Mamutusmedia on jo kaivanut Teemun äidinkin julkisuuteen ja tietysti kalastellut häneltä kriittisen lauseen poikansa "ulostulosta asian tiimoilta". Ja tietysti pannut lauseen otsikkoon omaan uutiseensa.
Näin tämä mediapyöritys toimii. Totuuden julkilausuminen on pahin synti. Siitä ei selviä ilman pitkiä ripityksiä ja anteeksipyyntöjä.
Näin tämä mediapyöritys toimii. Totuuden julkilausuminen on pahin synti. Siitä ei selviä ilman pitkiä ripityksiä ja anteeksipyyntöjä.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Äiti vain ihmetteli, mutta tyypillisellä tavallaan valtamedia saa siitäkin aikaiseksi suurtenkin moitteen!? Noin asiat väännetään mielen mukaisiksi.
Mitäs mieltä on Teemun serkun veljen tyttärenrippikoulukaverin veljenpoika?
Niin eihän näistä mamuista edes saa olla omaa mielipidettä. Pitäisi olla aina samaa mieltä näitten hyysäri toimittajien kanssa. Eihän nämä julkimot uskalla sanoa oikeaa mielipidettän asioista siinä pelossa että taas tulee isot lööpit ja some raivo jonkun muutaman juuston ansiosta ja siitä revitellään lehtien sivuilla että valtava some raivo. Puaaahaaaaa.
Suomalainen mies vaan nykyään on vain sitä mieltä mitä vaimo käskee ja Selänteen lausunto järkytti.
En lukenut aamulla kuin Iltalehden otsikon. Mutta nyt luin itse jutun. Teemun äiti oli ihan SAMAA mieltä poikansa kanssa ja kehui hänen kannanottoaan!
Eli IL toimii valtamedian tavoin ja hämää otsikoillaan, kun se palvelee mamutusagendaa.