Tää on jo demis mut laitetaan nyt tännekki
Eli huomasin tossa itselleni tanssiryhmää etsiessäni, ettei tampereella ole Kpop painottesta ryhmää, joitan keskusteluja jostain kolmenvuoden takaa löysin. Kysyntää kuitenkin tuntui olevan, joten ajattelin että jonkunhan tässä on jotain tehtävä.
Eli kpop painotteinen tanssiryhmä tampereelle. Opettajaa ei siis ole, menon olisi tarkoitus olla rentoa, eikä se haittaa jos ei ole mailman paras tanssija jne.
Itse olen 16-vuotias tyttö, ryhmään 14-18 vuotiaita sukupuolella ei niin väliä. Jäseniä sellaiset 4-7, jos halukkaita enemmän niin voidaan sitten katsoa minkä kokoinen ryhmä tulee. Harjoituksia kaksi kertaa viikossa, sovitaan sitten pituuksista ja muista, jos ryhmä saadaan kasaan. Olen hieman katsellut noita tanssisalivuokria ja jotainhan tämä tulee tietenkin maksamaan, mutta kun kulut jaetaan ryhmäläisten kesken ei tiedossa olisi ihan kamalia.
Jos kiinnostuit lähetä ihmeessä sähköpostia: [email protected]
Kpop tanssiryhmää tampereelle
Emumi
3
478
Vastaukset 3
- Ylöjärveläinen
yhyy olisin niin kiinnostunut, mutta olen 13 ja rahaongelmia on jo muutenkin cosplayn ja figuurien keräyksen jäljiltä.
- PJKTKT
Onko tää homma vielä tuloillaan, oletteko luovuttaneet vai onko ryhmä jo valmis? :)
- Ok----
Onko tää vielä voimassa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu491155- 16815
- 63725
- 68722
- 47694
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa69678Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131615Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31585Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.9530Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45508Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i8490Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24463- 4462
Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �104459Pitäisikö seksille asettaa huvivero?
(ja jos hankkisi todistuksen sen harrastamisesta velvollisuudesta tai lisääntymistarkoituksessa, saisi siitä vapautuksen113434Olet pelottava ilme vakavana
Sitä alkaa ajatella äkkiä kaikenlaista. Synkkiäkin juttuja. Kai tässä oma mielikuvitus kun laukkaa. 🤔😳26417- 13410
- 33398
- 35389
- 30385