Saatte nähdä, että tämä kaikki paska pakolaisvirtoineen on Putinin tekosia.
Venäjä pakolaisvirtojen takana
totuustuleevieläesiin
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Putin ei ollut rååtsin kautta saapuvien isis-sotilaiden maahansyöksyn takana. Se oli vittuilua rååtsalaisilta, hehän ovat aina käyttäneet maatamme jonkinlaisena "kaatopaikkana".
Tänne roudattiin mm. "mustalaiset" about 500 vuotta sitten, koska he eivät halunneet "oppia rååtsin kieltä", eivätkä myöskään halunneet maksaa veroja, niin sitten rååtsalaiset ajattelivat, et lähetetäänpä ne sinne "itä-rååtsiin", rikastamaan kulttuuria.
"Mustalaisista" maksettiin tapporahaa vielä 1800 luvulla.
Sitävastoin -90 luvun alussa saapuneet "työhalukkaat ja kykyiset" somalit olivat vittuilua venäjältä.
Nämä nyt venäjällä loisivat ja vuoroaan odottavat isis-sotilaat eivät ole tervetulleita venäjälle, ja Putin lähettääkin heidät tänne kohta.
Venäjällä se soluttautuminen mm. politiikkaan ei ole niin helppoa kuin täällä meillä.