Ruotsalaiset kiusaa sotaa paenneita sijoittamalla

Ruotsin valtio kiusaa sotaa Syyriasta paenneita sijoittalla heidät aluksi linnoihin.
Toivottovasti Suomen valtio ei sorru vastaavanlaiseen rasismiin, vaan mahdollisimman osaa tarjota heille omakotiasumista.
http://www.finnleaks.net/linnan-olosuhteet-eivat-kelvanneet-syyrialaiselle-turvapaikanhakijalle-kirjoitti-vihaisen-kirjeen-metrolle/
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Voi vittu mitä vaatimuksia. Menisi kotiinsa ja saisi kranaatin päähänsä.

Äänestä

olihan vaatimukset... missä on omatoimisuus??

Äänestä

Miten voidaan edes haaveissa kuvitella, että muslimi tekisi edes jonkinlaista tuottavaa TYÖTÄ? Suomeen tunkeutuneista pelkkää ilmaista ylläpitoa ja viihdettä ja paneskelua hakevista irakilaisista paskoista yksikään ei tee koskaan mitään työtä.

Muutama yrittää hetken pizzayrittäjänä ja sekin on puhdasta harmaata taloutta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


juiyh kirjoitti:

Ruotsin valtio kiusaa sotaa Syyriasta paenneita sijoittalla heidät aluksi linnoihin.
Toivottovasti Suomen valtio ei sorru vastaavanlaiseen rasismiin, vaan mahdollisimman osaa tarjota heille omakotiasumista.
http://www.finnleaks.net/linnan-olosuhteet-eivat-kelvanneet-syyrialaiselle-turvapaikanhakijalle-kirjoitti-vihaisen-kirjeen-metrolle/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu