AKT:n porukka on aivan vastuutonta. Onko AKT:n hallituksessa vain eunukeita?
AKT-eunukit!
aypaskaasataa
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ei kai sinne muuten pääsekään.
Hölmöä porukkaa akt:n väki, kun eivät älyä edes omaa etuaan ja työpaikkojensa pysymistä, vaan antavat johtajansa suojella suurta egoaan muiden kustannuksella. Ei Suomessa voi olla yksi liitto, tai ala, joka ajaa koko maan talouden sekasortoon. Jollei johto itse tee järkeviä päätöksiä ja eroa, on se porukan tehtävä panna johto järjestykseen.
Muotoseikoilla pelleilijöitä.
Sen puheenjohtajan kikkeliskokkelis niin pien et ei aivot toimi ja muut kärsii.
AKT tekee itsestään vapaamatkustajan ja yhteiskuntasopimusrikkurin.
Meidän tehtaan porteista ei aja sisään yksikään yhteiskuntasopimuksen ulkopuolella olevan liiton jäsen.
Yritysten on aika ottaa niskalenkki AKT:n lakkoilusta. Yrityksille AKT poisjäänti yhteiskuntasopimuksen ulkopuolelle on perusteltu syy purkaa nykyiset kuljetussopimukset.
Onneksi on EU ja kuljetusten kilpailutusmahdollisuus. AKT viisaat ovat nyt tuhoamassa Suomalaisen elinkeinon ja suomalaisten työpaikat.
Halvin tarjous voittaa, se on varmaa. Tuleeko se Virosta tai Suomesta, aivan sama!
Kaikkien liiketoiminnan ja Suomen itsenäisyyden puolesta kannatta käyttää viisaampaa päätä.
Siitä yhteiskuntasopimuksesta ollaan montaa mieltä...
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016012821032710_uu.shtml