Kävi haaveri

Kumi olisi aina paikallaan jos ja kun eksyy vieraan kanssa sänkyyn ja minäkin uskoin miehen sanoihin, alkoholilla oli osuutta asiaan (kännissä olin) ja mopo lähti käsistä ja sainhan siinä tartunnan, tulehdus ei ollut paha mutta harmillinen, vaati pienen hoidon ja kolme viikkoa ilman seksiä...Sain selvitettyä asian mieheni kanssa mutta painaahan tuo ja harmittaa mutta pääasia että seksi toimii kotona ja asiat selvisi. Jos pettää pitäisi puhua asiat selviksi niin kuin meillä vaikka en itseäni tai tekoa puolusta.
994
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Soi minkä taudin/tulehduksen sait?

Äänestä

Toivotasti ensi kerralla saat oikean taudin,eikä pelkän tulehduksen.
Kun eksyt vieraisiin!

Äänestä
  • Puhdas pulmunenko siellä kommentoi, mitäs täällä teet jos olet siveyden sipuli, tekevälle sattuu.

    Äänestä

  • En ainakaan hässi toisten omia!

    Äänestä

  • Kukaan ei omista ketään, ei ole ollut hinta lappuu.

    Äänestä

  • Kyllä senverran pitää moraalia olla että jos hutsua käy lykkimässä niin ei saa puolisoaan vaaraan asettaa! Vastuu on pettäjällä... Jos tuo taudin on se sama kun pahoinpitely. Jos itse haluaa saastuttaa itseänsä voi sen sinkkunakin tehdä.

    Äänestä

  • tätämieltä kirjoitti:

    Kyllä senverran pitää moraalia olla että jos hutsua käy lykkimässä niin ei saa puolisoaan vaaraan asettaa! Vastuu on pettäjällä... Jos tuo taudin on se sama kun pahoinpitely. Jos itse haluaa saastuttaa itseänsä voi sen sinkkunakin tehdä.

    Mistä sinä päättelet, että se aloittaja -rouvan satunnainen tauteja levittävä pano on jonkun "oma"? Eihän hän sellaista väitä. Mutta joo, vaimot on kyllä vähintäänkin lutkia, yleensä täysverisiä huoria, että siinä mielessä lutkittelusi menee oikeaan osoitteeseen... Lisäksi vaimot ovat myös idiootteja, kuten sinäkin tässä ketjussa todistit.

    Äänestä

Meidän ukko kävi panemassa vieraita paljon ilman kumia. Ja teki sen kun olin raskaana sekä myös kun imetin. Puistattaa ajatella jos olisi raskausaikana kantanut minulle taudin. Tällaisia ne miehet ovat. Kun oma muna kiinnostaa, siinä ei lapsenkaan henki enää paina mitään.

Äänestä

45 vuotias ja kokemuksesta voi sanoa että 99% miehistä edes maininnut sanaa ehkäisy. Sain kondylooman teini-ikäisenä. En ymmärrä, onko miehet todella niin lapsia että ajattelevat, että se sukupuolitauti iskee vain naisiin koska naisilla oireet näkyvät helpommin (itsellä oli kyllä oireeton, näkyi Papa kokeessa)mutta olin silloin neitsyt ja sain kondylooman tältä mieheltä. Voi aiheuttaa lapsettomuutta ja sen uskon koska ei ole tärpännyt ja taitaa olla jo myöhäistä…
Uskomatonta on se, että itseäni vanhemmat miehet, jopa 50 vuotiaat miehet myöntävät ettei edes ajattele koko asiaa, kunhan antaa himon ns. viedä.
Kaikkein paras oli kun harrastin seksiä 46 vuotiaan miehen kanssa joka totesi: "Kai sulla on hormonikierukka tai jotain?" kuin pikkupoika….ja sehän suojaa sukupuolitaudeilta…onko miehet todella näin TYHMIÄ? Ja tiedoksi, että kun mies kantaa sukupuolitautia niin tippuri on se joka näyttää itsestään jotain, virtsaamiskivut. Miehellä siis. Ikinä en ole ko tautia saanut mutta ystäväni (mies) on.
Kondylooma on aina veressäni (vaikka leikattiin laserilla ja maksoi tosi paljon) ja kiitos vaan tälle seksikumppanilleni. Se aiheuttaa lapsettomuuden lisäksi kohdunkaulan syöpää joten joudun teini-iän hairahduksestani johtuen käymään gynegologilla ronkittavana vähintään kerran vuodessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rouvahu kirjoitti:

Kumi olisi aina paikallaan jos ja kun eksyy vieraan kanssa sänkyyn ja minäkin uskoin miehen sanoihin, alkoholilla oli osuutta asiaan (kännissä olin) ja mopo lähti käsistä ja sainhan siinä tartunnan, tulehdus ei ollut paha mutta harmillinen, vaati pienen hoidon ja kolme viikkoa ilman seksiä...Sain selvitettyä asian mieheni kanssa mutta painaahan tuo ja harmittaa mutta pääasia että seksi toimii kotona ja asiat selvisi. Jos pettää pitäisi puhua asiat selviksi niin kuin meillä vaikka en itseäni tai tekoa puolusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu