Au-pair etsii kesäksi perhettä Espanjasta

emmisofialaine

Hola a todos!
Olen pian 19-vuotias lukiolaistyttö Etelä-Suomesta. Etsin itselleni kesä-aupparin hommia ajalle 25.6.- elokuun alku (kuitenkin ennen koulun alkua on palattava Suomeen). Opiskelen tällä hetkellä lukiossa 2. vuosikurssilla. Vietin Rotaryn kautta vaihtovuoden Meksikossa (2014-2015), joten puhun sujuvaa espanjaa, englantia sekä suomea.

Olen tehnyt jos jonkinmoisia hommia lasten parissa; ollut seurakunnalla isosena lastenleireillä, pitänyt neljä vuotta puuhakerhoa ala-asteikäisille lapsille, toiminut 4H-kerhonohjaajana sekä tukioppilaana, koulukummina yms... (kaikista todistus saatavana). Au-pairin töistä aloin kiinnostua vaihtovuoteni jälkeen, kun Meksikon host-perheessä oli pienempiä lapsia.

Minulla ei ole väliä, missä päin Espanjaa asutte, tai minkä ikäisiä lapsenne ovat. Perheen tulisi maksaa minulle lennot sekä hieman taskurahaa. Rakastan matkustelua, joten olisi kiva päästä näkemään hieman lähikaupunkeja. Minulla on tosin enemmän kokemusta taaperoista ja leikki-ikäisistä kuin aivan pienistä vauvoista. Toivon, että saisin treenata espanjan kieltä lasten kanssa.

Olen luonteeltani iloinen, positiivinen sekä seikkailunhaluinen, sekä osaan suhtautua haastaviin tilanteisiin ja selvitä niistä. Tosiaan, puhun sujuvasti espanjaa, englantia ja suomea, joten kielten kanssa ei ole ongelmaa!

Otathan yhteyttä, niin lähetän itsestäni lisätietoja ja kuvia!! :-)
Emmi Laine
[email protected]

0

73

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

        Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
        Maailman menoa
        58
        2875
      2. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

        Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
        Maailman menoa
        44
        2172
      3. Yksi kuoli nokkakolarissa

        Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
        Oulainen
        20
        1845
      4. Helvetistä ei ole paluuta

        Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
        Idän uskonnot
        382
        1383
      5. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

        Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
        Maailman menoa
        30
        1299
      6. Mikä on kaivattusi ammatti

        entäpä sinun? 💶
        Ikävä
        65
        1293
      7. Terveisiä vanhemmalle

        J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
        Ikävä
        56
        1069
      8. Järjetön Topi-ilta

        Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
        Ähtäri
        20
        1049
      9. Halutaan toisiamme

        Mutta se on Salaisuus❤️
        Intohimo
        47
        933
      10. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

        Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
        Ikävä
        68
        900
      Aihe