Hyvä uvaus miten nainen hluaa pahaa poikaa: https://www.youtube.com/watch?v=FpAmnd1jXmA
Mercedes Bentso haaveilee murhaajasta
seen
13133
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Mercedes Bentso kuulostaa jo nimenä Jännä-Jennalta.
Katos vaan, biisi hybristofiliasta.. muuten 1/5 trollialoituksesta.
Ettekö te ymmärrä ironiaa? Mercedes Bentsohan on tullut tunnetuksi nimen omaan stand up-koomikkona.
Ja stand-up koomikot ovat tunnettuja siitä etteivät he ole ollenkaan ongelmaisia ihmisiä.
Myöskin, eikö se "vitsi, vitsi" ole aika kuultu puolustus esim persuöyhöttäjien suusta?
Musta tossa nimen omaan vituillaan naisille, jotka haluaa "pahoja poikia". Ironiassa viedään usein, joku naurettava asia äärimmäisyyksiin ja sen kautta osoitetaan sen naurettavuus
Ja ironia voi usein epäonnistua. Naurettavuuden viesti menee harakoille, ja asia nähdään coolina ja tavoiteltavana.
Olen usein lukenut Tvtropes.orgia, missä median luomia käsitteitä dekonstruoidaan. Miettimättä tuli tästä mieleen nämä kaksi:
http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/DoNotDoThisCoolThing
"This trope is especially easy to fall into when a piece of media aims for a realistic portrayal of why people get lured into things like drinking, smoking, being promiscuous, doing drugs, getting into dangerous situations, ... The trick is finding the balance between getting the audience to understand the appeal and understanding why these things are bad. If the negative aspects don't come across as outweighing the appeal, this trope comes into effect. This makes the vice into Forbidden Fruit and therefore much more appealing when the audience is told not to do it."
Edellisestä esimerkki: Elokuvassa Natural Born Killers oli tarkoitus että päähenkilöitä paheksuttaisiin, mutta kävikin aivan päinvastoin. Viimeisin tapaus: Breaking Bad. Tunnollisesta perheenisästä ja kemianopettajasta tulee häikäilemätön huumekeisari. Tämähän on jokaisen kiltteydestään kärsivän ätmin päiväuni!
Ja pariksi toinenkin käsite: http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/EvilIsSexy
Kyllä nää sen tietää, mutta kun on vaan kiva trollailla :)
Eikä biisi itsessään liene täysin mustavalkoinen kannanotto, olihan Bentsollakin väkivaltainen poikaystävä ja vietti jännittävää elämää, kunnes sitten viimein meni yli äyräiden.
Ei kaiken pidäkään olla yksitulkintaista.
NBK oli elokuva väkivallasta ja se oli samalla tutkimusmatka amerikkalaiseen kollektiiviseen pimeimpään alitajuntaan, jota on mahdotonta erottaa mediasta.
Se kauhistutti niitä, jotka olivat kauhistuakseen ja ihastutti niitä, joita ihastuttaakseen.
Täytyy muistaa, että Clockwork orangenkin ilmestyttyä aikanaan suomessa, tampereeltakin löytyi pian copycat-jengi, joka näki leffan ennen kaikkea inspiraatiokanavana..
Toisia vain tuollainen kovien panosten meininki luonnostaan kiinnostaa, eikä sille ole tehtävissä mitään.
Ei niin pimeää tai sairasta skenaariota voi ollakaan etteikö se jotakuta viehättäisi -> Isis.
Lutka tainnu vetää liikaa bentsoja. Tuohan on entinen narkkari. Tai ehkä vielä nykyinenkin. Kukapa tietää ?.
Ihanan erottinen nainen. Upea video.
Vähän outo aihe, mutta sitäkin kiinnostavampi. Mua on aina kiehtonut kaiken maailman pervot ja friikit, sekopäät ja poikkeavuudet. Kaiken lisäksi Pedro Almodovar on mulle kuin on todellisuus itse, ja kuvantaa sen mitä muuten ei näe.
Tämä paha poika- syndrooma naisen kohdalla on aika leimi, sillä sen syntysyyt liittyvät löyhästi vallankäytön esiasteisiin. Nainen tässä keississä luovuttaa itsenäisyytensä pois saadakseen tilalle orjuuden, jossa hän ei ole enää vastuussa mistään, ei edes elämästään. Se on eräänlainen täydellinen vapauden tila, absoluutti. Periaatteessa on niin, että miehellä ei ole tässä valtaa lainkaan, sillä nainen on luovuttanut sen hänelle ja nyt lymyilee sen suojissa kuin linnakkeessa. Miehestä on tullut naisen käänteinen vallan väline, joka armottomasti käy itsensä kimppuun ultimaattista voimaa vastaan, eli itseään. Mies on tässä aseyelmassa kadonnut täydellisesti. Me emme näe hänestä jälkeäkään.
(Naurua)
Tänä aamuna oli aamuteeveessä kertomassa uudesta levystään ja murhaaja-rakkaastaan, molemmat kuulemma ovat rauhan asialla ja vastustavat väkivaltaa...
Mercedes Bentso on keskinkertainen paskaa musiikkia tekevä älykääpiö joka seurustelee murhamiehen kanssa vain saadakseen julkisuutta.
Anteeks mut kuka tää Bentso on never höört???? Joku mitäänsanomaton räppäri vai mikä??
No voipi olla että on kylmänä kohta, kun avokilta palaa hermo.
Miten naiset voikin olla näin idiootteja.