Nagor implanttia käytettäväksi, mutta jotkut klinikat käyttää sitä silti

Äänestä

Mikä on 'erikoiskirurgi'? Missä sellaiseksi opiskellaan?

Äänestä
  • joka laittaa eri implantit.

    Äänestä

laitettiin ja nyt meni vikaan…omaa tyhmyyttäni uskon firmaan,missä ei lääkäriâ,vaan entinen Guess liikkeen myyjä,joka vaan laittelee selfieitä eestä ja nassusta,mut ei takaa????kuinka kauan näiden puoskarien annetaan polskuttaa?

Äänestä
  • Ei kai se entinen myyjä leikannut sinua? Klinikan plastiikkakirurgi sen leikkauksen tekee eikä varmaan tee leikkausta sokkona "vaatemyyjän" ohjeiden perusteella.

    Äänestä

Se on ihan eri asia mitkä implantit kuluttaja suomalaiselta välitystoimistolta ostaa kun mitkä implantit rintoihin leikkauksessa laitetaan. Mitään muuta et Tallinnan päässä saa kun silikonipassit. Et lääkärin allekirjoittamaa leikkauskertomusta jossa lukee minkä merkkiset implantit on laitettu.
Vaikea lähteä haastamaan jälkikäteen ketään kun missään ei näy mistä implanteista olet maksanut!
Kuullut monta eri kertomusta siitä kun implanttien vaihdon yhteydessä rinnoista on löytynyt eri merkkisiä ja kokoisia implantteja. Ts. halpoja implantteja joita ei saisi tänä päivänä edes käyttää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Trinsessssa kirjoitti:

The Look on ottanut käyttöönsä uudet sebbin merkkiset implantit, onko kenelläkään kokemuksia näistä implanteista? Netistä löysin lähinnä jenkkien kokemuksia, mutta olisiko täällä ketään kuka tietäisi..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu